איך לתקשר עם קרובי משפחה אם אתה לא אוהב אותם

מיד לבצע הזמנה: במאמר זה, לא מילה על ילדים והורים, כי זה נושא נפרד. ולא מילה על קרובי משפחה קשישים או חולים, הזקוקים לטיפול, היא שאלה מורכבת מדי כדי לענות על בסיס אישי.

בואו נדבר על קרובי משפחה רחוקים.

הם חיים בצד השני של הארץ, רק גנטיקאי קפדני יכול למצוא מערכת יחסים בינך. זה בדרך כלל זרים, עם מי אתה לא היו חברים, אבל הם קרובים שלך, כך שאתה לתקשר איתם. והם מטפסים לתוך החיים שלך, לקלקל את התוכניות שלך ואת מצב הרוח. ורק מערכת יחסים משפחתית מונעת ממך לנצח לוותר על קשר איתם. למרות שלפעמים יש צורך בכך.

ליפכקר ניסה לברר מה לעשות במקרים כאלה, ואסף סיפורים אמיתיים מחייהם של מכרים. הם לא רצו להראות את התצלומים שלהם, אבל שיתפו חוויות של תקשורת קשה עם קרובי משפחה.

למה אני לא יכולה להגיד לא?

נראה כי הבעיה של קרובי משפחה היא מופרכת. ובכן, מי מונע לסרב לבקשה לא נוחה, לעשות תגובה בתגובה לשאלה חסרת טקט, לדלג על האוזניים של גסות של מישהו?

אנשים שיכולים לעשות את זה אין לי שום בעיות עם קרוביהם. אבל לרוב מתברר כי מנומס ביותר, משכיל ומצפוני סובלים מחוסר חוק בנושא. זה לא עובד רק כדי לומר “לא”, הקשו על אוזניות להגדיר:

  • הם קרובי משפחה.
  • אז זה לא מקובל.
  • זה לא מנומס.
  • עם קרובי משפחה ולכן זה בלתי אפשרי.
  • קרובי משפחה זקוקים לעזרה.

מוכר? אלה הם הכללים שאינם קל לחצות. כאשר יחס כזה כלפי המשפחה היה המפתח להישרדות, וזכרם של אותם זמנים השתמר בחינוך ובמסורות.

אבל משום מה, אפשר להפר חוקים לא כתובים נגד חוקים לא כתובים.

קשה לומר אם כדאי לשמור על יחסים עם אנשים שלא אוהבים את זה. לדוגמה, המשפחה אוספת בחגים באותו שולחן, ובקרב קרובים יש אדם לא נעים לך (גיסה, בן דוד, גיס – זה לא משנה). אז אתה צריך לנסות איכשהו לדרוך על הדחייה שלך, אבל זה בדרך כלל לא קשה, ערב אחד סובל.

אבל אם זה הופך להיות קבוע תקשורת, אז לא אונס את עצמך. שום קשרים משפחתיים אינם שווים את הרגשות המעוכבים, הלא-מוכרים שלנו, שאותם הסתתרנו במסווה של אהבה לאהבה. זהו הנתיב הישיר לפסיכוסומטיקה: יתר לחץ דם, בעיות לב, עם דרכי העיכול, או אפילו גרוע יותר.

רגשות יגידו לך אם אתה צריך לעמוד בזה. מצב רוח מפונק? ידיים ירדו ורצו לבכות, אם כי אין סיבה? גירוי הוא שאתה רוצה משהו לשבור או לצרוח? גל השנאה עולה מבפנים, ונראה שקרה משהו? אלה הם סימנים מאוד כאשר הנפש אותות: משהו משתבש. אבל לעתים נדירות אנו מתייחסים אל עצמנו כאל רגישים כלפי אנשים אחרים. נסה להבין, לא קרובי משפחה, אבל את עצמך!

Inna Semikasheva

יש להבין: אם אדם מתנהג ללא טקט וכעס, הוא היה הראשון שהלך מעבר לתקשורת המשפחתית, כך שה”לא” המנומס שלך לא יקלקל את היחסים בשום אופן. כי כבר אין שום דבר לקלקל.

