מה גורם לחוסר שינה

כמה שעות שינה אדם ממוצע צריך לנוח באמת? מספר השעות נע בין 6 ל 8 ליום – הפעם צריך להיות די מספיק עבור אדם כדי להיות מסוגל לעבוד יותר, ללא פגיעה בבריאות של אחד. אבל אם אתה נמצא ללא הרף, הוא טומן בחובו השלכות חמורות, החל מנוירוזה קלה והסיכון לסנטימטרים נוספים במותניים, וכלה בבעיות חמורות יותר – מחלות לב וסיכון מוגבר לסוכרת.

תסמינים לא נעימים יכולים להופיע לאחר הלילה הראשון של חוסר שינה. מה עוד מאיים על חלום רע? הופינגטון פוסט החליט להבין זאת ביתר פירוט.

כמה אנשים גאונים לא באמת צריך חלום, והם לא סובלים ללא היעדרותו. לדוגמה, לאונרדו דה וינצ’י היו רק 1.5-2 שעות שינה ביום, ניקולטה טסלה – 2-3 שעות, נפוליאון בונפרטה ישן במרווחים של כ 4 שעות. אתה באופן שרירותי יכול להזדהות בתור גאון להניח שאם אתם ישנים 4 שעות ביום, יהיה לי זמן לעשות הרבה יותר, אבל הגוף שלך לא יכול להסכים איתך, ואחרי כמה ימים של ייסורים יתחילו לחבל בעבודה שלך, אתה רוצה את זה, או לא.

אינפוגראפיה

alt

מה קורה לגוף לאחר יום אחד של מניעת שינה

אתה מתחיל אכילת יתר. אז, אם ישנת קצת או רע לפחות לילה אחד, אתה מרגיש יותר רעב מאשר לאחר שינה רגילה. מחקרים הראו כי חוסר שינה מעורר תיאבון, כמו גם בחירה של יותר קלוריות, עם תוכן מוגבר של פחמימות, ולא מזונות בריאים למדי.

תשומת לב מופרעת. בגלל נמנום, תשומת הלב והתגובה שלך מחריפות, וזה, בתורו, יכול להוביל למצבי חירום על הכביש או במקום העבודה (אם אתה עובד עם הידיים או רופא או נהג, גרוע יותר). אם אתה ישן 6 שעות או פחות, את הסיכון של תאונות על הכביש עם השתתפותך עולה שלוש פעמים.

המראה מתדרדר. חבורות מתחת לעיניים לאחר חלום רע – לא את הקישוט הטוב ביותר. שינה היא שימושית לא רק עבור המוח שלך, אלא גם עבור המראה שלך. מחקר קטן בכתב העת SLEEP, שפורסם בשנה שעברה, הראה כי אלה שישנים פחות נראים פחות אטרקטיביים לאנשים. מחקרים בשוודיה הראו גם קשר בין ההזדקנות המהירה של העור לבין חוסר השינה הרגילה.

סיכון מוגבר של הצטננות. שינה מלאה היא אחת אבני הבניין של המערכת החיסונית. מחקר שנערך באוניברסיטת קרנגי מלון הראה כי שינה פחות מ -7 שעות ביום מגדילה את הסיכון לירידה שלוש פעמים. יתר על כן, המומחים של Mayo Clinic מסבירים כי במהלך השינה בגוף חלבונים מיוחדים מיוצרים – ציטוקינים. כמה מהם מסייעים לשמור על שינה עמוקה, ועל רמה של כמה יש להגדיל כדי להגן על הגוף כאשר יש לך זיהום או דלקת, או כאשר יש לך מתח. כתוצאה מחוסר שינה, הייצור של ציטוקינים המגן האלה פוחתת ואתה חי יותר.

אתה מסתכן מקבל נזק מוחי מיקרו. מחקר קטן שנערך לאחרונה, שנערך עם 15 גברים ופרסם את כל אותו כתב העת SLEEP, הראה כי גם לאחר לילה אחד של חוסר שינה, המוח מאבד חלק הרקמה שלה. זה יכול להיות מזוהה על ידי מדידת רמת שתי מולקולות בדם, עלייה אשר בדרך כלל עולה כי המוח ניזוק.

כמובן, זה רק מחקר קטן, שנערך עם חמישה עשר גברים – לא כזה מדגם גדול. אבל איך אתה יכול להיות בטוח שאתה לא תהיה מושפעת?

אתה הופך להיות יותר רגשית. ולא לטובה. על פי מחקרים שנערכו בשנת 2007 בבתי הספר לרפואה של הרווארד וברקלי, אם אתם ישנים מעט, אזורי הרגש של המוח הופכים להיות יותר מ -60%, כלומר, אתם הופכים רגשיים יותר, עצבנים וחומרי נפץ. העובדה היא כי ללא שינה מספקת המוח שלנו עובר לצורות פרימיטיביות יותר של פעילות והוא אינו מסוגל לשלוט ברגשות בדרך כלל.

ייתכן שתיתקל בבעיות בזיכרון ובריכוז. בעיות בטיפול מתווספות לבעיות בזיכרון ובריכוז. קשה לך להתרכז במשימות המתבצעות, והזיכרון מתדרדר, שכן השינה משתתפת בתהליך של איחוד הזיכרון. אז, אם אתה ישן קצת, לשנן חומר חדש תינתן לך יותר ויותר קשה (בהתאם להזנחה של המצב שלך).

