12 סימנים שאתה צריך להוסיף עוד שומן לתזונה

אנשים רבים מאוד סובלים מבעיות עם עודף משקל. אנשים אלה בתקווה לרדת במשקל יושבים על דיאטות קפדניות להוציא את הדיאטה כל מזונות שומניים. ובו בזמן – אני מוכן להתווכח – הם מעולם לא חשבו על העובדה שאכילת שומנים מעטים מדי יכולה להפוך לבעיה נוספת.

העובדה היא כי שומנים יש מוניטין רע, ולכן רבים מבקשים לחסל אותם לחלוטין מן התזונה שלהם. אחרים פשוט להשתמש “שגויה” סוגים של שומנים, אשר גורם לבעיות בריאותיות: מחלות לב, סוכרת, כולסטרול גבוה.

אבל אם שומנים “רעים” (שומנים רוויים או טרנס) משפיעים לרעה על בריאותכם, שומנים חד בלתי רוויים ושומנים רב בלתי רוויים, להיפך, הם שימושיים אם אתם יודעים את המידה, כמובן.

אתה לא יכול הנחה את חומצות שומן חיוניות (NLC), כגון אומגה -3, אשר במידה רבה לעזור לגוף שלנו, מן הפחתת דלקת וכלה במניעת דמנציה.

אז, השאלה העיקרית: על ידי אילו סימנים אתה יכול לקבוע אם יש מספיק שומן בתזונה שלך? בחן את הרשימה הבאה: אם יש צירופי מקרים, הגיע הזמן לשנות את התפריט שלך.

1. יש לך עור יבש

עור יבש
Imcsike / Shutterstock.com

אם אתם סובלים עור יבש, מגרד או קשקשים, לנסות לאכול עוד שמן זית, אגוזים ואבוקדו. הם יספקו את הגוף עם חומצות שומן, אשר נדרשים עבור בלוטות החלב, moisturizers טבעי של העור.

NLC (אומגה -3 ו אומגה -6), אשר נכנסים לגוף עם מזון, לתמוך בבריאות של קרום התא ולוודא את הייצור של שומנים. ליפידים אינם מאפשרים למים להתאדות דרך העור, לשמור אותו לחות. לכן, חשוב כל כך להשיג כמות מספקת של NLC.

בשנת 2008, נערך ניסוי כדי לגלות כיצד שמן נר הלילה (מקור אומגה 6) משפיע על אנשים עם אטופיק דרמטיטיס. לאחר חמישה חודשים נרשמה ירידה ניכרת ביובש העור ב -96% מהנבדקים שקיבלו נפט.

2. לעיתים קרובות אתה כועס ומדוכא

מעניין, אומגה -3 וחומצות שומן אחרות מסייעות לנטרל את התפתחות הדיכאון. אם מצב הרוח שלך צנח, נסה לאכול דגים שמנים או זרעי פשתן – זה לא ייקח הרבה זמן ואתה תרגיש את ההבדל.

מדענים נורבגיים ערכו מחקר שבו השתתפו כ -22 אלף איש. כתוצאה מכך, נמצא כי ההסתברות של דיכאון אצל אנשים שאוכלים באופן קבוע שמן דגים (עשיר באומגה -3) פחות ב -30%.

זה לא המחקר היחיד המאשר את ההשפעה החיובית של שומנים על בריאותו הנפשית של האדם. ישנם אחרים הטוענים כי חוסר אומגה -3 בגוף יש השפעה שלילית על הנפש. אז, מדענים גילו כי עלייה בשיעור של אומגה -3 בתזונה משפיעה על החולה עם דיכאון טוב יותר מאשר נטילת תרופות נוגדות דיכאון.

אבל היעדר חומצות שומן מועילות מוביל לעתים קרובות לאימפולסיביות מופרזת, תוקפנות, ציניות וכעס.

3. אתה מתעייף במהירות

אתה מתעייף במהירות
Stock-Asso / Shutterstock.com

אם אתה שורף לפני שלוש אחר הצהריים או שאתה קשה לקום מהמיטה בבוקר, אולי, הגוף שלך יש רמה נמוכה של אנרגיה. דלק עבור הגוף הוא חלבונים, שומנים ופחמימות. יחד עם זאת, שומנים הם המקור העיקרי של אנרגיה.

שומנים שימושיים מאטים את ספיגת הפחמימות, אשר נכנסים לגוף עם מזון. זה ממזער את הסוכר בדם קופץ כאשר אנו אוכלים מזון עשיר פחמימות מהיר (לחם לבן, פסטה).

קפיצה חדה בסוכר מלווה בנחשול של כוח. אבל כאשר רמת הסוכר מתחילה ליפול (וזה קורה בקרוב מאוד), את תחושת החיות מוחלף על ידי מצב של עייפות, עייפות ונמנום.