קל לומר, אבל איך? תלוי מה קרוביך עושים.

סחיטה

סחיטה בחיי משפחה נפוצה יותר מאשר בסרטים.

כאשר קרובי משפחה דורשים ממך משהו תמורת מיקומם, זה סחיטה. לדוגמה, כאשר דודה מורשת לך דירה, אבל עבור מרחב מחיה תצטרך להילחם עם יורשים פוטנציאליים אחרים, מראה מי אוהב את הדודה שלך יותר. לפעמים סחיטה רוכשת צורה מעוותת במיוחד.

כשליושה עמדה להתחתן, נאמר לו שדודה סווטה הורישה את הדירה לכלה, כך שדודה סווטה צריכה להיות נאהבת, מכובדת, מברכת ומזמינה לבקר.

אחרי הפגישה הראשונה התברר שדודה לייט היא אסון. מאהב חצוף וחצוף של אלכוהול ושערוריות. היא קראה מאוחר בלילה או בשעות העבודה כדי לקבל מידה של תשומת לב ולהיות בטוח להזכיר כי יש להקשיב לה.

Lyosha נמשך שנתיים, ולאחר מכן שלחה דודה Sveta לכתובת ידועה. כעבור שבוע שונתה הדירה למישהו מקרובי משפחה חביבים יותר.

מאז, ליושה לא ראתה את דודתי. ומאושר.

כדי להיפטר מסחיטה יכולה רק דרך אחת – לחסל את מושא הסחיטה. אם אלה הם ערכי חומר, ואז לקבל משלך.

זה לא קל, אבל העצבים שלנו ואת הזמן הם משאב הרבה יותר יקר מאשר כסף. עבור עצמכם כדאי לנסות.

דרישת האהבה

אנשים שהשקיעו אצלנו דורשים בתמורה את אותו הדבר. לדוגמה, הם טיפלו בילדים כשהיו צעירים. אבל הילדים גדלו, והזקנים דורשים אהבה, כבוד ותשומת לב בתמורה.

הבאתי אותך, לא ישנתי בגללך, ואתה נוסע ברכבת!

M / F “חגים ב Prostokvashino”

רגשות המשפחה אינם ניתנים בבית החולים. ואהבה אינה חובה. אבל אם אתה לא נותן את הסוג שאתה רוצה, הלחץ על האשמה מתחיל, כלומר, שיחות להפוך את אותו סחיטה, רק רגשית.

יש הכרת תודה אנושית, נורמות ומסורות, המצפון בסופו של דבר, שבגללה אתה לא מפסיק תקשורת. אבל שום מחויבות לא תגרום לך לאהוב מישהו. שמור על תקשורת למצב שבו המצפון שלך ישן בשלווה, ולעתים קרובות זוכר כי הרגשות אינם מופיעים בקבוצה.

בקשה לעזרה או הלוואה

“אנחנו קרובים”. תחת תירוץ זה, הם לעתים קרובות רוצים כסף, שירותים וכל פעולות שישולמו מאוחר יותר. אם כן. אחרי הכל, קרבה היא עצמה תשלום טוב עבור כל דבר (לדעתם).

קשה לסרב לפגוע באיש. אבל יש סיכון שתתיישבו על הצוואר.

לדימה יש מצב קלאסי. דימא עברה למוסקבה. אתה יכול לנחש מה קרה עכשיו? פלישה לקרובים רחוקים שעמדו לגור אתו. כשהדוד שלי החליט כי הדירה של דימה – המקום הטוב ביותר למצוא עבודה בעיר הבירה (על כל פיצוי עבור העלות של הדיור נשלף, או לפחות את העלויות של דיבור קהילתי לא הלכו, כמובן), דימיתי לקח דירה אחרת ושיניתי את מספר הטלפון. הכל הלך טוב שישה חודשים, אבל לאחרונה ההורים העבירו מספר חדש לקרובים שצריכים לבלות כמה ימים במוסקבה.

