מהו עיצוב החומר של Google וכיצד הוא ישנה את חיינו?

מה יקרה אם תתקיים ילדות אנושית תחת הסרט, שבו מחשבי Poumnevshie בהכרח הרג העולם ומלואו, לאישה מבוגרת מעט למעלה, שהאדם הזה ייקרא על NSA ורשעים אחרים כי השעון לקרוא SMS שלו ולשלוח אותם לארצות הברית? הוא ייזהר Google.

לפני זמן לא רב התאגיד הטוב והראה לעולם את חזונו של העתיד של ממשקי משתמש. עיצוב חומר – תפיסה משותפת של בנייה ותפעול היגיון ואת המראה של שירותים ויישומים, המאחד את כל מוצרי Google במטרה חוויית המשתמש הקל ואינטואיטיבי האפשרי שלהם.

הרעיון גדול עד כדי כך שהוא יהפוך לא רק את המראה של כל מוצרי Google. עם כניסתו של הרעיון החדש, תפקידה של החברה עצמה בחיי אנשים ישתנה.

מה גוגל?

כן, עד כה גוגל היא רק חבורה של שירותים. עם זאת, עם עיצוב “גשמי”, החברה למעשה יוצר מציאות שנייה בתוך המחשבים והתקנים הניידים שלנו. עם ההיגיון שלה, עם הכללים והחוקים שלה, עם הפיזיקה שלה.

כשאתה יוצר דברים פיזיים, אתה מסתמך על ניסיון אנושי בן אלף שנה. אבל העיצוב של התוכנה רק מתחיל. הסתכלנו על כל התוכנות שלנו ושאלנו את עצמנו מה זה עשוי? ג ‘ון ויילי, מעצב ראשי של חיפוש Google

מהם שירותי Google לאנשים עכשיו? האם זה מחרוזת חיפוש שחי בדפדפן? או שזה מכשיר Android שלך לנייד?

גוגל יכולה לתת הרבה הגדרות, ורבים מהם יהיה נכון. חברה זו יצרה מערכת של שירותים, אשר הפכה את הבסיס של התשתית הדיגיטלית שלנו.

אבל בעתיד הקרוב גוגל תפסיק להיות נתפסת פשוט כמו Chrome או אנדרואיד.

שירותים ומוצרים נפרדים של Google מתפתחים לערוץ מידע יחיד, כאשר הנתונים בפועל עבור אדם פשוט מופיעים על המסך הימני בזמן הנכון.

כאשר אתה מסתכל על השעון בזמן שעמד בתחנת הרכבת, אתה רואה את זמן ההגעה של הרכבת הבאה שלך על המסך. עם זאת, אותן שעות יגידו לך על מכתב חשוב מן ההנהלה, אם אתה מסתכל עליהם בעבודה. שעון זה יחליף את הסיסמה שלך להיכנס לחשבון המחשב שלך, המסך של אשר מיד להציג את הגוף של מכתב חשוב זה מהבוס. צריך להתרחק בדחיפות, ואין זמן לסיים את הטקסט של התשובה? אין בעיה, כי הטלפון החכם או הטאבלט כבר פתחו את ממשק הדואר עם טקסט לא מודפס, ואפילו הסמן נמצא במקום שבו הפסקת.

יום העבודה הסתיים ואתה הולך הביתה. המסכים אותו עכשיו לבצע פונקציות שונות לחלוטין. הם יזכירו אותך על איסוף ילדים, קניית מזון לארוחת ערב, ומאפשר לך לדעת על שחרורו של סדרה חדשה של סדרת הטלוויזיה האהובה עליך.

כזה מגוון בלתי נתפס של פונקציות ומשימות יעבוד בסביבה דיגיטלית אחת אינטואיטיבית כי בהדרגה מתמזגת עם העולם האמיתי.

אחד הרעיונות המרכזיים של עיצוב חומרים הוא ליצור חוויית משתמש אינטואיטיבית עם אובייקטים פיזיים אמיתיים בסביבה הדיגיטלית. למעשה, זוהי אמולציה של חלל תלת-ממדי במישור המסך, אך עם כל היתרונות שסביבה וירטואלית יכולה לתת. בדומה לכרטיסי קרטון, לחצנים וחלונות כאן יכולים להתרחב ולהתכווץ, להתפרק ולבנות מחדש.

