איך להתגבר על המשבר 25 שנים – ניסיון אישי

מהי מהות המשבר?

הורים מהילדות מציעים שאתה מיוחד ומוכשר מאוד. הצלחות והישגים קטנים, הם מעירים על הביטויים “אתה גאון”, “איזה בחור טוב אתה!”, “יש לך עתיד גדול”. אתה גדל, מרגיש כמו כוכבית, המיועדת לגורל מיוחד (גורל מיוחד פירושו כביש זרוע הישגים והישגים).

הצלחה בבית הספר, הזכייה באולימפיאדות, הצטרפות לאוניברסיטה יוקרתית והבנת כמה דברים לעבוד טוב יותר מכל אחד אחר, רק לחזק את התחושה הזאת. הוסף לכך את הציפיות של ההורים, חברים של הורים ושכנים במדינה.

לסקריפט יש משלו, אבל התוצאה היא אחת: ביטחון בבלעדיותו, אמונה במזל ובחלום המיוחדים שלו על הגדול. אמון זה נתמך גם על ידי התקשורת ורשתות חברתיות כי הם צועקים על הכישרון המיוחד כי מארק צוקרברג, מוצרט ואחרים יש כבר מילדות. כמובן, כאשר אתה בא במגע עם המציאות, הדברים לא תמיד מסתדרים, אבל הכשלונות הראשונים תמיד יכולים להיות מוצדקים: “לסטיב ג’ובס היו גם פיות, או להסתכל על ג’יי קיי רולינג”. אתה הולך עמוק יותר לתוך המעטפת הנבחר, מטפח האגו שלך וחולם על עתיד מבריק.

בינתיים עוברות שנים של תלמידים, ופתאום אתה מתעורר במעמד הפורמלי של מבוגר. מהרגע הזה, החיים מתחילים להוציא אותך מהחלומות האינפנטיליים ולגרום לך לגדול, צעד אחר צעד להרוג את ה”אני “השקר ולהרוס פנטזיות. התהליך הולך די מהר, ועל ידי גיל 24 חלק של האדם הוא גוסס.

למעשה, משבר של רבע מהחיים הוא מותו של “אני” שקר.

בגיל 23-24 אתה דופק, ו -25 שנה אתה פוגש כמעט עירום: אין כמעט אשליות, הכישורים החדשים של אדם מבוגר עדיין מתפקדים בצורה גרועה, אתה מרגיש פגיע מאוד.

כן, זה רגע מכריע קשה מאוד לשרוד. זה באמת משבר, אז אין שום דבר מפתיע בדיכאון, בהיסטריה ובהרגשה שאתה מטומטם.

איך להתגבר על המשבר 25 שנים
giphy.com

ברגעים אלה חשוב להבין שכולם עוברים את זה. למישהו יש מידה של מתח גבוה או נמוך יותר, אבל דרך כל זה עובר, ואתה תעבור. העיקר הוא לנסות לשבור כמה עצי הסקה ככל האפשר, לא משנה כמה קשה לך לדחוף את זה.

