9 סימנים שאתה undernourished

כולם יודעים אקסיומה פשוטה: כדי לרדת במשקל, אתה צריך לצרוך פחות קלוריות מאשר לבזבז. אבל, כמו בכל עסק, חשוב לעצור בזמן. תזונה מתמשכת עלולה לגרום לבעיות פיזיולוגיות ומצבים נפשיים לא רצויים.

1. ירידה בכוח

ברוב האנשים, קצב חילוף החומרים במנוחה הוא יותר מ -1,000 קלוריות ביום. ואם אתה עושה ספורט, אז המספר הזה חייב להכפיל לפחות.

אם אתם צורכים פחות מ -1,000 קלוריות, חילוף החומרים שלכם מאט, מה שמוביל לעייפות מוגברת. אפילו פעילות מוטורית קלה, כגון הליכה או טיפוס בסולם, גורמת לך עייפות, כי אתה אפילו לא מכסה את הצרכים הבסיסיים של האנרגיה של הגוף.

תת תזונה עלולה להוביל עייפות מהירה, כי הגוף חסר אנרגיה דבר מלבד שמירה על הפונקציות הבסיסיות ביותר.

2. נשירת שיער

המחסור הקלוריות היומיות, כמו גם מחסור של חלבונים, ברזל, ביוטין וויטמינים אחרים גורם לנשירת שיער מופרזת. כאשר הגוף אינו מקבל את הסכום הנכון של חומרים מזינים, זה בעיקר תומך בפעילויות של איברים חיוניים כגון הלב והמוח. בריאות השיער היא משנית פחות חשובה.

אם השיער נופל יותר מהרגיל, זו סיבה רצינית לשים לב לתזונה.

3. תחושה מתמדת של רעב

על פי מחקרים, התיאבון לתת תזונה עולה בגלל רמת ההורמונים המשתנים השולטים בחוש השובע. בנוסף, חוסר קלוריות מוביל לייצור מוגבר של קורטיזול – הורמון הלחץ התורם להגברת הרעב ואת רקמת השומן. רעב מתמיד מאותת שהגוף מאוים בתשישות.

תת תזונה מובילה קפיצות הורמונליות כי להחריף את הרעב כדי לגרום לך לפצות על היעדר חומרים מזינים.

4. אי יכולת להרות

בלוטת יותרת המוח וההיפותלמוס פועלים בקשר הדוק זה עם זה, והם אחראים לאיזון ההורמונלי של איברים רבים, כולל אלה של הרבייה. ההיפותלמוס מקבל אותות מהגוף ועל בסיסו קובע מתי יש צורך לאלץ את בלוטת יותרת המוח כדי לעורר או לעכב את הייצור של אסטרוגן, פרוגסטרון והורמונים אחרים. כפי שמראים מחקרים, מערכת מורכבת זו רגישה מאוד לשינויים במשקל ובתזונה.

הריון הוא בלתי אפשרי ללא האיזון של הורמוני המין. הסימן הראשון לכישלון הורמונלי של תפקוד הרבייה של הגוף הוא אמנוריאה – היעדר הווסת במשך שלושה חודשים או יותר.

הגירעון הקלורי גורם לגוף לשלוח אותות להיפותלמוס שמובילים להפחתת ייצור ההורמונים המיניים וחוסר היכולת להרות.

5. הפרעות שינה

מחקרלישון בהפרעות אכילה , שנערך על בני אדם ובעלי חיים, הראה כי צום מוביל הפרעות שינה ירידה בשלב עמוק שלה. זה אומר שאתה נרדם בקושי, לעתים קרובות מתעורר בבוקר המחרת לא מרגיש נח. ואם אתה הולך לישון או מתעורר עם תחושה של רעב, זה סימן ברור שאתה לא אוכל מספיק.

תת תזונה משפיעה לרעה על איכות ומשך השינה: אתה לא מקבל מספיק לישון, לא משנה כמה שינה.

