איזה הורים גדלים ילדים מאושרים ומצליחים

הורים שמביאים ילדים מאושרים ויכולים יש הרבה במשותף.

ילדים מוצלחים שגידלו ילדים
פול L Dineen / Flickr.com

הם מלמדים מיומנויות סוציאליזציה לילדים

חוקרים מאוניברסיטת פנסילבניה ומאוניברסיטת דיוק עקבו אחר יותר מ -700 ילדים מכל רחבי אמריקה במשך 20 שנה כדי למצוא קשר בין התפתחות המיומנויות החברתיות בילדות ובהצלחה בגיל 25.

מחקרים ארוכי טווח הראו כי ילדים אשר מסוגלים לשתף פעולה עם בני גילם מבינים את רגשותיהם, מוכנים לסייע לאחרים ולפתור בעיות בעצמם, לעתים קרובות יותר לסיים את לימודיהם, לקבל תעודה ולקבל עבודה.

אלה שבילדותם התקשו ליצור מגע עם אחרים, נטו יותר להסתבך במצבים לא נעימים כשהיו מבוגרים, ככלל היו להם סיכויים טובים יותר להיעצר ולא יכלו להתפאר במעמד חברתי גבוה.

“מחקר זה מראה כי הורים צריכים לעזור לילדים לפתח כישורים חברתיים ואינטליגנציה רגשית. זהו אחד הכישורים החשובים ביותר הנדרשים עבור ילדך להיות מוכן לעתיד, – אומרת כריסטין שוברט (קריסטין שוברט), מנהל התוכניות של קרן רוברט ווד ג’ונסון, שמימנה את המחקר. – מגיל צעיר, מיומנויות אלה לקבוע אם תהיה ילד ללמוד או מקבל לכלא, אם הוא מקבל עבודה או להסתבך תלות בסמים “.

הם מצפים הרבה מהילד

שימוש בנתונים מסקר לאומי של 6600 ילדים שנולדו בשנת 2001, פרופ ‘ניל Helfon (ניל חלפון) ועמיתיו מאוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג’לס הצליחו לגלות: הציפיות של ההורים יש השפעה רבה על מה שהילדים שלהם עשויים בעתיד.

“הורים שצפו כי ילדם ילמד באוניברסיטה בעתיד נראה כי הוביל אותו למטרה זו, ללא תלות בהכנסה המשפחתית וגורמים אחרים”, אמר הפרופסור.

זה אושר על ידי מה שנקרא אפקט Pygmalion, המתואר על ידי הפסיכולוג האמריקאי רוזנטל. המהות שלה טמונה בעובדה כי אדם משוכנע בכל עובדה, באופן לא מודע פועל בצורה כזו כדי לקבל אישור אמיתי של הביטחון שלו. במקרה של ילדים, הם מנסים באופן לא מודע להצדיק את הציפיות של הוריהם.

אימהות עובדות

פסיכולוגים גילו כי בנותיהן של אמהות עובדות הולכות לבית הספר כבר בעל ניסיון של חיים עצמאיים. בעתיד, ילדים אלה מרוויחים בממוצע 23% יותר מבני גילם, שגדלו במשפחות שבהן אמהות לא עבדו ותמיד שילמו שיעורי בית ומשפחה.

בנים של אמהות עובדות הראו נטייה גדולה יותר לטפל בילדים ולעבוד בבית: המחקר הראה כי הם מבלים 7.5 שעות בשבוע בטיפול בילדיהם ועזרה בעבודות הבית.

“סימולציה של המצב היא דרך להעביר מסר: אתה מראה כי הוא מתאים מבחינת איך התנהגת, מה אתה עושה, שעוזר”, – אומר המחבר הראשי של המחקר, פרופסור קתלין הספר לעסקים של הרווארד מק’גין (קתלין מק’גין).

יש להם מעמד סוציו-אקונומי גבוה יותר

ככל שההכנסה של ההורים גבוהה יותר, כך הרייטינג של ילדיהם גבוה יותר – זהו הדפוס הכללי. נתונים אלה יכולים לגרום לנו עצוב, כי משפחות רבות אינן מסוגלות להתפאר הכנסה גדולה הזדמנויות רחב. ובכן, פסיכולוגים אומרים: מצב זה באמת מגביל את הפוטנציאל של הילד.

שון Reardon, חוקר באוניברסיטת סטנפורד, מציין כי ההבדל הסטטיסטי בהצלחת הילדים ממשפחות עשירות ועניות רק מגביר. אם נשווה את אלה שנולדו ב -1990 לבין אלה שנולדו ב -2001, נוכל לראות שהפער הזה גדל מ -30% ל -40%.

