כיצד להבריא: הוראה עבור אלה שרוצים לעלות במשקל ולשפר את בריאותם

כל העולם רוצה לרדת במשקל וכאילו שכח את אלה אשר מנסים ללא הצלחה להשתפר.

רובנו נבוכים. מי? מי הם המשוגעים האלה? לא לשמוח רזה שלך ואת היכולת לאכול עוגה בכל פעם מבלי לעלות במשקל. העולם סופר קלוריות, מזיע בחדר הכושר ומסרב באומץ לחם, בשר, שמן, מתוק … וזה לא תמיד יעיל במאבק בקילוגרמים השנואים. והנה לא החיים, אבל גן עדן: לאכול – אני לא רוצה לרדת במשקל!

רבים מסבירים נטייה מוזרה כזו “מטבוליזם טוב”. אבל, סליחה, לא מטבוליזם אחד לא יכול לעבד מחדש 6-9000 קילוקלוריות ליום, כך אדם לא להתאושש. רק אם אתה לא רוכב אופניים “Tour de France”. כן, כן, לא טעית. זה 6-9000 (!) קילוקלוריות. כל כך הרבה יכול לאכול (ואוכל!) אדם בכנות רוצה להשתפר, אבל הוא לא מקבל את זה. אחרי כל המומחים בלתי נעימים מן הטענה טלוויזיה בכל תוכנית השני על הבריאות, כי העיקרון כאן הוא “פשוט”: אכלו – נשרף. כמו מכונות.

בדיוק כמו קודם, חשבתי. היא קינאה בנערות עם רזון מודל אשר יכול “עוגה בכל פעם”. עד שנעשתה דיאטנית. להפתעתי הרבה, התמודדתי עם העובדה כי לקוחות שרצו להשתפר היו לא פחות מאלה שרצו לרדת במשקל. בתקשורת איתם, פתחתי עולם חדש לגמרי. העולם של אנשים שהם אפילו ביישן בחברה של היום, משוגע בגודל אפס, לדבר על הבעיה שלהם. הם לא מבינים, הם מקנאים. אבל לשווא.

הדמיון של אנשים כאלה הוא לא רק תוצאה של העובדה שהם לא לעכל מזון כראוי.

ההשלכות הנובעות מכך הן:

 • תחושה מתמדת של רעב וחשש שיישארו ללא מזון (אנשים כאלה לעיתים קרובות נושאים איתם מזון, במיוחד אם הם יודעים שלא יהיה זמן או הזדמנות לקנות משהו);
 • עייפות בלתי נסבלת לאורך כל היום;
 • בעיות עם העור, נשירת שיער, ציפורניים שבירות ו / או רזה;
 • אלרגיה;
 • הזדקנות מוקדמת של הגוף;
 • בעיות עם הורמונים ולפעמים אפילו פוריות;
 • הצטננות תכופה וסארס.

אתה יכול להמשיך במשך זמן רב. בעיות אלה הן אינדיווידואליות. זה לא יכול להיות כל כך בולט בשנים הצעירות, כאשר הכוח המולדת של הגוף הוא עדיין גדול, אבל עם הגיל, בעיות בריאות מופיעים יותר ויותר. אני אתן דוגמה.

אחד החברים שלי בגיל 43 נראה כאילו היא בת 60 ומעלה. בזמן שהיא רזה מאוד, וזה, כידוע לך, צעיר. אבל לא במקרה שלה. בפגישה של בוגרי אוניברסיטה, אחד מחברי הכיתה לשעבר לקח אותה למורה שלהם! בכל אשר הלכתי עם בעלה-the שלה באותו גיל, הם נראים בעין עקומים, כי הם מזכירים זוג עם פרש גילים גדול (לפחות 10-15 שנים!). תמונה כהשלמת הבעיות הבריאותיות שלה: המיגרנה מתמשכת בעצמה כזאת, זה לפעמים ימים לצאת מהבית, פוריות (שהם בתו חורג), שיגרון, אוסטיאופורוזיס, אנדומטריוזיס, אקנה ונשיר שיער. כדבריה, “כי אני רואה שהגוף שלי הוא לא טוב הוא לא קיבל הרבה זמן.” היא גרה עם כאב מתמיד כאשר החשש הוא דבר אחד אחרי השני. במקביל היא אוכלת הרבה אוכל שימושי, לקחת ויטמינים אורח חיים בריא.

יש עוד, גרסה נפוצה יותר: אדם שוכב על הספה במשך ימים, הוא לא ידידותי עם ספורט ואוכל הרבה מזון מזיק אך קלוריות גבוהה. אפשרות זו גם לא מובילה לעלייה במשקל, ואת המראה והבריאות במקרה זה סובלים עוד יותר. אז מה אתה עושה?