המרשימים ביותר למושג זה הוא כי התכונות וההתנהגות של עצמים על המסך תהיינה כצפוי מראש ומובנת לאדם, כמו כל אירוע פשוט בעולם הפיזי. בניגוד הממשקים הקיימים, שבו לחיצה על הכפתור אינו מביא כמה שינויים בשאר המסך, כל פעולה של אנדרואיד L הוא האפקט המקביל משפיעי הממשק כולו. Tapnite ביום מסוים בלוח השנה, והוא יגדל, דוחפים נפח ומשקל הגוברת שלהם של הימים הנותרים. לחץ על לחצן ההפעלה בנגן, וזה כמו עטיפת ממתק, יחשוף בלוח הבקרה.

מושג זה הוא תוצאה של מחקר זהיר על ידי החברה של איך הנייר מטופל במציאות. הצוות שעבד על הפרויקט יצר סמלי יישומים פיזיים מעיתון זה. הם רצו לראות איך אור וצל יכולים לקיים אינטראקציה עם שטוח (כמו מסך), אבל עם חומר אמיתי.

הסביבה הווירטואלית, בתורו, מאפשרת לך להפר את הכללים. אין זה סביר שמישהו ראה פיסת נייר המחולקת לחתיכות, אשר חלקים מהם מחדש מחדש ושוב להתמזג לתוך אובייקט אחד. זה מספק הזדמנויות נוספות, אבל קיים סיכון של יצירת מערכת לא מציאותי מדי, רחוק מדי חוקים פיזיים. כדי לשמור על האינטואיציה הטבעית, בתהליך הפיתוח כל הטיפוגרפיה, נמחקו התמונות והצבעים. הצוות התמקד אך ורק בעבודה של נייר נס.

אתה לא צריך להיות מעצב לשים לב הפרה של הכלל מן העולם האמיתי. האם הנייר נופל על השולחן כמו חתיכת אבן? ברור שמשהו כאן לא בסדר, ויהיה ברור לכל אחד.

בהתבסס על חוקים ברורים ומובנים כאלה, צוות Google החליט להשתמש בעולם האמיתי כבסיס למושגים שלהם.

אם יש מערכת ברורה מספיק של כללים, ניתן להוסיף חומרים חדשים. הנייר היה בחירה ברורה בגלל הפשטות של התצוגה על המסך. ללא מרקם בולט, כמעט ללא נפח. אבל נסו לדמיין, למשל, רקמות או נוזלים.

הפילוסופיה של skewomorphism, אשר אפל בשימוש פעיל ובסופו של דבר נטש אותו, עולה על דעתי, לא? הגישה של אפל נועדה גם להפוך את העולם הדיגיטלי מובן למשתמש, אבל בהשוואה לפתרון של גוגל, זה נראה די שטחית. Skvemorfizm של אפל רק רמז על הדמיון של היישום עם עמיתו האמיתי שלה.

גוגל רוצה לא רק לעשות כמה אנלוגיות לתפיסה טובה יותר. המטרה שלהם היא להסביר למשתמשים מה קורה כאשר רכיב ממשק מופיע או נעלם מהמסך.

עיצוב חומר הוא לא רק ניסיון ליצור שירותים מעוצבים באופן זהה עבור מכשירים שונים. גוגל יוצרת עולם מקביל, שכל חלקיק שלו הוא שבר של משהו מוחשי. כאשר אתה מקבל הודעה על השעון החכם שלך מתוך טלפון חכם, אתה רואה לא רק קטע מת של טקסט. זוהי חתיכת קרטון שעליה ממוקם ההודעה, והודעה זו הגיעה מהטלפון החכם אל פרק היד.

אינטראקציה עם העולם הדיגיטלי אפשרי בדרכים שונות לחלוטין. זה יכול להיות משהו עגול על היד שלנו או משהו מלבני ביד שלנו. התכנון החומרי נועד להבטיח גישה לנתונים הנכונים והעדכניים, ללא קשר לשילוב של התקנים המשמשים את בני האדם.

זה נכון, ללא הטלת לחץ, החברה פשוט יוצרת טכנולוגיה, בהסתמך על עקרון המפתח “להתמקד המשתמש, וכל השאר יבוא את עצמו.”

אנו מעוניינים לדעתך. האם אתה חושב כזה מושג הוא רע או לתפוס יוזמות כגון דרך מבטיחה של אינטראקציה עם סביבת המידע בעתיד?

Loading...