6. עצבנות

אם אתה מרגיז כל דבר קטן, אולי כדאי להסתכל לתוך הצלחת.

במלחמת העולם השנייה השתתפה בניסוי קבוצה של צעיריםהם מורעבים כך שאחרים מוזנים יותר: זוכרים את מפתחות אנסל ואת הניסוי של מינסוטה , שנערך באוניברסיטת מינסוטה. במשך חצי שנה, מתנדבים אכלו מעט באכילה, ועזרו לחוקרים להבין כיצד לעזור לנפגעי המלחמה ששרדו את הרעב. כפי שהראה הניסוי, עצבנות קיצונית הפכה להיות אחת מתופעות הלוואי של תת-תזונה ממושכת.

תזונה מתמשכת ומגבלה מודעת של עצמך באכילה עלולה להוביל לעצבנות ולתנודות חדות במצב הרוח.

7. תחושה מתמדת של קור

כדי לייצר חום ולשמור על טמפרטורת הגוף האופטימלית, אנחנו צריכים לשרוף כמות מסוימת של קלוריות. מחקר שש שניםהגבלת קלוריות לטווח ארוך, אך לא תרגיל סיבולת, מורידה את טמפרטורת הגוף הליבה בבני אדם , שבה השתתפו 72 אנשים בגיל העמידה, הראו כי אלו שצרכו בממוצע 1,769 קלוריות ביום היו בעלי טמפרטורת גוף נמוכה משמעותית מאלה שהדיאטה שלהם נע בין 2,300 ל -2,900 קלוריות. מעניין שהאינדיקאטורים הללו לא תלויים בפעילות גופנית של המשתתפים.

ניתוח תוצאות המחקרההשפעה של הגבלת קלוריות לטווח ארוך עם מספיק חלבון ו micronutrients על בלוטת התריס הורמונים , מדענים הבחינו כי נושאים אלה שיש להם פחות אשוחית יש ירידה T3 רמה. בין שאר הפונקציות, הורמון בלוטת התריס הוא אחראי על חילוף החומרים באנרגיה של הגוף. לכן, ככל שאנחנו אוכלים פחות, אנחנו יותר להקפיא.

מחסור במזון עלול לגרום לירידה בטמפרטורת הגוף. זה בחלקו עקב ירידה ברמת ההורמון T3.

8. עצירות

עצירות בדרך כלל מאפיין כמו שרפרף קשה חסימה שלוש פעמים בשבוע או פחות. מחקרחומרת דיאטה ותסמינים במערכת העיכול בקרב נשים בקולג ‘ , שבו השתתפו 301 סטודנטים, הראו כי אלו אשר לדבוק דיאטות קפדניות הם הראשונים לסבול עצירות ובעיות עיכול אחרות.

Malnutrition מוביל עצירות, כמו מזון לאט עובר דרך מערכת העיכול ופחות פסולת מוצרים להצטבר בגוף.

9. חרדה

מחקר מקיף היקףדיאטה בגיל ההתבגרות: בקרת משקל בריאה או הפרעת אכילה גבולית? , שבו השתתפו יותר מ -2,500 בני נוער אוסטרלים. 62% מאלו שהגבילו מאוד את עצמם לתזונה, חלה עליה ברמת החרדה ובתנאי הדיכאון.

כדי להפחית את תחושת החרדה בזמן שאתה נאלץ להגביל את עצמך באכילה, מזונות עשירים חומצות שומן אומגה -3 יעזור.

דיאטות קשיחות מובילות לדיכאון, חרדה ושינויים פתאומיים במצב הרוח.


עבור ירידה הדרגתית במשקל, זה מספיק כדי להגביל 1 200 קק”ל ליום, אבל זה לא שווה להפיל מתחת לסימן זה. אם אתה מוצא את עצמך בסימנים לעיל של תת תזונה, לבדוק את הדיאטה שלך: אולי הגוף שלך חסר את החומרים המזינים הדרושים.