כיצד לשפר זיכרון לטווח קצר

מהו זיכרון לטווח קצר ומדוע הוא כל כך חשוב?

זהו “מאגר” לאחסון לטווח קצר של מחשבות ורעיונות, אשר אנו יכולים בכל עת לחלץ וליישם כדי לקבל כל החלטה.

כאשר אנו צריכים לענות ללא כל הכנה לשאלה, זיכרון לטווח קצר מאפשר לנו בו זמנית לדבר נפשית תוכנית להצהרות הבאות.

הוא משמש גם כאשר אנו קוראים. כדי להבין את מהות החומר, עלינו לזכור מה כבר קראנו וקשר אותו למה שנמשיך לקרוא.

בנוסף לכך, זיכרון לטווח קצר עוזר לנו להתעלם ממידע מיותר, כולל כל מה שמסיח את דעתנו. אבל היכולת להתמקד במשימה חשובה מאוד, במיוחד בימינו.

כולנו סובלים כעת משפע יתר של מידע, רשתות חברתיות והתראות שונות יום ולילה דורשים את תשומת לבנו. המוח צריך לעשות מאמצים רבים כדי לקבוע איזה מידע לזכור ואיזה לא. כל זה גורם חרדה ומתח ומצמצם עוד יותר את יכולת הזיכרון שלנו.

כיצד להפוך את הזיכרון לטווח קצר לפעול במלוא העוצמה

יש שתי דרכים החוצה.

ראשית, להפחית את מספר הסחות דעת ובכך להפחית את רמת הלחץ. זה יהיה השפעה חיובית לא רק על הזיכרון, אלא גם על כל תחומי החיים.

אבל לפעמים זה פשוט בלתי אפשרי. אנחנו לא יכולים לחזות מתי הבוס ידרשו מאיתנו דוח דחוף או כאשר מישהו מקרובי משפחה יחלו. וכן, כדי לומר את האמת, אנחנו בדרך כלל כמו מגוון מידע, אשר כעת באינטרנט.

לפיכך, נותרה האפשרות השנייה – לפתח ולחזק את הזיכרון לטווח קצר.

כיצד לאמן זיכרון לטווח קצר

הדרכות למוח

כלומר, מה שנקרא “כפולה n- גב הבעיה”. במהלך אימון זה, אתה מאמץ את הזיכרון לטווח קצר, צופה במספר תמונות וקביעת מתי תמונה מסוימת הופיע מוקדם יותר.

מחקרים אישרו כי אימון כזה מסייע לחזק זיכרון לטווח קצרג’קי או, אלן שיהאן, ננסי צאי. שיפור אינטליגנציה נוזלית עם הכשרה על זיכרון עבודה: meta-analysis. . זה רק כל השיפורים אינם יציבים. זיכרון לטווח קצר, כמו השרירים שלנו, דורש אימון קבוע. החוקרים ממליצים להקצות עבור זה 25 דקות ביום.

מדיטציה

מדיטציה לא רק עוזר להוריד את לחץ הדם ולהקל על הסימפטומים של דיכאון, אלא גם מחזקת את הזיכרון לטווח קצר שלנו. החוקרים מציינים כי הסיבה לכך היא שמדיטציה משפיעה על היכולת להתמקד במחשבה אחת ולהתעלם מהשאר.

במחקר אחד, נמצא כיד ‘קואץ’, ק ‘א’ יאסטרובסקי מאנו, ק ‘אלכסנדר. ניסוי מבוקר אקראי בחינת השפעת תשומת הלב. , כי רק לאחר 8 ימים של מדיטציה קבועה, הזיכרון לטווח קצר של התלמידים השתפר באופן משמעותי לעומת אלה שלא לקחו חלק בניסוי. זה לא צריך לעשות מדיטציה במשך זמן רב, רק 8 דקות ביום הוא מספיק.

הרמת משקולות

תרגילים פיזיים מאפשרים לך לשמור על בריאות לא רק על הגוף, אלא גם על המוח. זה אושר על ידי מחקר של טרזה ליו-אמברוז (תרזה ליו-אמברוז) מאוניברסיטת קולומביה הבריטיתתרזה ליו-אמברוז. אימון ההתנגדות משפר תפקוד קוגניטיבי אצל נשים בכירות. . היא חוקרת זמן רב את הקשר בין כוח פיזי ליציבות פסיכולוגית, בייחוד בקרב קשישים. לדברי ליו-אמברוז, אלו שביצעו אימון כוח באופן קבוע, זיכרון לטווח קצר ותשומת לב היו טובים יותר מאשר אלה שהעדיפו אימון אירובי.

אם אתם עדיין קרובים יותר לסוג הפעילות הגופנית האירובית, אל תדאגו: הריצה והשחייה משפיעים גם על התפקודים הקוגניטיביים שלנו. פשוט להוסיף את האימון הרגיל כגון תרגילים כמו deadlift ו squats.

חלום

החוקרים מצאו כי מי לישון במשך 8 שעות, 58% טוב לבצע משימות הקשורות לשימוש בזיכרון לטווח קצרקניצ’י קוריאמה, קאז’ו מישימה, הירויוקי סוזוקי. שינה מאיצה את שיפור ביצועי זיכרון עבודה. .

השתמש בשיטות אלה כדי לשמור על מהירות התגובה בכל מצב.

Loading...