למה אני לא יכול להירדם ואיך להתמודד עם זה

מה לעשות אם אתה לא יכול להירדם

לא להישאר במיטה במשך זמן רב אם אתה לא הולך לישון. המוח הוא זיכרון אסוציאטיבי. אם אתה שוכב במיטה במשך זמן רב, המוח יראה אותו כמקום ערנות, ולא לשינה.

לך לחדר אחר וקרא את הספר. אל תשתמש בגאדג’טים. ללכת לישון רק כאשר אתה רוצה לישון. לכן, המוח יהיה שוב ללמוד לקשר את השינה עם השינה.

אם אתה לא רוצה להיכנס לחדר אחר, נסה לתרגל מדיטציה. מוקדם יותר לא האמנתי כי המדיטציה יכולה לעזור להתמודד עם נדודי שינה. אז החלטתי לנסות את השיטה הזאת על עצמי, כאשר סבלתי jostlag בעת נסיעה. התברר כי זו אכן שיטה יעילה מאוד.

מדיטציה מרגיעה את המוח, מקדמת הרפיה פיזית ומפחיתה את התגובה הטבעית של מערכת העצבים (“להילחם או טיסה”) כדי להדגיש, שהוא סימן ההיכר של נדודי שינה.

האם ניתן לפצות על חוסר שינה אם אתה ישן יותר למחרת

למרבה הצער, אתה לא יכול לפצות על שינה אבודה, מנסה לישון לאחר כמה ימים או בסופי שבוע. אם תשלול את עצמך משמונה שעות שינה, אז לא משנה כמה אתה מנסה לפצות על היעדרו בלילה הבא, אתה לא תעשה שום דבר. המוח שלנו אינו מסוגל לכך. גם אם אתה ישן יותר, חוסר שינה מספקת ישפיע על הבריאות שלך.

האם אני יכול לתת לבני נוער לישון בסופי שבוע במשך זמן רב?

הורים לעתים קרובות להאשים את מתבגרים לבזבז יום יקר על שינה. עם זאת, זה לא נכון משתי סיבות.

ראשית, זה לא אשמתם, זה תכונה של הטבע שלהם. היא היא שעושה בני נוער לישון לפני ארוחת הערב. שנית, בדרך זו הנער מנסה לפצות על חוסר שינה בשל העלייה המוקדמת לכיתה. לכן, באופן אידיאלי, עלינו לשנות את הגישה לפרקטיקה החינוכית.

למה עם הגיל, מספר ואיכות השינה פוחתת

ככל שהאדם מבוגר יותר, כך הוא קצר יותר. יש דעה כי הצורך בשינה יורד עם הגיל. אבל זה לא כך. ב 60 או 80 שנים הגוף שלנו דורש את אותה כמות של שינה כפי שהיא עשתה ב 40 שנה. רק המוח מאבד את היכולת לייצר את כמות השינה הנדרשת.

עם הגיל, איכות השינה גם מתדרדרת. אדם מתחיל להתעורר לעתים קרובות יותר בלילה בגלל כאב או דחף תכופים ללכת לשירותים.

בתהליך ההזדקנות, השלב של שינה איטית או עמוקה מופרע. עד גיל 50, את כמות השינה העמוקה ניתן להפחית ב 40-50% לעומת, למשל, גיל ההתבגרות. ועל ידי גיל 70 זה המספר צפוי להגיע 90%.

האם גלולות שינה הופכות שינה בריאה?

למרבה הצער, גלולות שינה לתת תחושה שקר של שינה. הם מגוון רחב של כימיקלים בעלי אפקט הרגעה. שינה טבעית שונה מאוד משינה הנגרמת על ידי תרופות הרגעה.

כיצד קפאין משפיע על שינה

כולם יודעים כי קפאין רב מונע מאדם להירדם. יש הטוענים כי הם יכולים לשתות כוס קפה לפני השינה לישון בשקט. עם זאת, זהו תרגול מסוכן מאוד: תחת השפעת הקפאין, לישון לא יהיה כל כך עמוק.

לאחר שתיית קפה לפני השינה, אדם יתעורר שבור. ואז הוא שוב מושיט את ספל המשקה הזה, לא מבין כי הסיבה למצב זה הוא חלק של קפאין אתמול.

כיצד אלכוהול משפיע על שינה

למרות אלכוהול יש השפעה הרגעה, זה לא מקדם שינה בריאה, אבל, להיפך, מחמיר את זה. בגלל אלכוהול, אדם יכול לעיתים קרובות להתעורר בלילה, ובבוקר אפילו לא זוכר על זה. אז אולי הוא אפילו לא מבין כמה רע הוא ישן.

בנוסף, בשל צריכת אלכוהול, משך הזמן שינה מהר פוחתת, וזה חשוב לתפקוד תקין של הגוף.