יש צורך לעבוד עם עיכול. אז האוכל לא רק למלא את הבטן, אבל כדי למקסם את הקליטה שלה.

התשובה נשמעת פשוטה, אבל ההתגלמות של רעיון זה למציאות היא תהליך מסובך למדי. ותמיד. אבל, כפי שאתה יודע, העיקר הוא תשוקה! לכן, המשך.

תוכנית לעלות במשקל ולשפר את הבריאות

שלב 1: לזהות את הסיבה מזון לא מתעכל

סיבות כאלה יכולות להיות:

 • נוכחות של טפילים;
 • פגום microflora במעי;
 • חומציות לא מספקת של מיץ קיבה;
 • היעדר אנזימים עיכוליים;
 • תפקוד לקוי של הכבד והלבלב.

כמעט כל התנאים הללו ניתן לזהות באמצעות ניתוחים. אבל לפעמים זה לא הכרחי (למעט דגימות על טפילים).

למה אפשר לעשות בלי ניתוח? כי יש סימנים רבים כי תזונאי טוב יכול לחשוף את נוכחותם של בעיות מסוימות. זול ויעיל!

לאחרונה ניגשה אלי נערה עם בעיה של עלייה במשקל. רופאים במרפאה בתשלום (כמובן!) הציעו לה לעבור בדיקות ולברר איזה ביפידובקטריה חסרה לה. ולפני כן, הוצעה לה לבצע ניתוחים אחרים (גם שילמו) ולברר מה חיידקים מזיקים יש לה.

יעצתי לה לא לקחת בדיקות ולא להוציא כסף. למה?

אם אדם אינו מומחה, זה נראה די הגיוני לעבור את הבדיקות ואת נקודה אני. אבל עם מיקרואורגניזמים הכל מסובך. יש הרבה מינים שלהם תת מינים. קח דוגמאות עבור כל דבר לא מציאותי. בדרך כלל בניתוח אחד, 5-10 מינים נבדקים. לכן פסק הדין הוא זהה: אתה עושה טוב. אבל במציאות זה לא כך.

יש חיידק מתחת למספר 11, אשר לא נבדק על ידי אדם. וזה לא מזיק פחות מאחרים. זה דיסאינפורמציה.

באשר bifidobacteria טוב, מה ההבדל, אילו לא מספיק? הדבר החשוב הוא כמה מהם, לא מה שהם. כל אדם חי עם מיקרופלורה מיוחדת של המעי. ואם יש לך כמה חיידקים של מין אחד, אז רבים אחרים. בנוסף, microflora משתנה כל הזמן בהתאם לתזונה, אורח חיים, מחלות וגורמים דומים. אז לא לבזבז כסף על בדיקות של microflora.

כאשר הפרות מזוהות (לעתים קרובות מספר), עבור אל הנקודה הבאה.

שלב 2: הרס מיקרואורגניזמים מזיקים חיסול של בעיות עיכול

כדי להילחם טפילים וחיידקים פתוגניים, עשבי תיבול משמשים פרופורציות מסוימות (הם גם אנטיביוטיקה טבעית). אלה כוללים:

 • שום;
 • אורגנו;
 • טימין;
 • בצל;
 • עלים של עץ זית.

אם טפילים חיים עם בני אדם במשך שנים רבות, אז קשה להתגבר עליהם בעזרת חסכון מוצרים טבעיים. ואז לרשום אנטיביוטיקה מבית המרקחת.

כדי להגביר את חומציות הקיבה ולשפר את העיכול, הצעדים הבאים מתאימים:

 • מיץ לימון במזון ומשקאות;
 • חומץ יין;
 • טיפול בחום של מזון;
 • חיתוך בלנדר מזון;
 • צמחי מר ועשבי תיבול (ארוגולה, שן הארי);
 • לפעמים טבליות הם prescribed עם חומצה הידרוכלורית מבית המרקחת;
 • אנזימי עיכול בכמוסות (בשלבים הראשונים של הטיפול).

במקביל לכך, הפעולות נלקחות מהצעד הבא.

שלב 3: לחסל את כל הגורמים מן הדיאטה שיכולים לגרות את מערכת העיכול ואת הלחץ

במילים פשוטות, הם מסירים את כל אותם מצרכי מזון אשר הוכיחו את עצמם שלילית במחקר. תחת סנקציות, ככלל (אבל לא תמיד), נופל:

 • כל מוצרי החלב;
 • גלוטן;
 • סוכר;
 • קפה;
 • אלכוהול.

