כיצד לשפר את איכות החיים מבלי להגדיל את העלויות

תן רשימה של כמה קריטריונים המשפיעים ישירות על איכות החיים, ולהגיד לך איך לשנות אותם לטובה. אחד אחד השינויים האלה עשויים להיראות לא משמעותיים, אך יחד הם משפיעים מאוד על כמה מאושרים ומרוצים אתה מרגיש.

בריאות

איך זה משפיע על איכות החיים?

כל בעיות בריאותיות מקטינות את איכות החיים. עם זאת, לא כל האנשים נוטים להיפטר במהירות את הכאב ואת אי הנוחות, ממשיך לסבול ומקווים כי הגוף ינהל את עצמו.

במקרים מסוימים זה נכון, אבל לא כל. לדוגמה, אם אתה מרגיש כאב בשן, כאשר אתה אוכל מתוק, ברור כי השן לא להתאושש. דחיית ביקור אצל רופא השיניים, אתה פשוט להחמיר את איכות החיים ולהחריף את הבעיה.

כיצד לשנות

אל תפעיל את הבריאות שלך. עבור לרופא אם אתה יודע שיש לך עששת. אז אתה שומר על השיניים זמן רב יותר, מבלי לגרום לכאב, להסרת תותבות.

נשים צריכות לעשות אולטרסאונד של השד מדי שישה חודשים: סרטן השד מדרג ראשון בין מחלות אונקולוגיות של נשים ומטופל היטב בשלבים המוקדמים.

אל תסבלו כאב בגב התחתון ובצוואר לאחר יום עבודה – עברו למנתח או למטפל ידני, מבלי להמתין לקעקוע ולצביטת העצבים.

הפוך את הבריאות עדיפות, ואתה לא צריך לנתק את התוצאות של רשלנות שלך.

אספקת חשמל

איך זה משפיע על איכות החיים?

מזון מזיק מחמיר את הבריאות ומקצר את החיים, מקלקל היטב ומוביל להשמנת יתר, אשר מקטין באופן משמעותי את איכות החיים.

כן, איכות המזון תלויה במידה מסוימת ברמת ההכנסה: מזון שימושי כמו דגים אדומים ובשר, פירות וירקות לא עונתיים, אגוזים די יקר. עם זאת, על ידי הפחתת כמות מזון מהיר, מתוק מזון מזיק אחרים, אפשר לקנות מוצרים שימושיים גם עם תקציב מוגבל.

כיצד לשנות

עבור דיאטה בריאה היא די קלה, העיקר הוא ללמוד את העקרונות הבסיסיים בבירור לקבוע למה אתה עושה את זה. אגב, כדי לאכול מזון בריא, אתה לא צריך להוציא הרבה כסף: הנה כמה טיפים על איך לשמור על אוכל ולאכול נכון.

הרגלים רעים

איך הם משפיעים על איכות החיים?

תלות בסיגריות, אלכוהול, מתוק מפחיתה את איכות החיים. אתה מבלה כמה אלפי רובלים בחודש על משהו שברוב המקרים לא מביא הנאה תועלת, להרגיש רגשות שליליים מן גינוי ציבורי, או בעצמך לגנות את עצמך על החולשה שלך. בנוסף, התמכרויות שלך, כמו מזון מזיק, יש השפעה רעה על בריאות לקצר את תוחלת החיים.

כיצד לשנות

כדי להילחם הרגלים רעים, אתה צריך מטרה ותחליף.

המטרה תסייע בתהליך של גמילה כדי לתמוך נחישותם להיפטר מהרגל רע. באופן אידיאלי, מטרה זו צריכה להיות תוצאה אמיתית שניתן לעקוב אחריה. לדוגמה, הגידול בביצועי הספורט.

עם זאת, שום מטרה לא תעזור לך להחזיק מעמד אם אין לך תחליף. תלות היא מקור של הנאה ועוזר להתמודד עם מתח, אז אתה צריך למצוא משהו שיחליף את הפעולות הרגילות.

נסו לעשות ספורט, יש תחביב, לפגוש אנשים חדשים. תענוגות כאלה יעזרו לך להיפטר מתח ולשנות את הסביבה, וזה גם מאוד שימושי במאבק הרגלים רעים.

סדר בחיי היומיום

איך זה משפיע על איכות החיים?

אחד הקריטריונים לאיכות החיים הוא הנוחות בבית, וזה בלתי אפשרי ללא ניקיון וסדר. Clutter מפחית ריכוז, מגביר את רמות הלחץ גורם רגשות שליליים. הזבל בבית מקטין את תחושת הנוחות ואף גורם לאנשים לצרוך מזון מזיק יותרClutter, כאוס, ואת overconsumption. .

כיצד לשנות

לבית שלך לא מגודל עם אבק אשפה, לקבל הרגלים שימושיים להילחם בלגן:

  • לשים דברים במקומם;
  • לשטוף מיד לאחר הארוחה;
  • לזרוק דברים שאתה לא משתמש;
  • יש ניקוי כללי פעם בחודש.

שביעות רצון מהחיים

איך זה משפיע על איכות החיים?

אם רמת החיים נקבעת על פי מדדים אובייקטיביים, כגון רמת הכנסה, תנאי עבודה, הזדמנויות לחינוך ולנופש, איכות החיים תלויה לעתים קרובות בחוות הדעת הסובייקטיבית של האדם – בין אם הוא מרוצה מחייו ובין אם לאו, כפי שמעריך את תנאיו.

מתברר שאיכות החיים ניתנת לשיפור בכל תנאי חיצוני, פשוט לשנות את היחס שלהם למה שקורה.

כיצד לשנות

לעתים קרובות, אנחנו לא כועסים על ידי אירועים אמיתיים, אלא על ידי זיכרונות העבר או הפחד של העתיד. אם אתה לומד להתרכז ברגע הנוכחי, בלי לזרוק מחשבות אל העבר או אל העתיד, המקור של חרדות, מתח ומחשבות שליליות רבות ייעלם. בשל כך, נוחות פסיכולוגית וסיפוק החיים יגדל.

בהתחלה, ריכוז ברגע הנוכחי או, במילים אחרות, מודעות, ידרוש ממך המאמצים. כדי לא להטריד את עצמך, לנסות לתרגל את תשומת הלב לא כל הזמן, אבל כמה פעמים ביום, למשל, במהלך הקציר או אכילה.

מדיטציה גם מסייעת להתרגל למודעות. רק אל תנסו לעשות מדיטציה בבת אחת, במשך זמן רב: אתם תשתעממו במהירות, ואינכם יכולים לעשות את עצמכם עוד. להתחיל בהדרגה טופס הרגל – זה המפתח להצלחה בכל עסק.


כפי שאתה יכול לראות, כדי לשפר את איכות החיים, אתה לא צריך להרוויח כפליים. לפעמים זה מספיק כדי לרפא שן כי כבר מטריד אותך במשך שבוע, כדי להרגיש את גל האנרגיה של ארוחת ערב בריאה, כדי לגרוף את האשפה על שולחן העבודה שלך כדי להבחין איזה קפה טעים אתה שותה או כמה אתה שמח לראות את החבר שלך.