6 דרכים להפוך Intelligent

מי הוא אינטלקטואל

המודיעין אינו רק אינטלקט גבוה וחינוך מבריק, אלא גם נימוסים טובים, היכולת לחיות בהרמוניה עם עצמו ועם אחרים, בהתאם למצפונם, היא עמדה אזרחית פעילה, מושג הכבוד והכבוד, רדיפת האמת.

כדי להיות משכיל ולא לעמוד מתחת לרמה של הסביבה שבה הוא נפל, זה לא מספיק לקרוא רק פיקוויק ולשנן מונולוג מ Faust. <…> כאן אתה צריך עבודה רציפה יום ולילה, קריאה נצחית, ללמוד, יהיה … יש דרכים בכל שעה …

AP צ’כוב, מכתב לאחיו ניקולאי, 1886

ועד מישהו מצחקק בשקט על אינטלקטואלים בגלל התקינות מודגשת שלהם המודיעין, בכל רחבי דיבורים העולם על האינטליגנציה הרוסית כתופעה תרבותית, תופעה נולד באימפריה הרוסית סימנה את תחילתה של הקצאת מיוחד, אם כי מעט מאוד, שכבה של החברה בכל שאר העולם.

אומה שאינה מעריכה אינטליגנציה נידונה לגווע. ההיסטוריה של האינטליגנציה הרוסית היא ההיסטוריה של המחשבה הרוסית.

DS Likhachev, “ספר דאגות”

מקובל לחשוב על האינטלקטואלים הרוסים האמיתיים, AP צ’כוב וד”ש ליכצ’ב. במכתב אל אחיו ניקולאי, צ ‘כוב הצעיר ציין סוג של אדם חכם, שבו העצה הבאה מבוססת בדרכים רבות.

איך להיות יותר אינטליגנטי

1. לכבד אחרים

וכבוד זה צריך ללכת מעבר ציות של כפיפות כללי היסוד של ההתנהגות. זה גם כבוד לרגשות ולרצונות של אחרים, אמפתיה, במידה מסוימת אפילו אהדה. כן, זה לא קל להפוך את עצמך להזדהות עם אחרים אם אתה לא רגיל לעשות את זה. אבל זה עובד על עצמך שמבדיל אנשים אינטליגנטי.

הם מכבדים את האישיות האנושית, ולכן הם תמיד מפנקים, עדינים, מנומסים, תואמים …

AP צ’כוב, מכתב לאחיו ניקולאי, 1886

2. אל תשקר.

זכור כי קודם כל אתה משקר לעצמך. לשקר, אנשים אינטליגנטיים משחזרים ציור, חסר טעם, חנופה, מאבק בעיניים. כל הטעיה עבורם אינה מקובלת.

הם כנים וחוששים מפני שקרים כמו אש. הם לא משקרים אפילו בזוטות. השקר הוא פוגע במאזין ו vulgarizes הדובר בעיניו. הם לא נמשכים, שומרים על עצמם ברחוב בדיוק כמו בבית, לא נותנים אבק לעיני אחווה קטנה יותר …

AP צ’כוב, מכתב לאחיו ניקולאי, 1886

3. להיות צנוע

לאנשים חכמים יש תפיסה שונה מעט של ערכים. הם אינם לשווא.

הם לא עסוקים ביהלומים מזויפים כמו אלה עם סלבריטאים, לחיצת יד של פלבקו שיכור, תענוג של איש צוות בסאלון, תהילה לסבלים …

AP צ’כוב, מכתב לאחיו ניקולאי, 1886

לרוב הם שותקים, הם מעדיפים לא לכפות את דעתם על אחרים, במיוחד כאשר הם לא נשאלו. אל תהיי לשווא ולא תשאף את תשומת הלב של אחרים סביב עצמם על ידי השפלה עצמית.

זה בהחלט שווה לקחת כדוגמה מן האינטלקטואלים. צניעות ומתינות יסייעו לך בתחומים רבים של החיים, זה רק שווה לנסות על עצמך ולקבל את הפילוסופיה הזאת.

4. לשאוף לאסתטיקה

אינטלקטואל הוא אסתטיקן. הוא מעריץ את ההרמוניה של המחשבה, הכישרון, הדקות של הדימויים, החסד והאנושות. האינטליגנציה היא השומרים העיקריים על מה שאנחנו רגילים לכנות “ערכים נצחיים”. נסו להיות כמוהם. אין צורך בתואר כדי להבין ולהעריץ את הספרות. אתה לא צריך לכתוב תמונות עצמך כדי לקבל הנאה אסתטית מעבודותיהם של אמנים.

הם מתחנכים באסתטיקה. הם לא יכולים לישון בבגדים ראו על הקיר של החריץ בפשפשים, גביני לנשום אוויר, ללכת על השיפוד על הרצפה, אוכלים של נפט. הם עשויים לנסות לאלף מרוממי האינסטינקט המיני.

AP צ’כוב, מכתב לאחיו ניקולאי, 1886

5. לטפל בכישרון שלך

תאמינו שאתם מוכשרים. ולטפל במתנה שלך. אנשים חכמים מכניסים כל כישרון לכל דבר אחר, וזה מה שמאפשר להם להישאר נציגים של “האליטה האינטלקטואלית”, ליצור וליצור.

אם יש להם כישרון בפני עצמם, אז הם מכבדים אותו. הם מקריבים לו שלום, נשים, יין, יהירות … הם גאים בכישרונם.

AP צ’כוב, מכתב לאחיו ניקולאי, 1886

6. חתירה לחופש פנימי

מישהו מעמיד בדרך כלל את תחושת החופש במרכז העניין בתחום האינטלקטואלים והמודיעין. ואכן, אדם אינטליגנטי הוא חופשי מן המסה של דברים, התלות שבה אחרים חווים.

העיקרון המרכזי של האינטלקטואליות הוא חופש אינטלקטואלי, חופש כקטגוריה מוסרית. האדם החכם אינו חופשי רק מצפונו ומחשבתו.

DS Likhachev, “על האינטליגנציה הרוסית. מכתב לעורך “, 1993

רק חופש מן הדעות של אנשים אחרים, הרשויות, אלילים וסטנדרטים יכול להעביר אותך קרוב יותר אינטליגנציה אמיתית.

המודיעין הוא דרך קשה שאינה הולמת את כולם. לא כולם מוכנים “לסחוט את העבד מתוך עצמו על בסיס יומי.” אבל ללא ספק, מי שלקח את הנתיב הזה לקבל משהו גדול לאין שיעור מאשר רק סדרה של תכונות חיוביות.

Loading...