אם לא ניקח בחשבון צעדים מורכבים ויקרים, המעמד החברתי-כלכלי של המשפחה עצמה מניע ילדים להשיג יותר בלימודים.

הם סיימו

המחקר הראה כי ילדים שנולדו לאמהות בגיל ההתבגרות פחות צפויים לסיים את לימודיהם וללכת לאוניברסיטה.

המחקר, שנערך בשנת 2014 בהדרכת הפסיכולוגית סנדרה טאנג, מצא כי אמהות בוגרות בית הספר והמכללה צפויות לגדל ילד שגם יקבל השכלה גבוהה.

האחריות על שאיפותיו של הילד היא לפחות בחלקן על כתפיהם של ההורים.

הפסיכולוג אריק דובואו (אריק דובוב) מצא כי רמת ההשכלה של ההורים בזמן שהילד שלהם בן שמונה שנים, היא מכרעת במשך 40 השנים הבאות. משמעות הדבר היא שהצלחתו של הילד בעתיד תלויה בו במידה רבה.

הם מלמדים את ילדיהם מתמטיקה מגיל צעיר

ניתוח של התנהגות של 35,000 ילדים בגיל הרך מארה”ב, קנדה ואנגליה, שנערך בשנת 2007, הראה: התפתחות מוקדמת של יכולות מתמטיות הופך יתרון עצום עבור הילד בעתיד. למה זה לא מאוד ברור, אבל עובדה נשארת. ילדים שמבינים מספרים קטנים ומושגים מתמטיים פשוטים מגיל צעיר לומדים לקרוא מהר יותר.

הם מפתחים קשרים עם ילדיהם

יחסים עם הילד שגדל ילדים
שרה G / Flickr.com

מחקר שנערך בשנת 2014 הראה כי ילדים שטופלו בהבנה וכבוד בשלוש השנים הראשונות לחיים לא רק מראים את עצמם טוב יותר בלימודיהם, אלא גם מסוגלים ליצור קשרים בריאים עם אחרים. עד גיל 30, רובם אנשים מצליחים ומשכילים יותר.

הורים רגישים וקשובים לילד שלהם מעניקים לו את תחושת הביטחון הדרושה כדי להתפתח ולחקור את העולם הסובב אותו.

הם פחות לחוצים

המחקר המדעי אומר: משך הזמן שאמהות מבלה לבד עם ילדיהם בין הגילאים 3 ו 11 שנים יש מעט מאוד משמעות עבור הפיתוח שלהם. אבל לאמהות פעילה, אינטנסיבית וחודרנית יכולות להיות השלכות הרסניות.

כשאם נמצאת במצב מלחיץ בגלל ניסיונות לאזן בין עבודה למשפחה, יש לה השפעה רעה על ילדיה. העובדה היא שיש תופעה פסיכולוגית של “מדבק” של רגשות. אנשים מסוגלים ללכוד את רגשותיו של זה בדיוק כפי שהם נגועים הצטננות. לכן, כאשר אחד ההורים הוא מותש מבחינה מוסרית או עצוב, זו תחושה קודרת מועבר לילד.

הם מעריכים מאמץ, לא פחד מכישלון

במשך עשרות שנים, קרול דוויק, פסיכולוגית באוניברסיטת סטנפורד, ערכה מחקר שגילה כי ילדים (ומבוגרים) מסוגלים להעריך הצלחה בשתי דרכים.

הראשון נקרא חשיבה קבועה. אנשים שחושבים כך, מעריכים את היכולות שלהם, את האינטלקט ואת הכשרונות שלהם כמציאות, כמשהו שאי אפשר לשנות. לפיכך, עבורם ההצלחה נמדדת רק לפי גודל זה וכל הכוחות שהם זורקים לא רק כדי להשיג את המטרה, אלא גם כדי למנוע טעויות בכל דרך שהיא.

יש עדיין חשיבת הפרספקטיבה, שמטרתו לקבל את השיחה. כישלון עבור אדם כזה הוא “קרש קפיצה” לצמיחה נוספת ולעבוד על היכולות שלהם.

לכן, אם אתה אומר לילד שהוא עבר בהצלחה את המבחן כי הוא “תמיד היה זמן טוב עם מתמטיקה”, אתה רגיל לו לחשוב קבוע. ואם אתה אומר שהוא עשה את זה כי הוא שם את כל כוחו, הילד יבין: הוא יכול לפתח את היכולות שלו, וכל מאמץ הבא יביא תוצאה חדשה.

Loading...