איך להתמודד עם זה

 • בתקופות של דיכאון מחמיר לא עושים שום החלטות חשובות.
 • אל תסגור את עצמך, תתעלם מחברים ואהובים. הם יכולים לתמוך ולתת רגעים של אושר, גם אם הם לא מבינים את המדינה שלך.
 • להציג את המשטר של היום ולעבוד את הטקסים שלהם (למשל, כוס קפה בבוקר). הם יהיו עוגנים ב התקפי דיכאון יוכלו להזמין את החיים, וזה מאוד חשוב כאשר יש כאוס בראש שלך.
 • אם התקפה של דיכאון כבר החלה, ואז לקחת גיליון נייר לרשום את כל המחשבות שמופיעות בראש שלך. כאשר הגל הראשון עובר, להפסיק לכתוב ולזרוק את הסדין. לאחר מכן נסה לכבות רגשות, לא להסיט את עצמך ולהעביר את תשומת הלב שלך למשהו אחר. לדוגמה, לשחק עם חתול או לקחת בדיקה.
 • אם אתה אוהב את העבודה שלך, אז אתה לא צריך לעזוב את זה. בשחייה חופשית, דיכאון יכול להתקדם, שכן לא יהיו משימות שיכולות להיות מוסחת.
 • אבל אם אתה לא אוהב עבודה, אז עדיף לעזוב, כי עבודה לא נעימה מגבירה מתח פנימי וחוסר שביעות רצון מהחיים יורגשו בצורה חדה יותר.
 • קח את המציאות ואת הנסיבות. איך לקחת את זה? להפסיק לנתח את המצב ולשאול את השאלה “למה?”. כאשר אתה מקבל את המצב, אתה משחרר אותו.
 • כדי למצוא זמן להיות לבד עם עצמך כדי לארגן את כל המחשבות.
 • לעשות יוגה או לטייל.
 • לבקש עזרה ממומחה אם רע מאוד, ואולי לקחת את הכדורים בהתאם לרופא.

איך לחיות

כאשר הסוף (תהליך של ביטול אשליות וחוויות) מסתיים, מתחיל תהליך יצירת העצמי החדש. יצירת ההווה ללא סמים של פנטזיה, השפעת ההורים וכן הלאה. בתקופה זו מגיע לאדם שתי מסקנות:

1. אין גורל ואין גורל מיוחד. החיים שלך מורכב ההחלטות שלך ואת הנסיבות. החדשות הטובות הן שכאשר אתה עושה את זה או אחר, אתה לא בוגד בעצמך, אלא פשוט לבחור את הספירה שבה תיצור את עצמך. חופש הבחירה הוא מתנת החיים.

2. אין כישרון מולד. יש נטייה, אבל הם צריכים להתפתח, ורק אז הם יהפכו לכישרונות. החדשות הטובות הן כי אין כישרונות, הם לא יכולים להיקבר ושוב להרוס את גורלם הגדול. אז אתה לא יכול לדאוג, אל תפחד להתחיל משהו ולנסות, כי ההצלחה של התחייבויות אינו תלוי בכישרון הגדול.

תהליך יצירת עצמך מורכב ממספר שלבים:

1. להתמודד עם טראומות הילדות שלך. זה ברור, אבל כל מי שעבד עם הילדים שלהם בעיות יגידו כי זוהי אחת הדרכים היעילות ביותר כדי לשפר את החיים של האדם ואת מצב נפשי. אי אפשר לזוז קדימה כאשר אתה נושא שקיות של בעיות לא גמורות בראש שלך.

2. לקבוע מה אתה אוהב, מה מושך ומה אתה רוצה. כפי שכבר החלטנו, אין יעד, ואי אפשר ליצור את עצמנו בלי להבין את האינטרסים שלנו. שאלות לדוגמה:

 • עם מי אני רוצה לחיות?
 • מה אני רוצה לעשות?
 • מה אני אוהב?
 • מה עושה אותי מאושר?

3. חקור את המאפיינים שלך. תכונות אלה הן גלים אשר קשה, ולפעמים חסר טעם להילחם, ולכן קל יותר להבין אותם ולנסות לבנות את החיים לאור הייחודיות שלהם. שאלות לדוגמה:

 • איזה מצב של היום מתאים לגוף שלי?
 • איזה קצב חיים מתאים לי?
 • איזה מחזור יש לי בחיי?

4. בחר את תחום החיים שאינו מספק ביותר, ולנקוט צעדים כדי לשנות את זה.

וכך, צעד אחר צעד, ליצור את עצמך ואת החיים החדשים שלך.

הערה: כל ההצהרות והעצות המובאות במאמר זה הן ביטוי לחוות דעתו האישית של המחבר, והן עשויות שלא לעלות בקנה אחד עם חוות דעתם של אנשי המערכת.