נסו להוסיף כף של שמן קוקוס לקפה, ותראו איך זה יוסיף את האנרגיה ואת החיות.

4. אתה רעב כל הזמן

אם אתה מרגיש רעם בבטן שלך, כאשר אפילו לא שעה לאחר הארוחה האחרונה שלך, זה סימן כי הגוף שלך עלול חוסר שומן.

מחקרים הוכיחו את העובדה כי נטילת כמות קטנה של שומנים תזונתיים יכול לספק רעב תיאבון מתון. מחקרים אלה הראו כי סוגים מסוימים של שומנים רוויים טוב יותר.

מזונות עשירים בשומן רב בלתי רווי (דגים שומניים, אגוזי מלך), וחומצות שומן רוויים (חמאה, גהי, שומן), מספקות יותר מאשר מזון המכיל שומנים רווים (אבוקדו, שמן זית, שמן בוטנים).

עם זאת, על מנת להימנע מבעיות בריאות, לא מומלץ לקבל יותר מ -7% מהקלוריות היומיות משומנים רוויים.

אתה יכול להוסיף את פרוסות אבוקדו לתוך כריכים ושופכים שמן זית על הסלטים. ברוב המקרים זה יהיה מספיק.

5. אתה תמיד קר

אתה תמיד קר
Ksenjavka / Shutterstock.com

שמעתם איך אנשים רזים מתלוננים שהם קרים? או, איך אנשים עם השמנה סובלים כאשר מגיע הקיץ? זאת בשל העובדה כי שומנים תזונתיים מעורבים בוויסות הטמפרטורה הבסיסית של הגוף. שומן תת עורית יש צורך על ידי אדם כדי לשמור על חום בגוף.

יתר על כן, שומן תת עורית מגנה על הגוף מפני ירידה חדה בטמפרטורה. במקרים כאלה, הפקדות שומן לייצר חום, אשר מגביר את הטמפרטורה של הגוף כולו.

כמובן, יש הבדל גדול בין שומן מזיק באזור הבטן ושכבה דקה של שומן תת עורית, אשר מועיל לגוף.

6. לעתים קרובות אתה לא יכול לאסוף את המחשבות שלך

ריכוז גדול של אומגה 3 הוא הטמון במוח, ולכן חומצות שומן אלה נחשבים קריטיים עבור כל הפונקציות הנפשיות גבוהות יותר (זיכרון, חשיבה, דיבור).

במילים אחרות, אם אתה שוכח לעיתים קרובות פגישות, פעילויות וימי הולדת של אדם אהוב, ייתכן שיהיה עליך לשקול מחדש את הדיאטה שלך. וככל שתתחיל מוקדם יותר לטפל בזמינות של שומנים בריאים בתזונה שלך, ככל שתקדים תקבל תוצאות.

אגב, NLC לעזור להילחם היפראקטיביות קשב וריכוז בגיל הרך ילדים.

7. אתה לא יכול לרדת במשקל

אתה לא יכול לרדת במשקל
/

סעיף זה עשוי להישמע לא הגיוני, אבל אני אסביר עכשיו.

אם תסיר את כל השומנים מן הדיאטה, אז הגוף יצטרך לפצות על היעדרם של חומרים מזינים אחרים: פחמימות וחלבונים.

זה לא סוד כי כדי לנהוג קילוגרמים נוספים, אתה צריך לאכול פחות פחמימות. אז מתברר כי על ידי הגדלת חלקם של שומנים תזונתיים בתזונה, להפחית את הצורך של הגוף פחמימות. ללא פחמימות, שהן דלק, הגוף יצטרך לקבל אנרגיה על ידי שריפת חנויות שומן.

הרוזן, גרם אחד של שומן פולט תשע קלוריות ופחמימות וחלבונים – ארבעה. משמעות הדבר היא קומץ אגוזי מלך יחייב אותך עם יותר אנרגיה מאשר כמה ביסקוויטים עם סוכר.

8. יש לך בעיות ראייה

בעיות עיניים יכול להיות סימן נוסף כי הגוף חסר חומצות שומן. חומצות אומגה -3 מגנות על העיניים מפני ניוון מקולרי הקשור לגיל, לחץ יתר וגלאוקומה.

ניוון מקולרי הוא הגורם השכיח ביותר לאיבוד ראייה. המחקר, שנמשך 12 שנים, גילה כי אנשים שצרכו אומגה -3 בכמות מספקת הם בסיכון נמוך ב -30% לפתח ניוון מקולרי.

אבל דיאטה עם תוכן גבוה של שומנים טראנס מזיקים, להיפך, מקדם את הפיתוח של ניוון מקולרי. לכן, אם יש לך בעיות עיניים, לסרב אכילה תכופה של עוף מטוגן, קרקרים וממתקים.

