מה לעשות אם הברכיים מתכווצות

לאחרונה באתר של ה”ניו יורק טיימס “התקיים ראיון קצר עם ד”ר מייקל סטיוארט, שסיפר על הסיבות לחריטה בברכיו. מתברר כי לחיצה וקולות קול המפרקים נקרא “קרפיטציה”. ברוב המקרים, אלה בועות גז שהתפוצצו כאשר המפרקים נעים. במקרים נדירים מתרחשת קרפיטציה משום שהסחוסים מאבדים את הגמישות שלהם, וכתוצאה מכך הרקמות מתחילות לשפשף זו את זו, ולגרום לצליל זה.

התרגזתי בחיקה על ברכי. המחנק לא נשמע תמיד, אבל רק כשאני מתיחה אותם בצורה מקסימלית, למשל, יושבת בתנוחת התינוק. זה ככה:

תנוחת תינוק
תנוחת תינוק

ואחרי זמן מה הרגשתי כי לאחר תנוחה זו ואת מחנק על הברכיים זה הופך להיות קל יותר על הרגליים שלי. ואז הבנתי שהכאב בברכיים – זה לא תמיד רע, והחליט להבין את הנושא הזה.

לדברי סטיוארט, אתה צריך רק לענות על שאלה אחת:

האם גריסה במפרקים בברך כואבת?

אם אתה מרגיש כאב חריף, עקצוץ, או כבד בברכיים במהלך התרגיל, זה יכול להיות בגלל דלקת פרקים. אז אתה צריך להראות את עצמך לרופא.

כמו כן, קראנץ יכול להיגרם על ידי העובדה שאתה נותן יותר מדי מאמץ על הברכיים joints. לדוגמה, כרעה עמוקה מדי. ואף על פי מקצוענים לייעץ רק ככה, אתה צריך לדעת את המדד.

עם סקוואט עמוק, מפרק הירך נמוך מהברך, טוען אותו יתר על המידה. מייקל סטיוארט גם אומר כי כאשר עמוק כריעה על מפרק הברך, יש עומס שווה פי שמונה ממשקל הגוף. הוסיפו לכך את המשקל של המשקולת על הכתפיים, ותבינו מדוע הברכיים מתחילות להתכווץ עם הזמן.

הנה כמה עצות עיקריות:

  1. אם אתה לא רוצה לעומס יתר על המפרקים הברך, סקוואט לפינה של 90 מעלות.
  2. אם מחנק המפרקים מלווה בכאב, כדאי לבקר את הרופא.
  3. סקוואט עמוק יכול להשפיע לרעה על המפרקים בברך.
  4. מחנק בברכיים ללא כאב נקרא “קרפיטציה” ואינו פוגע בהם.
Loading...