כיצד להפוך את אנדרואיד לתוך babushkofon

הסיבות שבהן הטלפון החכם פועל אנדרואיד יכול להיות בידי אדם מבוגר, יש שונים מאוד. ישנם אנשים אשר, למרות הגיל שלהם, מעוניינים מאוד בטכנולוגיות חדשות ביודעין לרכוש צעצוע כזה. אין קונים היטב בקיאים אשר נכנעים ההצעות של המוכרים לדבר ופשוט לקנות את המודל היקר ביותר. או אולי אדם יש בשימוש בסמארטפון, קיבל כמתנה מ עדכן את ארסנל הנייד של הצאצאים.

בכל מקרה, יש מצב שבו אדם מבוגר נשאר לבד עם מכשיר שאינו מוכן לשימוש כזה. גופן קטן מדי, תפריטים מורכבים ברמה מרובה, מספר עצום של פונקציות, פקדים קטנים – עם זה אתה צריך לעשות משהו.

הגדל את גודל הגופן

מערכת ההפעלה אנדרואיד כוללת מספר תכונות מיוחדות עבור אנשים עם ליקויי ראייה ושמיעה. בפרט, את הפונקציה שימושי ביותר עבור אלה שיש להם בעיות עם אותיות קטנות מוסתרים בתפריט ההגדרות בסעיף נגישות. בדוק כאן את האפשרות טקסט גדול והכול יהיה הרבה יותר גלוי.

Screenshot_2013-07-23-20-14-21

השתמש בעוזר הקול

ממשק אנדרואיד המודרני, אשר נראה די טבעי והגיוני לך, יכול להפוך מכשול בלתי עביר עבור אדם מבוגר. אתה יכול לפחות עשר פעמים ברציפות להסביר כיצד לפתוח את פנקס הכתובות ולחפש מספר הטלפון בו, איך לשלוח הודעת טקסט או הודעת דואר אלקטרוני, כיצד להפעיל יישומים ולהגדיר את האזעקה, אבל הכל יהיה לא יעיל.

במקום זאת, נסה להתקין תוכנית מיוחדת שתבצע פעולות בסיסיות לציית לפקודות הקוליות. הבעלים של הטלפון רק ללחוץ על כפתור אחד ולומר בהוראות הטלפון מיד לקבל תחזית מזג האוויר, להתקשר לטלפון מתוך פנקס הכתובות, להגדיר את האזעקה, להפעיל את התוכנית ועוד. קרא עוד בסקירה זו.

unonym4

התקן משגר מיוחד

דרך נוספת להקל על השימוש במכשיר נייד לקשישים היא להתקין ולהגדיר פגז מיוחד. דוגמה טובה לגישה זו היא ממשק Launcher 7, שעליו כתבנו במאמר זה. לחצנים גדולים – אריחים יספק גישה מהירה לפונקציות הנחוצות ביותר של הטלפון, אפילו עבור אנשים עם מוגבלויות.

עוד יותר מעניין הוא הרעיון של שימוש פגז תוכנן במיוחד העונה על הצרכים של אנשים מבוגרים. ביג משגר עושה את הטלפון החכם מתאים לקשישים, ילדים ואנשים עם מחלות עיניים, בעיות מוטוריות או לקויי ראייה. אנשים עם מוגבלויות יכולים להשתמש בחופשיות בממשק פשוט וקל לקריאה. רכיבי ממשק גדולים ואינטואיטיביים לא יאפשרו לאדם לבצע טעויות בעת ביצוע הפעולות הדרושות. וכאן יש כפתור SOS, אשר יסייע במקרה של מצבים מסוכנים.

התקן את המקלדת המתאימה

מקלדת אנדרואיד ברירת מחדל אפילו אנשים צעירים לפעמים עושה טעות, מה אנחנו יכולים לומר על גמלאים שאינם שונים בחדות הראייה ובהירות של תנועות. הפלט במקרה זה יכול להיות התקנת מקלדת של צד שלישי התומכת באפשרויות התאמה אישית נוספות. אני ממליץ לך לשים לב מקלדת MultiLing, התומך בשפה הרוסית, יש אוצר מילים מעולה מנגנון חזוי, הוא מסוגל לעבוד במצב T9 והוא יכול להיות מוגדר להציג לחצנים גדולים להבחין בבירור על המקלדת.

כפי שאתה יכול לראות, הגדרת אנדרואיד עבור ההורים שלך, סבים וסבתות הוא בכלל לא קשה. כמובן, במקרים מסוימים, מודלים מיוחדים של מכשירים עבור קשישים הם הרבה יותר עדיף, אבל אפילו אנדרואיד הרגיל יכול להיות מותאם באופן מלא לבקשות של קטגוריה זו של משתמשים. ואם עדיין יש להקים תוכניות מיוחדות לבקרה של בריאות וטיפול רפואי, אז המחיר של עוזר כזה נייד לא יהיה.

צילום: שוטרסטוק

Loading...