מה שאתה צריך לדעת לפני שאתה לוקח את הכלב מהמקלט

שאלות ובעיות עם חיית המחמד החדשה היא נורמלית. ובכן, אם אתה מקבל להכין אותם מראש. אם אתה חושב על מחסה כלב בבית, אנחנו אגיד לך מה לצפות מאירוע זה ולשכנע אותך: לקחת חיית מחמד ממקום מקלט הוא רעיון נהדר. זה יעזור לנו מומחים: את cynologist ג ‘יי Koes (ג’ יי Koes) ו יוג’ין Drach, מתנדב במקלט חיה.

הדרך הקלה ביותר להשוות את המראה של בעל חיים עם המראה של ילד. רק הילד הזה לעולם לא יגדל. האחריות על חייו תישאר לעד. ללא הבדל, קנה או נשמר מהרחוב, מן המקלט, החיה החדשה תהיה מתח בשבילך. זה נורמלי, וזה עובר.

יבגניה דראך, מתנדבת במקלט החייתי

יבגניה דראך, מתנדבת במקלט החייתי
יבגניה דראך. צילום: סרגיי סרחאנוב

בחירת בעל חיים

החיה שתבחר תהפוך לחלק מהמשפחה שלך. לכלב יש צרכים רגשיים ואופי. זה הגיוני לבחור את חיית המחמד שתתאים לך ואת יקיריכם. יבגניה דראך מייעצת: ככל שיש לך פחות ניסיון לשמור על חיות, כך זהיר יותר לבחור חבר.

“למרות שאתה לא קונה את הכלב הזה, אתה עדיין צריך להכיר ולהבין אם אתה בא אחד לשני,” הערות Eugenia. אחרת, הרצון האציל להציל את החיה יביא לאכזבה ולחזרתו של החיית המחמד למקלט.

עצה פשוטה ויעילה ביותר: לקחת את החיה עם מזג, קרוב שלך. אהבה לטייל – לקחת כלב נמרץ, מרגש בשיא החיים. אהבה לשבת עם ספר או מחשב נייד – לקחת פלגמטית, לא פעיל מדי, ואולי אפילו חיה מבוגר למדי.

יבגניה דראך, מתנדבת במקלט החייתי

אל תסמוך על העיקרון של “ניגודים נמשכים”. אם אין מגע, הכלב המתלונן ביותר יהפוך לנטל.

הכנה משפחתית

דון את המופע של הכלב במשפחה ולוודא כי כולם מסכימים ללא יוצא מן הכלל לצעד כזה. ג ‘יי Kus מציין כי אם מישהו נגד הבית, זה כמעט בוודאות פירושו עימותים, וכתוצאה מכך, בעיות בהתנהגות הכלב בעתיד.

להסכים על האחריות שלך בטיפול עבור הכלב. מישהו צריך ללכת את זה בבוקר ובערב, מישהו – לקנות מזון, מישהו – לשחק וללמד את הקבוצות. עדיין להיות בטוח על מי ייקח את הכלב לרגע לרגע בחצר באמצע היום. ג’יי אומר שזה מזיק לכלבים לסבול את כל היום בין הבוקר לטיולים בערב. חיית המחמד שלך תהיה בריאה ורגועה יותר אם תהיה לו ההזדמנות לפחות לזמן קצר לצאת שלוש פעמים ביום.

זה מאוד חשוב: אם יש ילדים מתחת לגיל 12 בבית, הם חייבים ללמד את הכללים של תקשורת בטוחה ומכובדת עם כלבים.

ראשי ביניהם – לא לגעת בכלב בזמן שהיא ישנה, ​​לא באה לה כשהיא אוכלת, לא להפחיד תנועות הקופצניות שלה וקולות, לא להישען עליה, לכבד את רצונותיה כשהיא מתרחקת, עוזב, או אפילו איכשהו ברורה מראה שהיא לא נוחה.

ג ‘יי Kus, cynologist

זמן

היכונו לתת מספיק זמן ותשומת לב לחבר החדש שלך. הוא יזדקק לו.

יבגניה דראך מציינת: אם אתה לא מוכן לזה, הכלב יגרום לך לשים לב לעצמך בצורה אחרת. מגפיים חמים, טפט מרופט, ספה מרופט …

הבנה הדדית בין הכלב לבין בעליה היא תוצאה של עבודה ארוכה.

