5 סיבות להתעורר מוקדם

שימושי ביותר לשינה הוא פער של רק שעתיים: מ 22: 00-24: 00. אם אתה נרדם עד 22:00 ולא מתעורר עד 12:00, אתה יכול להתעורר בשעה 5:00 ללא בעיות. הסופרת, ינשוף מתוחכם, חוותה זאת על עצמה: דבקה במשטר כזה ובו בזמן חשה בסדר.

במהלך השבוע במהלכו המשפחה שלנו מותאמת לקייב זמן לאחר חודשיים של חיים “בעתיד” (ההבדל עם קייב היה +5 שעות), מתעורר בשעה 5 ו הולך לישון בשעה 10, הצלחתי הרבה יותר מאשר חודש של “חיי לילה”.

עכשיו המשפחה שלנו חזרה למשטר הרגיל, אבל אני ברצינות חושבת להתעורר מוקדם. ובשביל זה יש הרבה יותר מחמש סיבות. רק חמישה אלה מתאימים הבסיסיים ביותר.

1. שיפור הבריאות

כפי שצוין לעיל, במרווח בין השעות 22: 00-24: 00 הגוף מקבל את אותו חלום קסם, מה שמאפשר לו להירגע באופן מלא ולרענן. אם אתה רגיל ללכת לישון אחרי חצות, אתה לא יכול לקבל מנוחה מלאה, גם אם אתה ישן 10 שעות במקום תקן 7-8. מספר שעות יכול להשתנות בהתאם המאפיינים הפיזיולוגיים, אבל אתה עדיין החמיץ את הזמן הנכון.

המעבר החד לעליות המוקדמות לא יעשה לך טוב אם אתה רגיל להתעורר לא לפני 10 בבוקר. לכן, עדיף לא להזדרז כל בוקר מנסה לקום 10-15 דקות קודם לכן. בהדרגה תיכנס לקצב חדש.

2. ניהול זמן

מתעורר מוקדם, יש לך זמן לעשות הרבה יותר. ראשית, אתה יכול להתקלח בבטחה בזמן שכולם ישנים ואין תור בחדר האמבטיה. אתה הופך להיות הרבה יותר שנאסף, אתה יכול לאט לחשוב על היום קדימה עבור כוס קפה וללכת לעבוד במצב של מוכנות לחימה מלאה.

הדבר העיקרי הוא למנוע לחלוטין את השימוש בלחצן ‘נודניק’ בשעון המעורר.

3. ביצוע הרצונות

לכל אחד יש משהו שהוא אוהב לעשות, אבל אין מספיק זמן בשביל זה. הבוקר הוא זמן נהדר עבור דברים כאלה. לדוגמה, לקרוא ספר או ללכת יוגה: בבתי ספר רבים, שיעורים להתחיל מוקדם מספיק, כך אחרי שאתה יכול להגיע לעבודה ללא עיכובים. ואם תחליט ללכת לרוץ, אז יהיה לך מספיק זמן להתקלח לקחת ארוחת בוקר נינוחה.

ואתה יכול גם להתחיל ציור, בלוגים, סריגה, דוגמנות, וכן הלאה. שעוני בוקר מתאימים לתחביב לא גרוע יותר מאשר בערב, ולפעמים אפילו טוב יותר, במיוחד אם יש לך ילדים.

4. אתה לא מעכב שום דבר למחר

בנוסף דברים נעימים, כל אחד מאיתנו יש חובות בבית כי אתה לא רוצה לעשות נורא בערב אחרי שעות העבודה. גם הבוקר לא תמיד רוצה לבזבז על טיפול בבית, אבל לפעמים עדיף לטפל בהם מוקדם.

רק תחשוב, כמה פעמים אמרת לעצמך שתעשה את זה מחר, ומחר לא קרה?

5. הכל נחשב

המעבר למשטר חדש של היום, כמו גם הטלת כל הרגל שימושי אחר, הוא די קשה, וחלק דורשים קצת עידוד לכך. במקרה זה, קידום צריך להיות גם שימושי (ולא שעות מיותרות במיטה ביום ראשון בבוקר!). לדוגמה, אתה יכול לשמור יומן של הבוקר שלך עולה ולרשום כל מה שאתה יכול לעשות בבוקר ואת כל היום. וגם בעסקי הבוקר יש צורך לקחת את הקטע שלך, כך מאוחר יותר אתה יכול להעריך כמה עשית תודה על העליות המוקדמות.

קראו את הערכים האלה בסוף כל שבוע (או בסוף כל יום), ותהיו לכם תענוג גדול להבין כי עכשיו יש לכם זמן לא רק לעשות את העבודה שלכם, אלא גם לעשות מה שאתם באמת אוהבים ולמה לפני שידיעתכם לא הגיעה מחוסר זמן.

תוצאות

מתעורר מוקדם, יש לך זמן לעשות הרבה יותר מאשר היום הרגיל שלך. אתה נהיה יותר שנאסף, ואנרגיית הבוקר די והותר במשך כל היום. בערב, אתה לא מרגיש סחוט כמו לימון: אתה רק רוצה לישון, לא לכבות ולשכוח את עצמך. בבוקר, יש לך זמן לעשות דברים שבעבר פשוט לא להתאים את לוח הזמנים שלך.