האם זה מזיק לאכול ביצים

האם יש הרבה כולסטרול בביצים?

כולסטרול הוא חומר דומה שעווה, אשר הכלול מזון, וגם המיוצר על ידי הגוף. לפני מספר עשורים, החוקרים מצאו קשר בין רמות כולסטרול גבוהות ומחלות לב. מאז האמינו כי ביצים מזיקות ללב.

כן, בביצים שלמות יש הרבה כולסטרול. הם המקור העיקרי של החומר הזה בתזונה של רוב האנשים. בשתי ביצים גדולות (100 גרם) מכיל כ 422 מ”ג של כולסטרול. לשם השוואה: ב 100 גרם של בשר בקר 30% שומן תוכן רק 88 מ”ג.

עד לאחרונה, מנה מקסימלית של כולסטרול נחשב 300 מ”ג ליום. וגם עבור אנשים עם מחלת לב הוא אפילו פחות.

תוכן כולסטרול גבוה במוצר לא אומר כי רמת הכולסטרול בדם יעלה.

בגוף, הכולסטרול מופק על ידי הכבד. כאשר אנו אוכלים יותר מזונות עשירים בכולסטרול, הכבד פשוט מפחית את הייצורדיאטה כולסטרול דיאטה מדכאת כולסטרול האדם סינתזה נמדד על ידי דוטריום התאגדות ורמות משתן חומצה Mevalonic. . לעומת זאת, כאשר פחות חומר זה נכנס למזון, הכבד מייצר אותו יותר. לכן, רמת הכולסטרול בדם כמעט אינה משתנה מן השימושתגובה של כולסטרול בסרום לשינויים בתזונה. מוצרים עם כולסטרול.

כולסטרול אינו חומר מזיק. הוא מעורב בייצור של ויטמין D, הורמונים סטרואידים, כמו גם חומצות מרה, אשר מסייעים שומנים digest. הוא נמצא בכל קרום התא. ללא כולסטרול, הגוף אינו יכול להתקיים.

האם יש קשר למחלות לב וכלי דם?

על פי מחקרצריכת ביצים יומית במבוגרים היפרליפידים. , ביצה אחת או שתיים ביום אינן משפיעות על רמת הכולסטרול בדם ואינן מעלות את הסיכון למחלות לב. יתר על כן, אכילת ביצים עם דיאטה דלת פחמימות משתפרתביצים משפיעות בבירור על תת-קבוצות של קרוטנואידים וקטריות ליפופרוטאין אצל גברים בוגרים בעקבות דיאטה המוגבלת בפחמימות. סמנים למחלות לב. זה צוין אצל אנשים עם רגישות לקויה לאינסולין וסוכרת מסוג 2.

במהלך מחקר אחד נצפו מטופלים עם סוכרת. אלו שצרכו ביצים שלמות שיפרו את הרגישות לאינסולין בהשוואה לאלו שאכלו רק חלבוניםצריכת ביצה במהלך הגבלת הפחמימות משנה את דלקת תאי הדם המונו-גרעינית ההיקפית ואת ההומיאוסטזיס של כולסטרול בתסמונת מטבולית. . במקרה אחר, חולים עם סוכרת במשך 12 שבועות אכלו שלוש ביצים ביום. הם מצאו פחות סמנים של דלקת מאשר אנשים באותו דיאטה אכלו תחליפיםצריכת ביצה במהלך הגבלת הפחמימות משנה את דלקת תאי הדם המונו-גרעינית ההיקפית ואת ההומיאוסטזיס של כולסטרול בתסמונת מטבולית. ביצים.

כאשר אוכלים ביצים, רמת הכולסטרול “הרע” (LDL) לא משתנה או עולה במקצת. אבל התוכן של כולסטרול “טוב” (HDL) בדרך כלל עולהכולסטרול HDL במבוגרים עם תסמונת מטבולית. .

על פי המחקר, צריכה קבועה של ביצים בטוחההשפעות של בליעת ביצים על תפקוד האנדותל אצל מבוגרים עם מחלת לב כלילית: משפט אקראי, מבוקר, מוצלב. עבור אלה שכבר יש להם מחלות לב וכלי דם. יתר על כן, ניתוח של 17 מחקרים שאינם ניסויים לא גילה את הקשר בין צריכת ביצים למחלות לבצריכת ביצים וסיכון למחלת לב כלילית ושבץ: מטא-אנליזה של מינון של מחקרים עוקבים פוטנציאליים. .

האם יש קשר עם סוכרת?

מחקרים אינם נותנים תוצאות חד משמעיות. במקרה אחד, הם שמו לב כי מי להשתמש ביצה אחת בכל יום הם הגדילוצריכת ביצים וסיכון לסוג. את הסבירות לפתח סוכרת מסוג 2. זאת בהשוואה לאלו שאוכלים פחות מביצה אחת בשבוע. מחקר נוסף מצא קשר בין השימוש בכולסטרול לבין סיכון מוגבר לסוכרתביצה וכולסטרול. .