חשוב שתבינו למה אתם סובלים מהמתח הזה, כך ששמחת התקשורת עם החיה בקלות ובמהירות עלתה על אי הנוחות של בעיות קלות. יהיה עליך לשנות את שגרת היומיום שלך ואת שגרת. אז אתה תהיה מאושר על זה, בהתחלה זה יכול להיות קשה.

יבגניה דראך, מתנדבת במקלט החייתי

הסתגלות

איך להתנהג ביום שבו הכלב סוף סוף חוצה את סף הבית שלך? גם לזה צריך להיות מוכן, כי האינסטינקטים והשאיפות שלך, קרוב לוודאי, אתה תהיה מרומה.

הדבר הראשון שאתה רוצה לעשות – הוא לדחות את העבודות, ואת שאר היום כדי לשוחח עם הכלב ולהקליט אותו על וידאו לשים על רשתות חברתיות, להציע לו מזון וצעצועים, כדי לבדוק אם הוא ידע כל מיני פקודות וכדומה, אמר ג’יי Kus .

לא משנה כמה מעליב, זה בדיוק ההפך. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות – הוא להעמיד פן להיות הבעלים של הכלב כוללים פינה שקטה חית מופע בדירה, שם הוא מוכן מצעים שבו אף אחד לא טרח לשים במקום בולט קערה של מים ולשכוח בנימוס על קיומו של האורח שלך בתור מינימום לכמה ימים.

מה עוד עלי לעשות? הנה כמה עצות קצרות.

 • לעתים קרובות להביא את הכלב החוצה לרחוב. אם היא נראית חרדה וביישנית לשלוח את צרכיה הטבעיים, נסה להוליך אותה ברצועה ארוכה ולהסיח את דעתה ממנה לעתים קרובות יותר.
 • עזרה להתרגל מחוז חדש הביתה. אל תמהר להוביל כלב לפארק, שבו כלבים מוכרים שלך ללכת, או להכיר אותם עם כלבים שכנים.
 • קורא הביתה אורחים כדי להראות את הכלב בשבועות הראשונים הוא גם לא מומלץ.

כל זה עדיף לדחות עד שתבחין כי הכלב שלך הוא נועז יותר, דורש יותר תשומת לב לעתים קרובות יותר מגיע לך במהלך היום, הוא בטוח יותר על טיולים ומראה עניין יותר דברים בדירה. זו תהיה ההתחלה הרשמית של חייו החדשים כבית כלבים בטוח במחר.

ג ‘יי Kus, cynologist

Cynologist ג 'יי Kus
ג ‘יי Kus

מומחים

תשמרי על היכרות עם אנשים מוכנים לעזור לך לחיות עם חבר חדש.

1. וטרינר

אם תנסה למצוא רופא טוב עבור הכלב שלך, אתה תראה אותו לעתים נדירות מאוד.

כיצד לקבוע אם וטרינר טוב? יוג’ין ממליץ לשים לב לשלוש נקודות עיקריות:

 1. עד כמה מרגיעה תחושת החיות בידיו של וטרינר? רופא טוב לא יסובב את הכלב או ינקב את פיה. על פי הניסיון של יוג’ין, רופאים טובים עושים זריקות, מלטפים בעדינות ולא מתקנים את חיית המחמד.
 2. כמה מנוסה הרופא? זה חשוב, כי החוויה וטרינרית יותר, פחות בדיקות ונהלים תצטרך לסבול את החיה שלך.
 3. כמה טוב אתם מבינים זה את זה? קשר אישי עם וטרינר הוא גם חשוב. “אם אין תקשורת רגילה, הטיפול יעוכב או לא יעבוד בכלל. מצא מומחה עם מי אתה מרגיש נוח ואחרי לדבר עם מי אתה מבין הכל “, – מייעצת יוג’ין.

2. zoopsychologist

מומחה התנהגות בעלי חיים יכול לעזור לך להתמודד עם בעיות, לפעמים אפילו באינטרנט. אם ההתנהגות של הכלב שלך היא בעייתית, תצטרך להתייעץ עם מומחה.

3. צינולוג

אם אתה רוצה לאמן כלב, תצטרך cynologist או מאמן. ג ‘יי Kus דיבר על איך להבין שאתה מומחה מוכשר.

לדוגמה, אם cynologist מדבר על הדומיננטיות, זה אינדיקטור אמיתי של חדלות פירעון שלו. אדם שאומר כי הכלב מכבד אותך / לא מכבד, או תפקידו של מנהיג חזק, יכול אפילו לפגוע חיית המחמד.

