איך ללבוש נעליים עם עקבים גבוהים ללא נזק לבריאות

העקבים פוגעים בשרירי המפרקים. בגלל בעיות עם השרירים, את הסיכון של נפילות ופציעות עולה. לטווח הארוך התוצאות אינן טובות יותר: דפורמציה של כפות הרגליים, כאבי גב, הליכה לא בריאה.

סמי מרגו מהחברה המלכותית הפיזיוטראפיסטית הבריטית רואה בכל יום מה העקבות מביאות: חבורות, קרעים של רצועות, יבלות ואצטרובלים, פציעות בברך ובירכיים ובעיות בעמוד השדרה. ושברים, כמובן, בשל העובדה שלא ניתן היה לשמור על האיזון.

ברור שלא כולם לובשים סיכות ראש מסוכנות במיוחד ויש הרבה מזיקים בעולם. אבל כדי להפחית את הנזק מן העקבים, לעזור הרגליים.

1. בחר עקבים נוחים

לא כל העקבים בהכרח פוגעים ברגליים.

לדוגמה, אם יש לך עקב 4 ס”מ 1 ס”מ של גובה זה – את הפלטפורמה, ואז העקב בפועל הופך 3 ס”מ. וזה טוב יותר מאשר סיכות 4 ס”מ.

בחר עקבים מסיבי רחב, שבו קל יותר לשמור על איזון. בנעליים ימין, העקב פוגע בקרקע, ולאחר מכן את המשקל מועבר בצורה חלקה על כריות הרגל.

2. שנה נעליים

נעלי עקב מקצרות ומעמיסות את שרירי השוקיים. מצד שני, את שרירי הרגל התחתונה, להיפך, הם מתוחים. האיזון בהתפתחות השרירים מופרע, וזה מגביר את הסיכון לפציעה.

לכן, לא ללבוש עקבים כל יום. כמו נעלי התעמלות או דירות בלט על סוליה שטוחה לחלוטין: הרגליים מתרגלות לעמדה אחת. מומלץ להחליף את הנעליים כך הרגליים הם לא באותו מיקום.

3. האם התרגילים

כדי לשמור על הבריאות של שרירי הרגליים, לבצע קבוצה קטנה של תרגילים 3-4 פעמים בשבוע. בשביל זה, אין צורך להקצות זמן במיוחד, רוב התרגילים משולבים בקלות לתוך פעילויות היומיום.

לדוגמה, כדאי לעמוד עם הבהונות על השלב התחתון של הסולם ולהוריד את העקבים. אז את השרירים של הרגל התחתונה ימתח. במצב זה, להחזיק במשך 10 שניות, ואז לעמוד על בהונות.

כדאי לזכור את החימום הרגיל שעשינו בבית הספר בתרבות הגופנית: הליכה על העקבים, על הצדדים החיצוניים והפנימיים של כף הרגל.

וכאשר אתה להירגע לשבת, לגלגל בקבוק מים או כדור עיסוי.

השחקנית ואת אוהד אורח חיים בריא Gwyneth Paltrow פרסמה את כל המורכב של תרגילים מיוחדים אשר מסייעים לנוח מן העקב.

מתיחה את שרירי כף הרגל

goop.com
goop.com

התרגיל הראשון עוזר נגד דפורמציה בצורת פטיש של האצבעות, עצבים מכווצים, שבר במצע ואת היווצרות של גידולי העצם.

ראשית, למתוח את יד ימין על רגל שמאל ולהחבר את האצבעות, כאילו אתה הולך להגיד שלום לרגל שלך. האגודל של היד יהיה חופשי, ומניחים את ארבעת האחרים בין בהונות. במצב זה, אתה צריך להישאר למשך 30 שניות. ואז למשוך את בהונות למטה, מתיחה את החלק העליון של הרגל במשך 5 שניות. בצע 10 חזרות.

מתיחה את extensor של כף הרגל

goop.com
goop.com

תרגיל זה מונע כאב בשרירי הרגל התחתונה לאחר עומסים גבוהים.

קבל על הברכיים. שים רולר מתחת לרגליים של מגבת כדי להעלות את כפות הרגליים גבוה ככל האפשר. לאט לאט להוריד את הירכיים עד הרגליים עד שאתה מרגיש את המתח בחלק הקדמי של כף הרגל ואת הרגל התחתונה. החזק בתנוחה זו למשך 30 שניות. חזור פעמיים.

מתיחה של שרירי המוח

goop.com
goop.com

תרגיל זה נלחם עם הפרה של הפרופורציות בפיתוח השרירים של השוק והרגל, עם שינויים המפרקים. כדי לבצע זאת, אתה צריך רצועה או כבל שאינו מתיחה.

שכב על הגב, לעטוף את הרגל סביב כריות הרגל. הרם את רגל ימין ימנית, להשאיר את השמאלית אחת משתרעת על הרצפה. משוך את רגל ימין עם האצבעות שלך ולהפוך את הרגל פנימה. החזק את החגורה ביד שמאל. נסה למשוך את הרגל הימנית, כאילו אתה רוצה לגעת בהונות הכתף השמאלית. אתה צריך להרגיש את המתח בעגלים. החזק למשך 30 שניות.

חזור על התרגיל פעמיים בשתי הרגליים.

מתיחה של הרגל התחתונה

goop.com
goop.com

עוזר למנוע דלקת של גיד אכילס, plantar fasciitis ו נקע.

לעמוד במצב ההתקפה, הידיים על הקיר. הרגל השמאלית כפופה, הרגל הימנית נמתחת לאחור. סובב קלות את רגל ימין כך הגרב מסתכל פנימה. אין לקרוע את העקבים מהרצפה, להישען על העקב הימני. הירכיים צריך להיות מקביל לקיר, רגל ימין רגל – ישר. החזק בתנוחה זו למשך 30 שניות.

ואז להעביר את רגל ימין קרוב יותר לקיר, כיפוף אותו בברך. ודא כי הגרב עדיין מסתכל פנימה, ואת העקב לא לרדת מהרצפה. שוב, להחזיק למשך 30 שניות.

האם אותו תרגיל על הרגל השנייה.

הארכה

goop.com
goop.com

מונע דלקת של גידים.

מניחים את האגודל בפינה או על מדף הקיר כך שזה יראה. שאר האצבעות והרגליים צריכות לשכב על הרצפה. להישען על הקיר לא רק עם האצבע שלך, אבל עם רוב השטח שלה. הרגל צריכה להיות כפופה בברך.

אתה צריך למתוח את השריר, אשר נקרא מכופף ארוך של הבוהן. זה הולך מאצבע דרך הרגל ועולה אל השוק. שריר זה עובד כאשר אנו לטפס על גרביים או לקום על העקבים, לרקוד או לקפוץ.