20 מוצרים שניתן להקפיא

המקפיא יכול להתמלא לא רק בשר, דגים וגרגרים. ישנם מוצרים רבים שניתן להקפיא ללא אובדן של טעם. מזון קפוא יהיה בשקט מחכה לתורו, ואתה לא צריך לזרוק או במהירות לאכול אותם אז הם לא הולכים רע. להלן 20 מוצרים שאתה יכול להקפיא, דרכים לעשות את זה.

1. גבינה

אתה יכול להקפיא חתיכת גבינה גדולה, ולאחר הפשרה זה לא יתפורר. אם אתם מעדיפים לחתוך גבינה לפני ההקפאה, להוסיף כפית של קורנפלור או קמח המיכל, כך פרוסות לא להישאר יחד במהלך הפשרה.

אם אתה רוצה להוסיף גבינה מגוררת על המנות, אתה יכול לקנות חתיכת גדול של פרמזן, לקצוץ אותו במעבד מזון ושם אותו במקפיא בשקיות מיוחדות. זה יכול להיות מאוחסן במקפיא במשך כמה חודשים, ובמהלך הבישול זה יהיה מספיק כדי לפתוח מיכל או שקית להקפיא ולקבל כמה כפיות של גבינה.

2. פנקייק תוצרת בית, וופלים וטוסט צרפתי

אם אתה רוצה לאכול ארוחת בוקר עם פנקייק תוצרת בית, וופלים טוסט לעתים קרובות יותר, אתה יכול פשוט לאפות יותר ביום חופש, להקפיא על מגש עוגיות ולאחסן אותו שקיות במקפיא.

בכל עת אתה יכול לקבל אותם מן המקפיא, להתחמם במיקרוגל יש ארוחת בוקר. בכל מקרה, זה יהיה זול יותר וטעים יותר מאשר לקנות מאפים קפואים בחנות.

3. פירות

פירות יש להקפיא על נייר קלף, ולאחר מכן להציב חבילות עבור הקפאה. עדיף להקפיא באופן מיידי חתיכות קצוצות כדי לקבל אותם קינוחים שייקים לפי הצורך.

אם אתה אוהד של שייקים, אתה יכול מיד להפוך את עצמך תערובת קפואה של פירות. בנפרד, להקפיא חתיכות של תפוחים, אגסים, אפרסקים, בננות ופירות אחרים שאתה אוהב. בכל עת אתה יכול לעשות לעצמך חדשה חלקה, ערבוב סוגים שונים של פירות.

אם אתה לא אוהב לבשל פרוסות של בננות מפשירים, להקפיא אותם בשלמות, יחד עם העור. כאשר אתה מחליט לעשות משהו עם בננה, אתה צריך לקבל את זה מן המקפיא, להפשיר במיקרוגל, לחתוך את הדף לסחוט את התוכן לתערובת לבישול.

4. אורז

כדי לא לחכות זמן רב עד שאורז מבושל (במיוחד אורז חום, אשר מבושל במשך כ 50 דקות), אתה יכול להקפיא אותו. ראשית, אורז קפוא על מגש או קלף, ולאחר מכן להציב שקית להקפיא.

אורז מפשיר יכול להיות מטוגן, המשמש מרק או קדרות. זמן הבישול יופחת בכשעה (כולל לא רק בישול, אלא גם כביסה ושטיפה).

5. פשטידות

אתה יכול לעשות יותר פאי תפוחים וליהנות מזה כמה חודשים. לעטוף אותו בעיתון עבור מקפיא, במקום בשקית במקפיא. כאשר אתה רוצה לנסות פאי, לשלוח אותו לתנור שחומם מראש (כ 150 מעלות) במשך 2 שעות.

6. תירס

הדרך הקלה ביותר להקפיא תירס היא לא לקבל את זה מן העלים, אבל פשוט לשים אותו במקפיא. כאשר אתה רוצה תירס, פשוט לקבל אותו ולחמם אותו במיקרוגל במשך 5 דקות. העלים להגן על גרגר תירס, כך שזה טעים.

7. רסק עגבניות

תבשיל זנים עגבניות “רום” על אש קטנה עם תוספת של שום, עשבי תיבול טריים ושמן זית במשך כ 4-5 שעות. כאשר התערובת התקררה, הניחו אותה בשקיות המקפיא. ניתן להשתמש בתערובת זו לבסיס של רטבים צ’ילי או עגבניות.

8. הדבק

מבשלים יותר פסטה ומקפיאים מנות קטנות באריזות שונות – ניתן להשתמש בחבילה אחת קטנה למרקים ותבשילים.

לפני הקפאה, הקפד לשחרר את האוויר מן התיק – זה צריך להיות שטוח ככל האפשר. להפשרה, הורד את השקית הסגורה במים חמים במשך מספר דקות.