זה גם הוכיח כי NLC לעזור בטיפול של גלאוקומה, עוד סיבה נפוצה של אובדן ראייה.

9. המפרקים שלך כואבים

המפרקים כואבים
Dirima / Shutterstock.com

אם אתה ספורטאי סובל מדלקת פרקים, או אם המפרקים שלך פוגעים, אתה צריך לשים לב זהיר כדי להבטיח כי הדיאטה שלך כולל מספיק שומן.

שימוש בשומנים “מועילים” בלבד והימנעות משומנים “רעים”, מפחיתים את הסיכון לדלקת בכל הגוף. זה יכול לעזור לך במאבק נגד דלקת פרקים.

אילו מזונות מכילים שומנים “טובים”? בשמן זית, סלמון, הרינג, סרדינים, אגוזי מלך.

בנוסף, אומגה 3 חומצות להפחית את “נוקשות” של המפרקים בבוקר ולשפר את זרימת הדם במהלך התרגיל.

כמובן, שומנים הם מזון מאוד קלוריה גבוהה, אז יודעים את המדד.

10. יש לך כולסטרול גבוה

זה ידוע כי רמה גבוהה של כולסטרול “רע” (LDL, ליפופרוטאינים בצפיפות נמוכה) מגביר את הסיכון למחלות לב. אבל האם ידעת שזה לא מספיק כדי רק להפחית את רמת הכולסטרול “הרע”? כמו כן, יש צורך לעבוד על הגדלת רמת הכולסטרול “טוב” – HDL, ליפופרוטאינים בצפיפות גבוהה.

אם רמת הכולסטרול “הטוב” בגוף שלך נמוכה מהרגיל, נסה לאכול יותר שומנים בריאים. שומנים “טובים” ל”כולסטרול “טוב. זה לא קשה לזכור, נכון?

כמו מדענים, השימוש בדגים שומניים (סלמון, סרדינים, הרינג ומקרל) מספר פעמים בשבוע יגביר באופן דרמטי את רמת הכולסטרול “הטוב”. אם אתה לא אוהב או לא יכול לאכול כמו דגים רבים, לשתות שמן דגים. הוא יעשה את אותה עבודה, אבל זה ייקח יותר זמן.

11. אתה מתעייף במהירות במקומות צפופים

אתה מתעייף במהירות במקומות צפופים
View / Shutterstock.com

אם אתה הופך להיות עצבני ועייף במהירות באצטדיונים, ברים או במקומות אחרים בהם אנשים רבים, הסיבה עשויה להיות מה שנקרא עומס יתר חושית. נסו להוסיף עוד אומגה -3 לתזונה שלכם, ותראו איך הדברים משתנים.

בשנת 2009, מדענים מצאו כי אומגה -3 שומנים לעזור לבעלי חיים להימנע עומס חושי. העכברים נחשפו לרעש הולך וגובר. מכרסמים שקיבלו מספיק אומגה -3 נותרו רגועים, והשאר נדהמו מרעש חזק.

המדע אומר לנו כי הפחתת ריכוז של אומגה -3 במוח מוביל הידרדרות יכולות נפשיות. אם אתה עובד עם הראש שלך, אני ממליץ לך לפקח על נוכחות של שומנים בתזונה היומית שלך.

12. האם יש לך beriberi?

אולי, לכל אדם יש תקופות כאשר נראה כי הסוללה היא בכפר (אדישות, לא רוצה לעשות שום דבר, נמנום). זה קשור לעיתים קרובות עם חוסר של ויטמינים. אבל הבעיה האמיתית יכולה להיות שהגוף אינו סופג (לא למצוץ) ויטמינים אלה.

האם אתה חסר ויטמינים A, D, E ו K? למעשה, ייתכן פשוט חוסר כמות קטנה של שומנים תזונתיים: בלעדיהם, ויטמינים המפורטים אינם מתעכלים.

השימוש בשמן קוקוס טבעי היא דרך מצוינת להיות בטוח כי אתה מקבל תועלת מקסימלית מן הויטמינים שאתה לוקח. וכן, שמן קוקוס הוא שומן רווי. אבל זה המוצר היחיד שהוא יוצא מן הכלל.

שמן קוקוס משפר את הספיגה של נוגדי חמצון וחומרים מזינים אחרים מתמודד עם משימה זו הרבה יותר טוב מאשר שומנים אחרים.

מסקנה

שימו לב לאיזון הוא תנאי מוקדם לשימוש בשומנים תזונתיים. ודא כי הדיאטה שלך מכיל מספיק שומן חד בלתי רווי ושומן רב בלתי רווי, במיוחד אומגה -3, כמו גם כמות קטנה של שומן רווי. הגוף שלך צריך את זה.