כיצד להתגבר על אלרגיה ללא סמים

רבים שמחים עם החודשים החמים הקרובים. ומישהו מחכה להם באימה בגלל אלרגיות לצמחים פורחים. זה מובן! מי רוצה ללכת עם נזלת מתמשכת ועיניים מימיות? יש אפשרות נוספת – ללכת לישון מ בבוקר עד הערב (תופעת לוואי של נטילת תרופות). לפעמים זה הכל אותו עם קר (אם טבליות antihistamine לא עוזרים, כצפוי).

אני מציע לך את האפשרות השלישית. לא לקחת גלולות, אבל ללכת בדרך אחרת – לשנות את הדיאטה שלך ולהוסיף כמה ויטמינים ההכנות.

כדי להבין מה היא תזונה וויטמינים עם מינרלים, בואו לראות מה היא אלרגיה.

אם כדי להסביר בפשטות, האלרגיה היא תהליך שבו הגוף מחליט להגן על עצמו מפני “אויבים” חיצוניים: אבקה, צמר, דשא, מזון, כימיקלים ביתיים (רבים מוכרים כאשר הידיים מתחילות לגרד לאחר ניקוי הדירה).

ישנם סוגים רבים של אלרגיות. וכפי שמבחינים מדענים, האלרגיה מושפעת לרוב מאוכלוסיית המדינות המפותחות. יש גם הסבר פשוט לכך.

המערכת החיסונית שלנו מחולקת לשני חלקים: חלק אחד נלחם נגד וירוסים, והשני – עם חיידקים וטפילים. זה האחרון שגורם לאלרגיות. אם חלק מהמערכת החיסונית אינו מעורב מספיק, אז זה מתחיל להשתעמם ומבצע משימות עבור עצמו. לכן, פחות חיידקים לאחר ניקוי חיטוי שלנו, כך גדל הסיכוי לפתח אלרגיות. טפילים בחברה המפותחת המודרנית הם מעטים.

במדינות הלא מפותחות, להיפך, חיידקים וטפילים הם תריסר פרוטות, ולכן חלקו של המערכת החיסונית האחראית עליהם הוא עסוק מאוד באוכלוסייה ואין לה זמן לחפש אויבים חדשים. כתוצאה מכך, אלרגיה היא נדירה שם. בקשר עם גילוי זה, פה ושם בעולם נמכר אפילו כמוסות עם סוליטייר חזיר! זה מגעיל, אבל עובדה היא: לאחר נטילת כמוסה כזו, האלרגיה אצל אנשים הולכת ללא עקבות. כל.

אני ממהר להרגיע אותך. קפסולות עם סוליטייר חזיר אני לא מציע לך. ישנן שיטות הרבה יותר נעים. אתה יכול לבחור כמה מהרשימה למטה, אבל אני מציע לך לעקוב אחר כל ההמלצות האלה מיד. ככל הפריטים מהרשימה שאתה מבצע, מהר יותר תבוא הקלה.

אני מכריז באחריות כי הפעולה של שיטות אלה כבר ניסה על הרבה אנשים. כולל קרובי, לקוחות של דיאטה. רוב הביטויים של האלרגיה נחלשו באופן משמעותי, וחלקם שכחו לחלוטין את קיומו.

אז, מה אתה יכול לעשות בעצמך?

לחסל את כל מוצרי חלב מן הדיאטה

העובדה כי חלב נספג היטב על ידי הגוף שלנו. וזה בכלל לא לקטוז (סוכר חלב), כלומר חלבון חלב. הוא זה שמתפצל קשה. אם זה לא מחולק בתהליך העיכול לתוך פפטידים בודדים, אז קבוצה כזו של חלקיקים נתפסת על ידי המערכת החיסונית שלנו כסכנה. בהקשר זה, הגוף מעורר תגובה אלרגית, או מחזק את הקיים כבר (אלרגיה אבקה, דשא וכן הלאה – אתה צריך להחליף את עצמך).

הסירוב של מוצרי חלב נותן שיפור מובטחת בעוד כמה שבועות, ולפעמים אפילו קודם לכן.

לחסל גלוטן ומזונות אחרים שאתה לא לסבול (אי סבילות סמויה נחשב גם)

למה?

משמעות הדבר זהה לפסקה הקודמת. מחקרים רבים מאשרים את הקשר בין אלרגיות למזון לבין אלרגיות אחרות. על ידי אכילת מזונות כי אתה לא לעכל כראוי, אתה אוטומטית לכלול את עצמך בקבוצת סיכון. במיוחד אם יש לך נטייה מראש אלרגיות (למשל, על קו המשפחה).

למה אני ממליץ לא לכלול בעיקר חלב ומוצרי גלוטן המכילים? כי הם המנהיגים ברשימת המזון שהאנושות קולטת בצורה גרועה. אבל העניין הוא שוב בחלבון הקשה לעכל של דגנים (גלוטן). זה בגלל זה כי גלוטן נתון כעת לביקורת המונית.

איך אתה יודע אם אתה נושא חלב וגלוטן?

פשוט מאוד: להוציא אותם במשך 4-6 שבועות (לא יותר!) מן הדיאטה, ולאחר מכן בהדרגה לחזור בחזרה. ובדיוק אחד אחד.

לדוגמה, בשבוע החמישי, לאכול משהו חלב לארוחת בוקר ולצפות מקרוב את התגובות של הגוף במהלך היום. אם אין כאבי ראש, אסטמה, אלרגיות לחתול האהוב עליך, קצב לב מוגבר, עייפות, גירוד, כאבי בטן), אז ברכות! אתה בהחלט לשאת מוצרי חלב, ואתה לעכל את זה נכון. אז, אפילו עם אלרגיות למשהו אחר כדי לחסל חלב מהתזונה אתה לא צריך.