לעתים קרובות אני רושם דיאטה סיבובית כאשר אדם מסרב מזונות אלה במשך זמן מסוים (4-6 שבועות), ולאחר מכן הם הוכנסו בהדרגה לתוך הדיאטה רק אחד בכל פעם. כאשר אתה חוזר מוצרים אלה, עליך בזהירות לעקוב אחר התגובה של הגוף.

אם לאחר אכילה של כמה מאכלים אתה מרגיש שינויים (כאב ראש, קצב לב מוגבר, גירוד בעור, כאבי בטן, עייפות, שינה רע), אז אתה לא יכול לסבול את זה.

זהו צעד חשוב מאוד, שהוא טוב יותר מאשר כל בדיקות חושף מזון אלרגיה. למרות שיטה זו היא גם קשה לשימוש, זה לא עולה אגורה.

שלב 4: שחזור של microflora במעי עם תזונה ותכשירים עם פרוביוטיקה כמוסות ואבקות

זה נעשה על פי תוכנית מסוימת ובשום מקרה במקביל עם צריכת חומרים הורגים חיידקים מזיקים. אנטיביוטיקה (טבעית או מבית המרקחת) נלקחים בבוקר, פרוביוטיקה – בערב לפני השינה. במקרה זה, הקבלה של פרוביוטיקה, ככלל, צריך להימשך לפחות חודשיים.

באשר לתזונה, זה משחק תפקיד ענק בתהליך של עלייה במשקל! כאן יש צורך להישען על שימושי ביותר של שימושי: ירקות, אגוזים, שמנים באיכות טובה, סיבים להאכלה bifidobacteria, חלבונים לבניית השרירים. זה לא מספיק כדי ליישב את המעיים עם החיידקים הנכונים. הם עדיין צריכים להיות מוזנים היטב. מאכל מועדף של חיידקים – סיבים, שהוא כל כך עשיר בירקות מכל הסוגים.

חוץ מזה, אני מייעץ קורסים של ויטמינים ומינרלים. אחרי הכל, הגוף מותש כל כך משתוקק לכל דבר שימושי! הרשימה תמיד אישית, כי לאנשים שונים יש צרכים שונים. לפחות אני ממליץ על מולטי ויטמין באיכות טובה ויטמין C.

שלב 5: עבודה עם הצד הפסיכולוגי והרגשי של השאלה

לעתים קרובות, את עוצמות הגוף נחלשים בגלל מתח, אירועים שליליים, בעיות פסיכולוגיות.

חשוב מאוד להבין מתי התחלת לאבד משקל אז עכשיו אתה לא יכול לחזור לקדמותו. מה בדיוק קרה באותו רגע בחייך? ואיך אתה מושפע מהמצב הזה עכשיו?

תסתכל על המצב הנוכחי של הדברים. מה בדיוק לא בסדר? אולי אתה צריך לנוח, לשנות משהו בחיים שלך? מתח (רגשית ופיזית) הוא גורם חשוב לירידה במשקל. יותר ויותר מחקרים מצביעים על הרבה תהליכים פיזיולוגיים שליליים הנגרמים על ידי מתח.

לאחר זיהוי היחסים, זה יהיה טוב לעבוד עם מומחים בתחום זה או לקרוא ספרים על התפתחות עצמית. צעד זה, באופן עקרוני, הוא אופציונלי, אבל רצוי. לפעמים השינויים בחיים ובהתייחסותנו אליה עושים נסים. אחרי הכל, האדם הוא שלם אחד, ולכן לפעמים את המוצרים השימושיים ביותר ואת התרופות היעילות ביותר הם חסרי אונים.

ניואנס נוסף. לפני שתתחיל במשקל התוכנית, אתה צריך להיות סבלני מוטיבציה. אם אין לך מוטיבציה, אז המאמצים שלך לא יביא את התוצאות הרצויות. אולי הם לא יביאו שום דבר בכלל. מניע מהסדרה “כי היה נוח לקנות בגדים” או “כך שהחזה היה גדול” לא סביר להחזיק אותך לבדוק במשך זמן רב.

תהליך העלייה במשקל הוא הרבה יותר קשה מאשר לאבד משקל. אתה לא יכול להרוויח 5 ק”ג, ואז להירגע, לזרוק את כל השינויים, ולאחר מכן להתחיל שוב. זה, כמובן, אתה יכול. אבל זה לא יהיה המשך של התהליך, אבל התחלה חדשה מאפס.

אבל יש חדשות טובות: ברגע שאתה לעכל, המשקל יתייצב עצמו. ובהמשך, אפשר שאתה perekochuete בקבוצת הרוב, אשר נאבקת בלי הסוף עם 2-5 הק”ג האחרון.

בריאות טובה לך!