איך להכחיש קרובי משפחה שמתבקשים? עשה כך שהם חושבים שהם לא רוצים את העזרה שלך.

לדוגמה, כדי להשמיע את התנאים שבהם אתה עושה משהו.

  • כמובן, בוא, אתה יכול מיד לחודש, יש לי רק את הבעיה כסף, לשלם חצי עלות הדיור. זה 15,000 רובל.
  • אני אעזור כמובן, אני אראה לך את העיר, רק אחרי חצות אין לנו הרבה עבודה, ועד חצות אני עסוק.
  • כמובן, אני להלוות כסף. מתי זה נוח לך ללכת נוטריון ולעשות קבלה?

דרך נוספת לסרב כדי לא לפגוע – מיד לבקש שירות תגובה, רצוי אותו דבר. רק כדי לציין את התנאים שבהם קרוב משפחה יהיה להחזיר את “החוב”, רצוי בהקדם האפשרי. לא “איכשהו מאוחר יותר.”

  • כן, אני אעזור לך עם המהלך, רק להביא לך חתול – אני עוזב בחופשה, אז להשגיח על החיה.
  • שמתי כסף לתיקונים, אני יכול לתת לך הלוואה, אבל התיקון כבר בעיצומו, אז בוא במקום מעמיסים כדי להוציא את הזבל, כי אני לא מספיק עבור המעמיסים.

רק זכור כי שיטות כאלה לא עבור יחסים בריאים ושלום ברחבי העולם.

בדוגמאות אלה, לא נשמע מנומס “לא” נשמע, אבל משהו שונה לגמרי, קרוב מניפולציה. ואני מניח כי העבירה יהיה במקרה זה להיות פעמים רבות יותר מאשר אם אתה מסרב במפורש.

Inna Semikasheva

גסות

“למה אתה לא צריך מכונית, לא יודע איך להרוויח?”, “למה את המשכנתא טיפס על שם דירה?”, “למה אתה לא לובש חצאית?”, “מדוע אתה הכלה אין?”, “למה אתה לא להתחתן ? “- התוכן של השאלות הוא שונה, הנקודה היחידה היא: תסתכל היטב על כמה רע אתה חי, לא שאני (או הילדים שלי).

ותמיד יש רצון בנשמה לכסות את קרוב משפחה זה עם מחצלת בת שלוש קומות, אבל המחסומים הפנימיים חזקים מדי.

לנה בין קרובי משפחה רבים היה משהו של דגימה התערוכה. היא למדה היטב וקיבלה מדליות ודיפלומות, יותר משההורים שלה התפארו כל הזמן. או מסיבה זו, או אפילו עבור חלק, אבל קרובי משפחה מסודרים תחרות בלתי רשמית “לקבל לנה”. שימו לב לכל החמצה. השמלה הזאת משעממת מדי, אחר כך לא התחתנה, אחר-כך עזבה, אבל לא כך, אחר-כך משהו אחר. כבר נתבקשה לנה מבוגרת שלא ילדו ילדה שנייה, כי היא לא היתה קטנה.

לנה שאלה לראשונה מדוע דודה כל כך מודאגת משאלה זו: “למה אתה שואל? את חושבת שבעלי ואני לא יודעים לעשות סקס? או שאתה רוצה להזכיר לנו שלא יהיה לנו מספיק כסף? או שאתה חושב שיש לנו בעיות בריאות, רוצה שוב לפגוע בנקודה כואבת? מה אתה רוצה לשמוע בתגובה? תאריך אספקה ​​צפויים? רק בכנות? “

לא קיבלתי תשובה, אבל הפסקתי לשאול.

אל תתעכב, אחרת הסכר ישבור במוקדם או במאוחר, וזה יוביל לשערורייה רגשית. תגיד את כל מה שאתה חושב, אבל בלי שפה מגונה.