רעיונות השליטה היו לפני כמה עשורים, ומאז הופרך הבסיס התיאורטי שלהם. במקום רעיונות “תראו לכלב מי הבוס במשפחה” היה פרדיגמה הרבה יותר הומני ויעיל, המבוסס על קידום של הפרעה טוב, חיובי או התעלמות רע ויצירת תנאים בהם טוב הוא קל יותר ליישם מאשר העניים.

ג ‘יי Kus, cynologist

איתות חשוב נוסף הוא הבנת מנגנוני השינוי בהתנהגות. ג’יי אמר: אם המאמן עושה משהו באלימות פיזי (לחץ על הכומר, ואמר: “שב”, הכלב התיישב על הלחץ), “נתקע” על הצווארון, כדי פיקודו של כלב הכפר כדי “לשבת”, ממליץ דריכה על בוהן בחזרה כפות או לחשוף את הברך אם הכלב קופץ על אנשים ועל הממליצה מושך את הרצועה בכל המצבים – לפטר מטפל כזה מבלי לדבר.

בעיות אחרות

באופן כללי, ברור: כל בעל חיים יכול להיות בעיות התנהגותיות. עבור כלבים שנלקחו מקלט או ברחוב, הם לעתים קרובות את הדברים הבאים:

 • פחד. כלב יכול לפחד מרחוב, אנשים, רצועה, קולות רמים, כבישים, הפרדה ואפילו חפצים ותופעות לא צפויים. יבגניה דראך מציינת שאם לא תשימו לב לכך בזמן, הפחד עלול לגרום לבעיות אחרות (הרס בית, בריחה, קרבות, נביחות, אובדן קשר עם הבעלים).
 • בריאות. ראשית, תצטרך להשקיע זמן אבחון ופתרון בעיות, אם כאלה נמצאים.

ברוב המקרים, כל הבעיות מתבטאות ונפתרות לבסוף במהלך השנה הראשונה לחיים משותפים. “מחלות רבות, אשר קשים או בלתי אפשריים להתייחס לאנשים חסרי בית (למשל, demodicosis – קרדית תת עורית), להסיר בקלות לצמיתות מהבית עקב תזונה נורמלית, הפחתת לחץ טיפול פשוט אך קבוע,” – אומר יוג’ין.

ספרים שימושיים

ג’יי קאס דיבר על ספרים שיעזרו לך ולחבר החדש שלך למצוא שפה משותפת, להפוך את תהליך ההסתגלות קל יותר ולהזהיר מפני טעויות אפשריות לאורך הדרך.

 • “אל תנהג על הכלב, “קארן פריור. בספר, הטכניקה האפקטיבית של חיזוק חיובי מוצגת בשפה נגישה. זה מועיל לך לא רק בהתמודדות עם הכלב, אלא גם עם עצמך ואנשים קרובים.
 • “מה לעשות לפני ואחרי שלקחת את הגור”, איאן דנבר. ספר זה שווה קריאה לפני שתסדר את הכלב בבית. היא מספרת בפירוט על תקופות החינוך של הגור ומסייעת להתכונן לרגע של היכרות עם החבר החדש.
 • “מעבר לרצועה. איך להבין את הכלב ולהיות ברור לה, “פטרישיה מקונל. הספר מלמד אותך לראות את הכלב שלך וללמוד להבין אותו, ולאחר מכן אינטראקציה עם הכלב עם שפת הגוף ואת הקול.
 • “דיאלוג עם כלבים. סימני פיוס “, טיריד רוגוס. הספר מתאר כמה עשרות סימנים של פיוס עם סיפורים מובנים על איך הכלבים להשתמש בהם. זה יעזור לך למנוע התנגשויות עם הכלב שלך וללמוד כיצד לתקשר עם זה.

מילה טובה של הפה

אני רוצה מאסטרים צעירים להתייחס לתהליך של חינוך כיצירתיות, שם חייב להיות מאזן של היגיון, אינטואיציה, עבודה, אהבה, משמעת ורגשות. גם אם יש לך בעיה כלב, אל תשכחו לשמוח, לרוץ, לברזל את הבטן שלה, לזרוק כדור, לשוטט ביער, להסתכל בעיניים, לגרד מאחורי האוזן, כי החיים של הכלב קצר מדי לא ליהנות.

יבגניה דראך, מתנדבת במקלט החייתי