מה היא הקהילה Mensa וכיצד להגיע לשם?

מה זה Mensa?

אני לא חושב על דרך טובה יותר להסביר מה זה Mensa מאשר להשוות את זה עם החברה של אלכוהוליסטים אנונימי. זה רק במקום אלכוהוליסטים כאן האנשים החכמים ביותר, אשר מקדם המודיעין שלהם הולך מעבר רגיל.

בתחילה, הקהילה רצתה שם Mens (לטינית “המוח”). עם זאת, אז הוחלט לשנות את השם כדי Mensa, אשר תורגם מן הלטינית כמו “שולחן” או “משתה”. הקהילה הוקמה בשנת 1948 במטרה לתמוך באנשים חכמים, בחקר האינטלקט ואופיו.

יוצרי החברה רצו לתת לאנשי רוח הזדמנות לפתח ולתקשר עם אנשים כל כך חכמים. למרות העובדה שהחברה הייתה סלקטיבית למדי מבחינת גיוס חברים חדשים, מספר המשתתפים במנסה עומד כיום על 110,000.

סניפי Mensa קיימים ב -50 מדינות בעולם. רוסיה ואוקראינה אינם ביניהם, ולכן על מנת לעבור את המבחן, תצטרך ללכת למדינה אחרת. בהתבסס על תוצאות בדיקה זו, יוחלט אם תוכל להצטרף לקהילה.

איך להגיע למנסה

מראש, אתה יכול לבדוק את האינטליגנציה שלך עם המבחן הזה באנגלית. זה דומה לזה שצריך לעבור בראיון. על מנת לענות על 30 שאלות, ניתנים 30 דקות. שאלות משפיעות על חשיבה לוגית ועל כישורי ניכוי.

אם ניקח לפחות 25 תשובות נכונות מתוך 30, זה אומר שאתה יכול לנסות לעבור מבחן אמיתי. מאז אין משרדים Mensa ברוסיה ואוקראינה, נצטרך לנסוע לחו”ל. לדוגמה, עובר מבחן בבריטניה עולה 25 פאונד. אם תעבור את המבחן עבור 148 נקודות ומעלה, תוכל להשתמש בתוצאות הבדיקה כראיה בעת הצטרפותך למנסה.

למה זה נחוץ

לפחות אתה צריך להיות מפותה על ידי הזדמנות לתקשר עם כמה אנשים חכמים על כדור הארץ. Mensa מקיים מפגש שנתי, אבל חבריו נפגשים לעתים קרובות יותר ולארגן מועדונים על האינטרסים. והאינטרסים של חברי הקהילה מגוונים מאוד. בארה ב “, למשל, קיים מועדון אופנוענים וקבוצה המעוניינת בפעילות עסקית.

הוא האמין כי חברי הקהילה הם snobs יהיר מי שתייה יין באריסטוקרטיה לדבר על האינטימיות של אנשים רגילים. לדברי חברי הקהילה האמיתית, זה לא ככה. לדוגמה, פול Artois (פול Artois) הצטרף Mensa כשהיה בן 12. הוא אומר שמאז היו לו רק רשמים טובים:

Mensa הוא ארגון לאנשים עם IQ גבוה מ -98% משאר האוכלוסייה. על ידי הסרת קריטריון זה, תקבל אנשים רגילים שאינם שונים משאר. הם גם מגדלים ילדים, הולכים לעבודה ומבלים זמן עם יקיריהם.

חבר אחר של Mensa, שרי גויאל, מציין כי המועדון לעתים קרובות מקיים פגישות לא לדון בנושאים רציניים אקטואלי, אבל ללכת לבית קפה ולאכול. אבל במהלך המפגשים האלה, אומר שריי, יש הזדמנות לתקשר עם אנשים שדעותיהם על החיים, הפילוסופיה, הפוליטיקה והדת הם מאוד מעניינים.

מתברר כי Mensa הוא יותר מועדון של אנשים משכילים מאשר גאונים. הזן 2% של האנשים החכמים ביותר – יוקרתי, אבל לא כל כך ייחודי. חברות במנסה היא הזדמנות לגאווה, אך גם הזדמנות מצוינת למצוא אנשים בעלי אינטרסים דומים.