מה קורה לגוף אם אתה ישן קצת בטווח הארוך

נניח שיש לך מבחן או פרויקט דחוף, ואתה רק צריך להפחית את כמות השינה שלך למינימום כדי לגרום לזה לקרות. זה מותר בחללים קצרים, רק לנסות לא לקבל מאחורי ההגה ולהזהיר את כולם מראש כי אתה עייף מאוד יכול להגיב קצת לא מספקת, רגשית. לאחר שעבר את הבחינה או את סוף הפרויקט תוכלו לנוח, לקבל מספיק לישון שוב להחזיר את הטופס הישן.

אבל אם העבודה שלך עושה זאת, כי הזמן הרגיל של השינה שלך 7-8 שעות ירד ל 4-5, אתה צריך לחשוב ברצינות על שינוי או את הגישה לעבודה או את העבודה עצמה, כמו ההשלכות של חוסר שינה קבוע הם הרבה יותר עצוב, מאשר עצבנות פשוטה או חבורות מתחת לעיניים. ככל שאתה שומר על משטר לא בריא כזה, כך המחיר שהגוף שלך ישלם עבורו.

הסיכון לקבל שבץ עולה. מחקרים שפורסמו בכתב העת SLEEP בשנת 2012 הראו כי חוסר שינה (פחות מ -6 שעות שינה) עבור אנשים מבוגרים מעלה את הסיכון לשבץ ב -4 פעמים.

סיכון מוגבר להשמנה. אכילת יתר פשוטה בשל חוסר שינה במשך יום או יומיים הוא רק פרחים לעומת מה שעלול לקרות לך אם חוסר שינה קבוע הופך את הסטנדרט שלך. כפי שכבר צוין בסעיף הקודם, חוסר שינה מעורר עלייה בתיאבון וכמובן מוביל לחטיפי לילה קבועים. כל זה יחד הפך קילוגרמים נוספים.

ההסתברות להתרחשות של סוגים מסוימים של סרטן עולה. כמובן, זה לא מופיע פשוט כי אתה לא ישן הרבה. אבל חלום רע יכול לעורר את המראה של תצורות טרום סרטניות. כך, כתוצאה ממחקר שנערך בקרב 1240 משתתפים (שנעשה קולונוסקופיה), אלה שישנו פחות מ -6 שעות ביום הגדילו את הסיכון לאדנומה של המעי הגס ב -50%, אשר בזמן יכול להפוך לישות ממאירה.

הסבירות לפתח סוכרת עולה. מחקר שנערך בשנת 2013 על ידי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן מצא כי מעט מדי (וגם יותר מדי) שינה קשורה בסיכון מוגבר למחלות כרוניות רבות, כולל סוכרת. זאת בשל העובדה כי חוסר שינה, מצד אחד, מוביל הסיכון של השמנת יתר, ומצד שני – מקטין את הרגישות לאינסולין.

סיכון מוגבר למחלת לב. הרווארד בריאות פרסומים מדווחת כי חוסר שינה כרונית קשורה בלחץ דם גבוה, טרשת עורקים, אי ספיקת לב והתקף לב. מחקרים שנערכו 2011 בבית הספר של וורוויק הרפואי מצאו כי אם אתם ישנים פחות מ 6 שעות ביום ושינה עוברת עם פרות, אתה מקבל “בונוס” בדמות עלה ב 48% סיכוי למות ממחלת לב 15% – מ שבץ. יושב עד מאוחר או עד הבוקר במשך תקופה ארוכה הוא פצצת זמן!

מספר הזרעונים יורד. נקודה זו חלה על אלה שעדיין רוצה לדעת את האושר של אבהות, אך עד כה דוחה, עסוק עם הצטברות של ירושה. בשנת 2013, המחקר הדני נערך בקרב 953 גברים צעירים, אשר נמצא כי בקרב גברים עם ריכוז הפרעות שינה של הזרע על ידי 29% פחות מאשר אלה ישנים 7-8 שעות תקן בשלום יום.

הסיכון למוות בטרם עת גדל. מחקרים, שבמשך 10-14 שנים, העריכו כי 1741 גברים ונשים הראו שגברים שישנים פחות משש שעות ביום מגבירים את סיכוייהם למות בטרם עת.

כל זה היה הנתונים שהתקבלו במהלך המחקר. אבל, כפי שאנו יודעים, בעולם הסותר שלנו, נתוני המחקר יכולים להיות הפוכים לחלוטין. כיום, אנו יכולים לקרוא כי טבליות קסמים חדשות תציל אותנו מכל המחלות, ומחר נוכל לקבל מאמר שמחקרים אחרים הראו תוצאות הפוכות לחלוטין.

אתה יכול להאמין או לא להאמין בסיכויים לטווח הארוך של חוסר מתמיד של שינה, אבל אתה לא יכול להכחיש את העובדה שאם אתה לישון קצת, אתה הופך עצבני וחסר ריכוז, גרוע לשנן מידע ואתה אפילו מפחד להסתכל במראה. לכן, תנו לנו לחסוך את עצמנו לישון לפחות 6 שעות ביום עבור עצמנו, האהובה שלנו, לפחות בטווח הקצר.