מתברר, ביצים יכול להזיק לאנשים עם סוכרת ו prediabetes. עם זאת, יש לציין כי מחקרים אלה לא היו ניסיוני. הם רק מצביעים על הקשר בין צריכת ביצים לבין הסבירות המוגברת לפתח סוכרת. הם לא לוקחים בחשבון מה עוד אכלו המשתתפים, האם עסקו בספורט ומה נחשפו גורמי סיכון אחרים.

במהלך ניסויים קליניים מבוקרים, נמצא כי תזונה בריאה, כולל ביצים, מועילה לאנשים עם סוכרת. כך, בחולים הסוכרתיים שאכלו 2 ביצים ביום, צמצמו רמות הסוכר בדם, האינסולין והלחץ, ורמת הכולסטרול “המועיל” עלתהצריכת ביצים כחלק מתזונה עתירת אנרגיה בחלבון גבוהה משפרת את רמת השומנים בדם ובגלוקוז בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. .

כיצד משפיע הנטייה הגנטית?

אנשים עם מאפיינים גנטיים מסוימים עשויים להיות בעלי עלייה חדה בכולסטרול לאחר אכילת ביצים. עם זאת, עדיין אין מספיק מחקר בנושא זה.

ג ‘ין ApoE4

אנשים עם הגן ApoE4 יש סיכון מוגברApolipoprotein E: ממחלות לב וכלי דם להפרעות נוירודגנרטיבית. כולסטרול גבוה, מחלות לב וכלי דם, סוכרת מסוג 2 ומחלת אלצהיימר.

החוקרים זיהו אנשים עם רמות כולסטרול נורמלי. במשך שלושה שבועות הם אכלו 3.5 ביצים ביום. אנשים עם הגן ApoE4 יותר מאשר הוכפלתזונה עשירה בכולסטרול גרמה לשינויים בשומנים בפלסמה ביחס לפנוטיפ של אפוליפופרוטין E אצל תלמידים בריאים. את רמת LDL ואת הכולסטרול הכולל בדם. אולי ביצה אחת או שתיים ביום לא תוביל להשפעה כה משמעותית.

היפרגולסטרולמיה תורשתית

זוהי רמה מוגברת של כולסטרול בדם, ולכן, סיכון גבוה של מחלות לב וכלי דםהפנוטיפ החריף של היפרכולסטרולמיה: גנים ומעבר. . אנשים עם אבחנה זו צריכים להוריד את רמות הכולסטרול שלהם עם מזון ותרופות. הם מעדיפים להימנע מביצים לגמרי.

רגישות יתר לכולסטרול מזון

אצל אנשים מסוימים, רמת הכולסטרול בדם עולה בתגובה לשימוש במזון עם כולסטרולגברים מסווגים כמו hypo או hyperresponders כדי תזונתיים כולסטרול האכלה תערוכות הבדלים מטבוליזם lipoprotein. . משתתפי המחקר, שאכלו שלוש ביצים ביום במשך חודש, הגדילו את התוכן של חלקיקי LDL גדולים. עם זאת, הם לא נחשבים מזיקים כמו חלקיקים בסדרצריכה גבוהה של כולסטרול גורמת לצפיפות נמוכה יותר של ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה אצל גברים ונשים ללא תלות בסיווג התגובה. .

מהו השימוש בביצים?

ביצים הן מקור של חלבון, ויטמינים ומינרלים. ביצה אחת גדולה מכילה:

 • קילוקלוריות – 72.
 • חלבונים – 6 גרם.
 • ויטמין A – 5% מהצריכה היומית המומלצת.
 • ריבופלבין – 14% מהמקובל.
 • ויטמין B12 – 11% מהמקובל.
 • חומצה פולית – 6% מהנורמה.
 • ברזל – 5% מהנורמה.
 • סלניום – 23% מהנורמה.

בנוסף, הביצים:

 1. עזרהצריכת ביצים לארוחת הבוקר משפיעה על גלוקוז הפלסמה ועל גרלין, תוך צמצום צריכת האנרגיה במהלך 24 השעות הקרובות אצל גברים מבוגרים. עוד להישאר מלא.
 2. להאיץההשפעה של צריכת חלבון גבוהה יותר תדירות על שליטה בתיאבון אצל גברים הסובלים מעודף משקל ושמנים. מטבוליזם עקב החלבון הכלול בהם.
 3. שימושיריכוז של כולין המכילים compounds ו betaine במזונות נפוצים. עבור המוח, שכן החומר מכיל כולין.
 4. להגןמקורות תזונתיים של לוטאין וזאקסנטין קרוטנואידים ותפקידם בבריאות העין. עיניים מ קטרקט ו ניוון כתמי בשל התוכן של לוטאין ו zeaxanthin.
 5. הפחתביצה אחת ליום משפר את הדלקת בהשוואה לארוחת בוקר המבוססת על שיבולת שועל ללא הגדלת גורמי סיכון קרדיומטרוליים אחרים בחולי סוכרת. דלקת.

מה בסופו של דבר?

ביצים הם אחד המאכלים הכי שימושי ומזין. ברוב המקרים, הם לא להגדיל באופן משמעותי את רמת הכולסטרול.

אבל, כמו כל דבר הקשור תזונה, אין המלצות אוניברסלי. אם יש לך נטייה גנטית לכולסטרול מוגבר, יהיה עליך להגביל את צריכת הביצים.

Loading...