השיטה הבוגרת והנכונה היא להשמיע את רגשותיך. אחרי הכל, במקרה זה, קרובי משפחה משחקים משחק על פי אריק ברן: “מתוק שלהם” היא שהם ימשוך אדם מתוך עצמו, אבל באותו זמן הוא יחייך אליהם. קח את “מתוק” אתה יכול לומר ישירות: “סליחה, אבל אני לא נוח כאשר אתה מדבר על זה (לשאול)”. ואין שום דבר נוסף להסביר. מסתכל בעיניים ובקול רגוע. הם לא יטפסו שוב.

Inna Semikasheva

עצות שלא הוזמנו

זה סוג של גסות רוח, רק קצת יותר מכוסה על ידי טיפול. אף אחד לא שואל שאלות, אבל כולם נותנים עצות שאתה לא צריך.

עם צורה זו של תשומת לב כפייתית אתה יכול להילחם בשתי דרכים. הראשון הוא כל הזמן לחייך ולהסכים עם חוכמה, רשמית, כמובן. אבל בשביל זה אנחנו צריכים סיבולת ובטון מזוין ביטחון עצמי, אחרת הערכה עצמית יסבלו. הדרך השנייה היא לתת עצות בתמורה. מיד, בלי לחכות לשאלה.

אף לא חג משפחתי אחד לא היה לאללה לעשות בלי עצות כיצד להתחתן במהירות. שיטות מוכחות במיוחד הוצעו על ידי נשים, שחיי המשפחה שלהן היו רחוקים מלהיות אידיאליים. כשאל נמאס להנהן בראשה, היא התחילה לומר שהיא למדה את המתכון המדויק שיסייע לרפא את בעלה של אלכוהוליזם. או שפסיכולוגים גילו כיצד להתיר אדם לשנות. לאחר שיועצים כאלה עוברים לתלונות, ואלה יכולה לנשום בשלווה.

למרות שאם עצה של אנשים אחרים כואב לך, אז, אולי, זה סימן לכך קרובי משפחה חלה. זכור את הרגע הזה ולפתור את הבעיה הפנימית, ואז את פטפוט קשור הופך אדיש.

הפשטות גרועה מגניבה

זה כולל קטגוריה גדולה של אנשים בעלי השכלה נמוכה. “אחוטקובה?” שאלה נפוצה כאשר הם רואים את הפנים החיוורים שלך.

עד עכשיו, בחלומות נוראים, אולגה רואה שירות תה ענק, שנקנה על ידי קרוב משפחה בשוק רחוק. אחרת, איך זה לא נקרא שירות מבחיל. מפולימר לא ידוע, עם “זהב” ודפוסים, שפירושו “עושר”. מחירון, לעומת זאת, קרוב משפחה לא.

אולגה לא נעלבה. ובכן, זהו רעיון של קרוב משפחה של היפה. היא רצתה יותר.

דוגמאות של מונית. זהו מזל טוב חובה בחגים דתיים מאנשים שלא אכפת להם שאתה דת שונה (כי אחרים לא קורה בעולמם, הם לא במיוחד). חובה (ומגעיל) שירים לימי הולדת. מתנות לויה. מסורת טפשה.

עד כל זה לא לגרום נזק, לסלוח לאנשים חסרונות קטנים שלהם. אולי, מצידם, אתה נראה כמו סנוב וטמבל, וזה לא טוב יותר.

לא כל קרובי משפחה הם חברים

מישהו עלול לחשוב שכל האנשים הילידים הם האמיצים האמיצים שרק מחכים לרגע להכות את החולים. כמובן, זה לא כך. אבל עם אנשים אמיתיים באמת, קרוב מאוד, בעיות כאלה לא קמים.

למרות קרובי משפחה מעצבנים – זה אינדיקטור של היחס לעצמך. אם אתה לא יכול לומר בשלווה “לא” או להפסיק שיחה לא נעימה, לחשוב: מה מפריע לך? למה אתה מציית לעמדות של אנשים אחרים וסובל התקפות בכיוון שלך? עד כמה עמוק את ההערכה העצמית שלך ואת אמון קבור, אם אתה לא מוכן לפספס את זה? התשובות לשאלות אלו יעזרו יותר מאשר לשלוח קרובי משפחה לרשימה השחורה.