3 שלבים כדי לעזור לך למצוא את השיחה שלך בחיים

לכל אדם יש את הייעוד שלו, אין יוצאים מן הכלל. לכל אחד יש את היכולת לעשות עסקים, שבו הוא יכול להראות את עצמו בצורה הטובה ביותר. הבעיה היא שזה לא כל כך קל להבין איזה סוג של דבר זה. למעשה, עד שתנסה, אתה לא.

הפסיכולוג אלכסנדר ריי מציע טכניקה משלושה שלבים: מודעות, כיוון ופעולה. בקיצור, נדבר על זה ועל התרגילים שאתה יכול לבצע עכשיו.

כל דבר ראוי התגשם הודות לשיטה של ​​שלושה שלבים. גם מבלי להבין את זה, על ידי ניסוי וטעייה אנשים עצמם עוברים את שלושת השלבים האלה ולבנות את חייהם.

שלב 1. מודעות

לא יהיו שינויים בחיים שלך עד שיום אחד אתה מתעורר עם המחשבה שהגיע הזמן לשנות משהו. כדי לא לחכות ליום יפה זה, אתה יכול לפעול בצורה חכמה יותר – שאל את עצמך את השאלות הנכונות.

אנחנו צריכים להתחיל עם שלוש שאלות עיקריות:

 1. מה רע בחיים ובך?
 2. מה לא מתאים לך?
 3. מה ואיך בדיוק היית רוצה לשנות?

והנה התרגיל הראשון. כתוב 3-5 נקודות עבור כל כדור בחיים שלך. אם שום דבר לא מגיע מיד, חשוב על כל נקודה עד כמה שאתה צריך.

מה לא מתאים לך ומה אתה רוצה לשנות?

 • ביחסים עם בן זוג: __________
 • ביחסים במשפחה: __________
 • ביחסים עם ילדים: __________
 • ביחסים עם ההורים: __________
 • בעבודה: __________
 • בשגשוג שלך: __________
 • בדמות עצמו: __________
 • בגופו: __________
 • במצב בריאותי: __________

רשימה זו היא נקודת ההתחלה שלך. ריי מייעץ מפעם לפעם ליצור איתו קשר כדי לעקוב אחר ההתקדמות ולהזכיר לעצמך אילו תחומים בחייך דורשים שינוי.

שלב 2. כיוון

אחד ההכרה כי יש דברים בחיים שלך, כי אתה לא אוהב זה לא מספיק. יש להבין מה לעשות עם עובדה זו. ברגע זה חשוב למצוא את הכיוון הנכון.

אפשרות אחת, שעליה הוא מספר, היא החיפוש אחר יעד דרך פעולה. כאשר אתה לא יודע מה אתה רוצה לעשות, לנסות הכל באקראי, יום אחד יהיה לך מזל. אבל זה לוקח יותר מדי זמן ומשאבים.

דרך נוספת היא לחבר את החוויה שלך. לשם כך, בצע תרגיל פשוט.

1. מה היית עושה אם היית עשיר?

תאר לעצמך שאתה עשיר עשיר. אתה יכול לרשום את הסכום הזה – כמות הכסף שאתה צריך להרגיש מאובטחת לחלוטין. אתה כל כך עשיר, כי אתה יכול לעשות את מה שאתה רוצה את הלב.

רשמו חמישה מקרים שעבורם הייתם מתחייבים. אבל זה צריך להיות המקרה (ולא שיעורי סרק כמו “שוכב על האוקיינוס”), הדורש את השתתפותך. המטרה שלך היא לבוא עם עבודה זה יעשה אותך מאושר יותר.

 1. __________
 2. __________
 3. __________
 4. __________
 5. __________

2. מה היית עושה אם היית עני?

ועכשיו בואו נלך מההיפך. דמיינו שאתם פוטרו ואין לכם שום אמצעי מחיה. תחשוב על חמישה שיעורים שאתה יכול להרוויח את החיים שלך. שים לב כי זו ההזדמנות שלך להתחיל עם צפחה נקי, אז לבחור דברים לטעמך.

 1. __________
 2. __________
 3. __________
 4. __________
 5. __________

3. אילו פעילויות גורמות לך להיות מאושר יותר?

והמשימה האחרונה. לכתוב חמישה דברים האהובים שאתה מוכן לעשות במשך שעות בכל פעם. רשימת התחביבים שלך ותחביבים, חוסר מעש אינו נחשב.

 1. __________
 2. __________
 3. __________
 4. __________
 5. __________

בשלושת הרשימות האלה, הקורס הנכון מוסתר. קרא אותם שוב בקפידה והחליט לאן תלך.

שלב 3. פעולה

השלב החשוב ביותר. בלי זה, שני השלבים הקודמים יישארו רק חלומות. בחירת כיוון תעזור לך להגדיר יעדים ספציפיים. מטרות המטרה מחולקות לפעולות ספציפיות. ולפעול.

כל שנדרש הוא עבודה יומיומית נמדדת, צעדים זעירים אך ממשיים.

הספר אימון “יעד” הוא אוסף של עצות שימושיות עם איורים, תרגילים ויומן למעקב אחר ההתקדמות. אולי, זה ייתן לך את הדחף הנכון לעורר שינוי.

לקנות ספר