9. פירה תפוחי אדמה

בעזרת כף לגלידה, לקחת חלק של פירה לשים את הכדור על קלף לאפייה.

הקפאה עד שהכדורים נעשים מוצקים, ואז לאחסן אותם בשקיות מקפיא. פירה תישמר במקפיא לפחות חודשיים.

10. בצק לביסקוויטים

את הבצק של עוגיה הוא קפוא על קלף מאוחסן בשקית עבור מקפיא. אתה יכול לחלק אותו לחלקים בודדים או מיד לעשות את זה בצורה הנכונה.

באמצעות הבצק הזה, אתה יכול לבשל עוגיות במשך 1-2 דקות, ללא כלים מלוכלכים השולחן.

11. צ’יפס תפוחי אדמה

אם אתה קונה מספיק צ ‘יפס להקפיא אותם באותה החבילה שבה הם נמכרו, תמיד יהיה לך חטיף.

בנוסף, צ ‘יפס קפואים הם אפילו יותר טעים מאשר אלה נורמלי, אז הם לא צריכים להיות מופשר לפני השימוש.

12. חלב

אם החלב הוא נצרך לאט מאוד, ואת שאריות חמוצים נשפך החוצה, אתה יכול להקפיא לחלוטין את זה עד בפעם הבאה.

רק להרים את הבקבוק שבו יהיה מקום, כמו נוזלים קפואים להרחיב. חלב מפשיר צריך להיות מעורב היטב וניתן להשתמש בו (פשוט לא להפשיר אותו בתנור מיקרוגל).

13. מיץ

הקריטריון היחיד להקפיא את המיץ, כמו גם להקפאת חלב, הוא בקבוק מספיק גדול כדי לאפשר את המשקה הקפוא כדי להרחיב.

14. לחם

כדי לא לזרוק לחם יבש, אתה יכול לחתוך כמה כיכרות להקפיא. במידת הצורך, להוציא את חתיכות הלחם הדרושים להפשיר אותם בתנור או במיקרוגל. עד הלחם לא יבש עד הבוקר, אתה יכול להשאיר אותו ללילה במיקרוגל סגור סגור היטב.

15. חתיכות של ירקות

אתה יכול להקפיא בצל קצוץ, פלפל מתוק או פלפל חריף בשקיות מקפיא. כאשר הם קפואים מספיק, אתה יכול לסמן על החבילה “קווי חלק” כדי לדעת כמה לקחת בכל פעם.

16. לימון ומיץ ליים, קליפת לימון

לסחוט לימון וסיד לתוך תבניות קרח ומניחים במקפיא. עכשיו יהיה לך מיץ הדר טרי בכל עת. זדרה גם יכול להיות קפוא המשמש לבישול מאכלים שונים.

17. צמחי מרפא

אתה יכול להקפיא עשבי תיבול ריחניים בתבניות קרח עם כמות קטנה של מים או מרק להשתמש במשך שנה שלמה עבור מרקים, תבשילים או קדרות.

18. בשר כבוש

מכניסים את הבשר בשקית לקפאה, שופכים את המרינדה ושולחים אותה למקפיא. כאשר אתה מקבל את זה, זה יהיה כבר מושרה ואתה יכול מיד להכין אותו.

19. תבשילי בית

כאשר אתה מבשל קדירה, למשל לזניה, למה לא לעשות יותר להקפיא חצי, כך שבשבוע העבודה, אתה יכול לאכול מזון תוצרת בית.

ניתן להשתמש במספר אפשרויות להקפיא:

  1. קדרה מלאה קפואה בצלחת, בתחתית אשר מרופד בנייר להקפיא. כאשר הקדרה היא קפואה מספיק, להסיר את המנה, לארוז מחדש את תבשיל נייר מקפיא ולשלוח אותו בחזרה למקפיא. בנוסף, אתה יכול להשתמש בצלחת בעוד הקדרה מאוחסן במקפיא. כאשר אתה צריך את זה שוב, לשים אותו באותה צלחת לבשל אותו.
  2. להקפיא חלקים. הכינו את קדרה, לאפשר מגניב, לחתוך לחתיכות להקפיא. אתם יכולים להתחמם במיקרוגל.

20. מקלות דגים

מוצרים מוגמרים למחצה שנמכרים בחנויות, קשה לקרוא טעים, אז למה לא לעשות מקלות דגים תוצרת בית?

כדי לעשות זאת, אתה צריך לקנות דגים טריים, לחתוך אותו לחתיכות קטנות, להתגלגל ביצים, קמח או breadcrumbs, לשים על מגש להקפיא.

לאחר מכן, אתה יכול לאחסן את הדגים הבית בחבילות להקפיא – הם הרבה יותר טעים מהחנות, שבתוכו הוא mincemeat מובנת במקום דגים.

האם ניסית להקפיא כל מזון?

Loading...