כיצד להחזיר את הסחורה לחנות המקוונת

קנה מוצרים בחנות המקוונת – זה קל ומהיר, אבל מה עם לחזור? אם החנויות הלא מקוונות ברורות: באו, התווכחו (אולי) והחזירו את הסחורה, ואז עם אתרי המסחר, שבסיסם נמצא בעיר אחרת, תהליך ההחזרה נראה מסובך יותר.

למעשה, זה די קל להחזיר את הסחורה לחנות המקוונת, במיוחד אם אתה יודע את הבסיס המחוקק בדיוק לעקוב אחר כל הכללים.

כל מה שנחוץ כדי להחזיר את הסחורה לחנות המקוונת רשום בחוק הגנת זכויות הצרכן. סעיף 26.1, שכותרתו “מצב מכירה מרחוק של סחורות”, מגדיר את כל כללי המכירה שעל כל חנות מקוונת לעמוד בהם (ניתן לקרוא את הטקסט המקורי כאן):

1. המוכר מספק לך קטלוגים, חוברות, תמונות, וידאו – הכל, שדרכו אתה יכול להראות לך את הסחורה באתר. לאחר מכן אתה מסיים חוזה המכירה איתו.

2. עוד לפני שעשית חוזה איתו, המוכר צריך להגיד לך:

  • איזה סוג של סחורות ומה הם תכונותיו;
  • היכן המוכר עצמו (כתובתו);
  • כפי שנקראת חברתו;
  • כמה הסחורה ובאילו תנאים ניתן לרכוש אותה?
  • תקופת השירות ותוקף הטובין, וכן תקופת האחריות שלה;
  • איך לשלם עבור הסחורה;
  • עד כמה אפשר לסיים חוזה.

ככלל, כל זה מסופק בחנות המקוונת. אם לא, אתה יכול לדרוש כי הם מספקים, בהתייחסו לחוק.

3. כאשר מסירת את הסחורה, יחד עם זאת, מידע עליו חייב להיות מועבר בכתב. מידע רב על המוצר, השימוש בו, תקופת האחריות וכו ‘. (ניתן לקרוא את הרשימה המלאה בסעיף 10).

4. אם עדיין לא מסירת את הסחורה, אתה יכול לסרב לה בכל עת, ואם כבר הועבר – בתוך שבוע.

אם עדיין לא קיבלת את הסחורה מסודרת, אתה יכול לסרב לה בכל עת.

תסתכל בזהירות: אם בחבילה או יחד עם זה לא היה נייר שעליו צו ואת תקופת החזרת הטובין המפורטים, אתה יכול להחזיר את הסחורה תוך שלושה חודשים.

אז המוכרים, סבל עם רשלנות, לנצח רק על חשבון קונים אנאלפביתים משפטית.

כמובן, אתה יכול להחזיר את הסחורה רק אם שימרו אותו שלם. זה צריך להיראות ולעבוד בדיוק כמו מיד לאחר הרכישה, ואתה צריך גם מסמך המוכיח כי קנית את הסחורה בחנות מסוימת בתנאים מסוימים.

אם אין לך מסמך כזה, אתה יכול להוכיח את העובדה לרכוש אחרת באופן שונה. לכן, לאחר הרכישה, לא לזרוק את החשבונית, אריזה (זה בהחלט הכרחי אם אתה מחזיר את הסחורה) ואת המחאות התשלום.

אתה יכול אפילו לעשות צילום מסך של דף החנות המקוונת, אשר יש כללים למכירה והחזרת סחורות, כמו גם את הקבינט האישי שלך עם הרכישה. אם זה פתאום מגיע לבית המשפט, אז זה יכול לעזור.

אתה לא יכול לסרב רק סוג אחד של המוצר, ולאחר מכן, אם זה איכות מלא בקנה אחד עם המאפיינים שלו. זהו מוצר מיוחד עשה רק בשבילך, אשר אף אחד אחר לא יכול להשתמש, למשל, פריטים מותאמים.

אם אתה סירב את הסחורה, החנות המקוונת מחויבת להחזיר לך את הכסף כי הוא שילם על פי החוזה, מלבד עלויות המשלוח שלה. כסף שאתה מקבל לא יאוחר מעשרה ימים מרגע שאתה הצהיר שאתה לא צריך מוצר.

5. אם אתה מוכר מוצר לא תקני, אז אתה יכול להחליף אותו באיכות או אחרת (לדוגמה, אם אתה שולח נעליים בגודל שגוי או את השחקן ללא אוזניות) במשך שבועיים. כמובן, אנחנו צריכים לשמור על המצגת שלה, כל המאפיינים, תוויות, חותמות לבדוק הסחורות.

