כל מה שרצית לדעת על תזונה ספורטיבית

אם אתה חושב כי תזונה ספורט הוא סטרואידים וחלבון מזרקים, אז אתה בהחלט צריך לקרוא את החומר הזה

יש לי זמן רב רציתי לכתוב את המאמר הזה, ולו רק בגלל הנושא הזה הוא מאוד רלוונטי בקשר עם פופולריזציה של ספורט, ואנשים רבים מתייחסים תזונה הספורט מוטה מאוד. היום אני אנסה לשנות את זה.
חומר זה צבר בראשי במשך זמן רב מאוד, אבל זה יהיה צבוע לא לכתוב על תזונה ספורט בלי לבדוק את זה על עצמי. אז בדיוק שנה עברה מאז התחלתי להשתמש בספורט ואני מוכן לחלוק את הידע שלי ואת התוצאות.

בתור התחלה, מה הוא ספורספיט הוא תוספי ספורט המשלימים את התזונה הבסיסית שלך. הם כוללים הרבה מוצרים שונים. חוויתי את הדברים הבאים:

 • חלבון
 • חומצות אמינו
 • קריאטין
 • מתחמי ויטמין ומינרלים
 • מבערי שמן

תוך שנה השתמשתי בכל אלה תוספי ספורט, כמה (חלבון וחומצות אמינו) של מותגים שונים, ועכשיו אני אנסה לתאר את התוצאות שהם נתנו.

חלבון

חלבון הוא חלבון מרוכז. זה אותו חלבון שנמצא במזונות היומיומיים: ביצים, עוף, חלב. זה שונה מהם רק עקביות וריכוז. לכן, כל מי לצעוק על העובדה כי חלבון מזיק, יכול … ולהמשיך לצעוק על זה, שכן אני בקושי לשכנע אותם. חלבון משמש במהירות לקבל חלק חלבון ללא בישול כמה מוצרים.

ניסיון

חלבון יכול בקלות להחליף ארוחה אחת ביום. הוא מיד מקבל תחושה של מלאות, ואם אתה מוסיף בננה לקוקטייל, אתה יכול בבטחה לשכוח את הרעב במשך כמה שעות.

זה גם עוזר הרבה במצבים כאשר אתה צריך בדחיפות לאכול חלק של חלבון, אבל אין שום דרך לבשל אותו. בתור לוח, אני יכול להמליץ ​​על קריאת ביקורות עבור סוגים שונים של חלבון, כמו כמה מינים יש טעם מגעיל.

חומצות אמינו

חומצות אמינו הן האלמנטים המרכיבים חלבונים. השרירים ב -35% מורכבים משלוש חומצות אמינו:

 • לאוצין
 • isoleucine
 • valine

לכן חומצות אמינו או BCAA (קומפלקס של 3 חומצות אמינו החשובות ביותר) משמשים לעתים קרובות בנוסף לחלבון, שכן הם משלימים זה את זה במקום להחליף. לרוב, חומצות אמינו שיכורות בבוקר, לפני השינה או במהלך האימונים, כמו תהליכים catabolic בשלב זה הם חזקים ככל האפשר, וחומצות אמינו למנוע תהליכים אלה.

ניסיון

כמו כל תוספי ספורט אחרים, חומצות אמינו הן בטוב טעם ונקי. אנשי מקצוע ממליצים לשתות חומצות אמינו טהורות, אבל זה רק בר מזל. ברצינות, זה הרבה יותר קל לי להכריח את עצמי לאכול חבורה של שדיים עוף כל יום מאשר לשתות את זה אבקה מגעילה. לכן אני ממליץ בכל זאת לקחת חומצות אמינו עם טעם, כך תוכלו לפחות להרגיש הנאה מעצם תהליך ההודאה.

באופן אישי, לא הרגשתי שום שינוי, לא בגידול מסת שריר, ולא בתחושות שלי. קשה לומר שהם לא עבדו, אולי בלעדיהם הכל יהיה עוד יותר גרוע. אבל אם תבחר בינם לבין החלבון, אשאיר את החלבון, שכן השפעתו בולטת יותר מזו של חומצות האמינו.

קריאטין

קריאטין היא חומצה מיוחדת שמשתתפת בתהליך של צמיחת מסת שריר. המטרה העיקרית של קריאטין היא להגדיל את כוח השריר. וכפי שאתם יודעים, יותר כוח, יותר שרירים.

ניסיון

קריאטין היא אולי התוסף היעיל ביותר. החל לקחת את זה, אתה ממש כמה ימים ירגיש עלייה כוח, אם כי קטן. זאת בשל העובדה כי במהלך התרגילים, השרירים צורכים ATP (אדנוזין טריפוספט) חנויות, קריאטין מחדש את עתודות אלה.

