כמה זמן קפה נמשך?

השפעת הקפה אינה בלתי מוגבלת. המחקר, שהוצג ב -2016 בקונגרס של קהילות somnological המקצועיות האמריקניות בדנבר, הוכיח כי קפאין עוצר כדי להגביר את הפעילות שלנו ולשפר את מצב הרוח אחרי שלושה לילות של חוסר שינה [1].

“המחקר גם אישר כי הגירעון שינה – מדובר בתופעה של ממש,” – אמר טרייסי דוטי (טרייסי דוטי), ראש קבוצת המחקר של ריד וולטר מכון המחקר הצבאי.

ככל שאנחנו לא מקבלים מספיק לישון, פחות קפאין מעשים עלינו.

שבוע לפני תחילת המחקר, 48 משתתפים בניסוי ישנו במשך עשר שעות ביום. בחמשת הימים הבאים ישנים רק חמש שעות. כל משתתף פעמיים ביום, בשעה 8 בבוקר ואחר הצהריים, קיבלו או 200 מיליגרם של קפאין (המקבילה של שתי כוסות קפה חזק) או מינון הפלצבו. במהלך היום, המשתתפים בניסוי היו מגוון של בדיקות כדי למדוד מהירות התגובה שלהם, מצב הרוח והשינה.

בתחילה, המשתתפים שקיבלו קפאין הראו תוצאות טובות יותר: הם הגיבו מהר יותר והרגישו עליזים יותר. אבל אחרי שלושה לילות של חוסר שינה, מצבם היה שווה לאלה של הקבוצה האחרת. הם היו עייפים עוד יותר ומרגיזים יותר ממשתתפים שקיבלו פלסבו.

לפיכך, המחקר מאשר כי חוסר שינה – ההבדל בין הצורך לישון זמן המתקבל – מעכב את פעילות החשיבה שלנו. ארבעה כוסות קפה ביום יכול לעזור קודם, אבל בקרוב חוסר שינה עדיין ינצחו.

טרייסי Doty מאמין כי סיבה אחת אפשרית לכך הוא נוירוטרנסמיטר אדנוזין. אם לא נקבל מספיק שינה, הריכוז של אדנוזין והקולטנים שלו במוח יגדל. כאשר אדנוזין נקשר לרצפטורים שלו, אנחנו מרגישים מנומנמים עוד יותר.

קפאין יכול רק לחסום קולטנים אדנוזין לזמן מה, אבל ברגע חוסר השינה גדל, קפה כבר לא להתמודד עם הבעיה.

אז, אם יש לך שבוע קשה קדימה, לנסות לישון במשך 10 שעות לפני כמה ימים. אז תוכלו למלא את עתודות השינה שלך יוכלו להחזיק מעמד במשך כל שבוע העבודה.


1. ד ג קופר, ט י דוטי, פ י Quartana, ק מ מגווייר, E. M. ברגמן, ס ק טראח, ג J. אז, ר ח Ratcliffe, ג’יי א מון, V. פ קפלדי, ט י בלקין. ההשפעות של קפאין על ערנות פסיכומוטורית ביצועי המשימות במהלך הגבלת השינה ושחזור.

Loading...