בתוך שבעה ימים מרגע שאתה דרש להחליף את הסחורה, החנות המקוונת חייבת לעשות את זה. אם המוכר רוצה לבצע את הבדיקה, את תקופת ההחלפה הוא גדל עד עשרים ימים, ואם זה עדיין לא יש משהו לשנות את הסחורה, כי אותם מוצרים, אבל איכות, הם לא במלאי, תצטרך לחכות חודש.

מה נחמד, סעיף 21 בסוף הפסקה הראשונה קובע כי אם המוכר מתעכב עם תחליף (יותר משבוע), ואז תוך שלושה ימים מרגע דרישתך, הוא חייב לספק לך את אותם מוצרים לשימוש זמני, אז זה לא היה כל כך עצוב לחכות.

הוראות וחוקים אחרים על הליך החזרה, החלפה ותשלום ניתן למצוא בסעיפים 18-24 לחוק הגנת הצרכן.

אם אנחנו מדברים על החקיקה האוקראינית, נצטרך לקרוא את חוק אוקראינה “על הגנה על זכויות הצרכן”, או ליתר דיוק שני מאמרים מן החלק השני – סעיף 12 “זכויות הצרכן במקרה של סיום חוזה מחוץ מסחרי או משרדים” ו מס ’13 “חוק הצרכן במקרה המסקנה של החוזה מרחוק “. יש את הזכויות והחובות של המוכר והקונה נרשמות עבור רכישות מרחוק.

איך להיות עם הנחות?

אם קנית מוצר בהנחה על מכירה או במחיר מיוחד בתוך הקמפיין, זה יכול להיות גם חזר או דרש חילופי אם איכות הסחורה יש מאוכזב.

המוכר יכול מיד להזהיר אותך בכנות על הפגמים של הסחורה, להסביר את זה מחיר מופחת, אז אתה צריך לבקש רשימה של פגמים בכתב, כך שאין הפתעות לא נעימות.

אם בנוסף הפגמים המתוארים, מצאת משהו אחר, אתה יכול בבטחה להחזיר את הסחורה.

כיצד להחזיר את הסחורה?

אז, זה בא לך בכלל לא מה שציפית, והחלטת להחזיר את הסחורה. קודם כל אתה קורא את החנות המקוונת, ותגיד לי מה לא בסדר. זה יותר טוב, כמובן, כדי לקרוא מחדש את RF ZozPP מראש כדי לוודא שאתה צודק על הכל, ורק אז להתקשר.

להפחיד את המוכר עם האוריינות המשפטית שלו, ואם הוא לא מסכים, לומר את המילה קסם “פיקוח” – צריך לעזור.

אם המוכר אומר לך שאין לך את הזכות להחזיר מוצר זה, לדוגמה, גרביונים או תחתונים, אתה להיות מרומה. עבור חנויות במצב לא מקוון את האמת את רשימת הסחורה אשר לא ניתן להחזיר הוא הוקם, אבל בחנויות האינטרנט זה לא להאריך. אז אתה יכול להחזיר הכל, העיקר הוא שאתה לא ללבוש את זה ולא להשתמש בו.

לכן, אם השיחה עם המוכר לא היתה פרודוקטיבית, אתה כותב בקשה בכתב (לדוגמה, אתה יכול לראות כאן) על לחזור ולשלוח יחד עם כל המסמכים (עותק של המחאה, תעודת אחריות ודרכון טכני) בדואר רשום עם קבלת הקבלה.

מה אם הם דורשים בדיקה?

אם אתה טוען שהטובין אינם תקינים, והמוכר חולק עליך, הוא עשוי לדרוש בדיקה. אתה לא צריך לשלם – אם הוא דרש, הוא משלם. אתה פשוט אומר את היום ואת השעה שבה אתה יכול להעביר את הסחורה לנציג החנות, והוא עצמו חייב כבר לשלוח את הסחורה לבדיקה ולשלם על זה.

בכל מקרה, אם החנות המקוונת לא מסכים להחזיר את הכסף שלך, ואתה עשית הכל בסדר, לא מקבלים discouraged. ככל שהוא מושך יותר, כך הוא בסופו של דבר לשלם. סעיף 23 של RF CCRP קובע כי הפרה של מאמרים מס ’20-22, כמו גם אי מילוי או עיכוב עמידה בדרישות של הצרכן, יעלה למוכר ישר 1% ממחיר הטובין לכל יום עיכוב.

אז, אם שמרת את המצגת של הרכישה, האריזה ואת כל המסמכים, והגישו את הביקוש בזמן, ואתה לא מסכים להחזיר את הסחורה, לפנות לבית המשפט – החוק הוא בצד שלך.