זוהי תיאוריה נפוצה מאוד כי בתחילת לוקח creatine כמה ימים אתה צריך לעשות עומס קריאטין, לוקח את זה בכמויות גדולות. לא העזתי לעשות זאת, והרבה ספורטאים ידועים, שדעותיהם סומכות עלי, אינם מייעצים לעשות זאת. לא נעשה שום נזק לגוף (ולא תוספים אחרים המפורטים במאמר זה), אבל אנשים רגישים עם הודאה ממושכת עלולים להיתקל בבעיות עיכול. לא לגלות בלי לנסות 🙂

מתחמי ויטמין ומינרלים

כולם קיבלו, וכולם יודעים מה זה. אבל ספורט קומפלקסים ויטמין מינרלים (IUDs) הם מעט שונה מן הרגילים, אשר ניתן לקנות בכל בית מרקחת. על ההבדלים העיקריים:

 • ריכוז גדול של ויטמינים ומינרלים
 • הרכב קצת שונה, אשר מתאים יותר למטרות ספורט

ניסיון

אני מאוד מצטער על כך שלא התחלתי לקחת ויטמינים ומינרלים כבר בתחילת האימון שלי. עכשיו אני צריך להשלים עם הפציעות הישנות במפרקים, שקיבלתי, נכנסים למסדרון ומתחילים להרים משקולות ענקיים, כמו אידיוט. האורגניזם לא סלח לי על כך. נראה לי כי CMC יכול למנוע את זה או לפחות להקטין את התוצאות.

בשוק יש כמות עצומה של IUD. לכולן יצירות נכתבו, ולכן בזהירות ללכת על כולם ולהשוות. המחיר יכול להתברר שונה לחלוטין עם הרכב זהה, וזה קל מאוד לשלם יותר מדי עבור המותג. עם זאת, כמו במקומות אחרים. תופעת הלוואי היחידה יכולה להיות צבע צהוב של שתן בקבלות הפנים הראשונות. זאת בשל העובדה כי המתחם מכיל ויטמין B2, אשר נותן צבע אופייני זה.

מבערי שמן

מבערי שומן הם תכשירים מיוחדים המסייעים להפחית את שומן הגוף. בבקשה אל תעשה אשליות על העובדה כי תרופות אלה ייקח קילוגרמים מיותרים שלך. הם יכולים לעזור לך, אבל רק אם אתה מוסיף אותם הכשרה תזונה נכונה.

ישנם שני סוגים של מבערי שומן:

 • תרמוגנים
 • lipotropics

ההשפעה של thermogenics היא להגדיל את טמפרטורת הגוף, ובגלל זה ולהגדיל את צריכת הקלוריות. Lipotropics גם להאיץ את שחרורם של חומצות שומן מהתאים ובכך לתרום לירידה במשקל. מה לבחור בעצמך להחליט בעצמך, אני ממליץ לא להשתמש במוצר זה בכלל, ולכן.

ניסיון

בפעם הראשונה לאחר לקיחת מבערי שומן, אתה מרגיש אופוריה מדהימה, כאילו שתית חבורה של פחיות אנרגיה. באימונים, אתה לא חושב על שום דבר מלבד עבודה בחדר הכושר, ואת הריכוז הזה הוא הרגשה ממש מגניב. הוספת תנורי שומן בתזונה שלי במשך חודש, ירדתי איפשהו בקילוגרם יותר מאשר ירדתי בלעדיהם.

אבל לא הכל כל כך טוב. מבערי השומן פגעו חזק מספיק בנפש. ראשית, החבילה אומרת אזהרה כי הם לא יכולים לקחת פחות מ 5 שעות לפני השינה. למעשה, לקחתי אותם בבוקר או אחר הצהריים, ועדיין לא יכולתי להירדם כל הלילה. שנית, אחרי כמה זמן אתה יכול להיות יותר אגרסיבי (לא במקרה שלי). היה לי אופוריה לאחר לקיחת שומרי שומן, אז אני לא יכול לאשר את זה 100%.

אל תשכח כי זה עומס חזק למדי על הגוף, ואת העובדה כי הגוף שלך כל הזמן לשמור על הטמפרטורה 1-2 מעלות מעל לנורמה, זה לא ישפיע על זה באופן חיובי. לומר שהם לא יכולים להתקבל זה צביעות, כי קיבלתי אותם ולא מתחרטים על זה, אבל אם יש לך בעיות בריאות, אז להתייעץ עם הרופא שלך.

מסקנה

אני מקווה שאתה מבין את הסיפורים כי ספורט תזונה מזיקה היא רק מיתוס. Sportpit היא יותר נוחות מאשר הכרח. אם יש לך הזדמנות לאכול נכון ולקבל את כל האלמנטים הנכונים מארוחה רגילה, אתה לא יכול אפילו להסתכל לכיוון של תזונה ספורטיבית.

איך אתה מרגיש לגבי תזונה ספורטיבית? האם אתה חושב שזה פוגע בגוף?