למה סכינים קרמיקה טובים יותר מאשר אלה קונבנציונאלי

מה הם סכינים קרמיקה עשוי?

אלה סכינים קרמיקה עשויים מחומר אחד, אחד על ידי תהליך טכני. הם נבדלים רק באיכות, ואפילו קצת.

כל תודות זירקוניום תחמוצת – הוא משמש בייצור של כלים אלה. היא מוכרת רבים על קרמיקה ו cermet תותבות. לפעמים תחמוצת זירקוניום נעשה אפילו על ידי המשטחים הפנימיים של חרירי רקטות החלל.

Andrey_Kuzmin / depositphotos.com
Andrey_Kuzmin / depositphotos.com

קרמיקה סכינים יכול להיות שחור ולבן. שחור עשוי קרביד זירקוניום. לבן – מ תחמוצת, ליתר דיוק, zirconia (ZrO2), המכונה “סינית אחיו הצעיר של יהלום”.

הבדלת קרמיקה זירקוניום מחומרים אחרים עמיד בחום עצום וקשיחות, וזה מספר גדול פי הקשיות של כל פלדה – לפחות אחד, כי אתה יכול לפגוש בחיי היומיום. יתר על כן, תחמוצת זירקוניום לחלוטין להגיב עם רוב חומצות, בסיסים וחומרים פעילים אחרים.

איך לעשות סכינים קרמיקה

עכבר /
עכבר /

זה יצר להב ארוך וקשה. חומרי גלם בצורת תחמוצת זירקוניום או אבקת קרביד (אשר עדיין צריכות לחלץ ולטהר, הקורס הוא עפרות יותר מאוסטרליה) תחת לחץ של צלחת עיתונות 300 טונות ריקות עבור להבי ייצור. ואז מתקבל להבים מדובקקת בתבניות בטמפרטורה של C ° 1600 למשך יומיים.

כתוצאה מכך, קריסטלים גדולים נהרסים והחומר רוכש מבנה אחיד גבישי. לאחר להב נלחץ לתוך הידית והוא חידד על ידי טכנולוגיה מיוחדת באמצעות יהלומים מחוספסים סופר קשה.

היתרונות והחסרונות של סכינים קרמיקה

להבים קרמיים יש יתרונות רבים.

 • הם קשים יותר, ופירוש הדבר שהם חותכים טוב יותר;
 • עוד להישאר חדה;
 • עליהם אין שריטות, המראה נמשך זמן רב יותר;
 • הם אינם חלודה;
 • הם קל לניקוי – בשל מבנה אחיד הם חלקים יותר סכיני מתכת;
 • הם קלים יותר;
 • אל תשאיר טעם והם ידידותיים לסביבה.

החסרונות של סכינים כאלה הם כדלקמן:

 • עבור השחזה אתה צריך sharpeners מיוחדים;
 • המפעל סטנדרטי השחזה של סכינים קרמיקה הוא בדרך כלל נחות מזה של סכיני מתכת;
 • הם חייבים להיות שטף בזהירות עם מדיח כלים;
 • לא לסבול מכות – לא ניתן לחתוך על משטחי עבודה קרמיים, זכוכית ואבן, לחתוך מוצרים מוצקים (כגון בשר קפוא או עצם);
 • לא לסבול מדגיש על שבר.
mysku.ru
mysku.ru

איך לא לטעות בבחירה

למרבה הצער, בחירת סכין קרמיקה איכותי הוא די קשה. זה מה שאתה צריך לשים לב.

צבע

הסכין חייב להיות אטום, בצבע אחיד. שקיפות מותרת רק בלהב עם חידוד עדין. להב לא צריך להיות כל פסים ברורים או כתמים של צבעים אחרים.

מרקם

לא צריך להיות מחוספס. משטח באיכות גבוהה קרמיקה חלקה.

חשוב שאין סריטות, צ’יפס, עקבות של מכות: קרמיקה זוכרות בסתיו ואפילו טיפול עדין עלולים חד פעמי “מושלם” לפצל, אם אחד כבר לרעידות.

מחיר:

סכין קרמיקה לא יכול לעלות זול. למרבה הצער, הן קרמיקה בשחור לבן, אפילו בצורה של חומרי גלם, הם די יקר. זאת בשל תהליך של מיצוי של זירקוניום ומינרלים שלה. חוץ מזה, מלבד קרמיקה, מתכת זו יש יישומים רבים, ולכן השוק מכתיב משלה.

אפילו הסכין הפשוט ביותר עשוי קרמיקה זירקוניום לא יכול לעלות פחות מ 20 $. מוצרים יפני ממותגים לעשות להגיע 50-150 דולר ליחידה.

חיתוך קצה

סכיני מתכת מחופשים לקדרות עם שכבה עבה של אמייל או אותם קרמיקה נמצאים למכירה. כדי להבדיל ביניהם הוא די פשוט: יש להם איכות ירודה השחזה ואת חוד החנית עבה. אלה יש להימנע. למרות ההבטחות האפשריות של המוכרים, הם מיד לאבד את המראה הסחיר שלהם, לגדול נוקשה, הם קשה יותר לחדד. ופלדה בהם משמשת לרוב תת-תקני.

למה עדיין לבחור סכין קרמיקה

כמובן, סכינים קרמיקה בראש ובראשונה אביזר מטבח אופנתי. הם יפים, הם מפורסמים. יתרונות מעשיים גדולים, שלא כמו סכינים עשוי פלדה באיכות גבוהה, הם לא מביאים. הם אינם נדרשים עבור כל משימות ייחודיות – סכין כזה הוא עותק של מתכת בצורת.

עם זאת, זה תענוג לעבוד עם סכינים קרמיקה. הקלות, הנוחות, הקלות של הניקיון – כל זה עליהם.

לכן, אם אתה לא מפחד מבעיות ומוכנים להשתמש בהם כראוי, זה שווה לנסות. אני בהחלט לקחת קבוצה חדשה כדי להחליף את הנוכחי, אשר במשך כמה שנים של שימוש רשלני מפונק.