אם כל הסימפטומים המפורטים מתבטאים, אז, למרבה הצער (או למרבה המזל?), כדאי לכלול מוצרי חלב מהחיים שלך. לפחות לזמן האכזריות של האלרגנים שאליהם אתם מגיבים.

אתה גם עושה עם גלוטן. יום לאחר הדגימה חלב, לאכול משהו עם גלוטן (לחם לבן או שיפון, למשל) ו בזהירות להתבונן בעצמך. ואז על ידי אותה תוכנית כפי שתואר לעיל.

כן, אני יודע שזה מאוד קשה לנו חלק עם המוצרים האהובים עליך. וזה המוצרים האהובים ביותר, ככלל, לא נשאו על ידינו (בהקשר זה, תזונאי מנוסה מנסה לבדוק אותם קודם).

מה אני מציע, אם זיהית חוסר סובלנות של כמה מוצרים מועדפים? עבור העונה של אלרגיה לחסל אותם לחלוטין. ובמקרים אחרים, לאכול אותם בתבונה, כלומר, להבין כי היתרונות של ארוחה כזו, למעט הנאה, הם מעטים.

קח ויטמין C יומי

ויטמין C הוא נוגד חמצון רב עוצמה אשר מדכא תגובות אלרגיות של הגוף. בנוסף, הוא מדלל דם ומשתתף בתהליכים חמצוניים. זה המאפיינים האלה כי להקל על אלרגיות.

אם אתה עושה ספורט, במיוחד באוויר הצח בקרב אלרגנים, ולאחר מכן לקחת 1 גרם של ויטמין C 30-60 דקות לפני האימון, וזה יהיה לך קל יותר לנשום. אחרי הכל, ויטמין C ישפר את זרימת הדם.

מינון של ויטמין C בעונת האלרגיה: 1-2 גרם ליום למבוגרים (מ 18 שנים). קח עם אוכל. עדיף לחלק את הכרך הזה לשתי שיטות.

קח מגנזיום

מגנזיום מעורב במאות תהליכים בגוף, כולל סיוע למערכת החיסונית שלנו. מחסור זה יכול להחליש את המערכת החיסונית. בנוסף, מגנזיום מרגיע את השרירים ובכך מסייע לנו לנשום, וזה נכון כאשר יש לך אסטמה ואלרגיות.

מינון: 300 מ”ג (למבוגרים מ 18 שנים) לפני השינה.

לאכול יותר אננס

אננס מכיל חומר ברומליין. זה אנזים העיכול, אשר מסייע לנו לשבור את החלבונים של חלב וגלוטן לגודל הרצוי, ולכן, להקל על האלרגיה (או לחלוטין למנוע את זה). ברומליין כלול בריכוז הגבוה ביותר בלב אננס.

כלול במוצרי דיאטה המכילים אומגה -3 

חומצות שומן אומגה -3 מעורבים בבניית תאים, כולל הגנה על קרום התא. לעתים קרובות אלרגיה אינה אלא ביטוי של רגישות יתר של תאים. ככל שהקליפה חזקה יותר, התגובות האלרגיות פחות.

מינון: 1 000 מ”ג שמן דגים ליום (למבוגרים מ 18 שנים) או חלק טוב של דגים שמנים ליום. מוצרים-אלופים בתוכן של אומגה -3:

  • מקרל;
  • סלמוניות;
  • הרינג;
  • אגוזי מלך;
  • זרעי פשתן ושמן חמניות;
  • שמן לפתית קר;
  • סרדינים.

לשתות יותר מים טהורים (לפחות 1.5 ליטר ליום)

במים, כל התהליכים המטבוליים מתרחשים, כולל דטוקסיפיקציה של הגוף. במהלך האלרגיה, הצורך דטוקסיפיקציה עולה. אם המים אינם מספיקים, אז רעלים אחרים “פסולת הייצור” קשה לעזוב את הגוף. לכן זה כל כך חשוב לשתות מספיק מים.

אל תחשוב כמה לשתות מים ומתי. פשוט לשתות כמה שאתה יכול. קבל הרגל לראות מים בגישה, לשתות לפחות חצי כוס. העיקר לעשות זאת לעתים קרובות.

עבור אלה שאינם יכולים ללמד את עצמם מים כל הזמן לשכוח את זה, יש עצה פשוטה. בתחילת היום, שופכים מים לתוך בקבוק חצי ליטר, ושם ארבעה החניכיים על הצוואר של הבקבוק. כאשר אתה שותה חצי ליטר הראשון, להסיר אחד גמיש ולמלא את מיכל עם מים. אחרי שהיא ריקה שוב, לחזור על הכל. כתוצאה מכך, בסוף היום כל הלהקות יש להסיר.

בונוס נוסף: מבקבוק קל יותר לשתות מים מאשר בספל או בכוס (למה זה קשה לומר, אבל עובדה!).

אלה כספים פשוטים תחסוך לך הרבה כסף בגלל תרופות שאתה לא צריך לקנות, ואתה יכול לחיות חיים נורמליים ללא תחבושות גזה, נמנום, נזלת ודמעות.

איך אתה יודע אם עצות אלה לעבוד? רק לנסות את זה, והתוצאה לא תהיה ארוכה לבוא. אני מבטיח.

בריאות טובה לך!

Loading...