פספי פי אפס – מחשב חדש עם לוח יחיד עבור 5 דולר

היזמים של המחשב הפופולרית של פספלרי פייס, אחד הפארט-פופרים, שמחו על קהילת ה- IT עם שינוי חדש, בשם Zero. עכשיו את הפיתוח של הייצור האירופי (נעשה בוויילס, בריטניה) מציע אפילו יותר הזדמנויות ועלויות אפילו פחות – רק 5 $!

בלב ליבה של פספי פי אפס הוא שבב אחד ברודקום BCM2835 פלטפורמה עם ארבע ליבות ARM11. תדר השעון של כל אחד הוא 1 GHz. הפלטפורמה, בנוסף למעבד בפועל, כוללת ליבת גרפיקה עם תמיכה ב- OpenGL ES 2.0 ו- 512 MB של RAM, הממוקמת ישירות על המעבד.

פספי פי אפס
www.raspberrypi.org

אפס מבטיח להיות 40% יותר פרודוקטיביים מאשר הגירסה הראשונה של המכשיר, מצויד באותו מעבד, אבל עם תדר שעון של 700 MHz. החידוש יש microHDMI-output עם תמיכה בחומרה עבור השמעת וידאו ב 1080p60 (Full HD עם 60 מסגרות לשנייה). כמו אחרים ראספרי, לוח האם לא קיבל זיכרון משלו – כמו כרטיס microSD משמש כמערכת, מחבר microUSB שימש להעברת נתונים אספקת החשמל. כשיטה נוספת של פלט וידאו, גרסה אפס מצויד עם פלט מרוכב.

למרות שיפורים, המכשיר הפך קטן יותר: עכשיו הממדים שלה הם 60 × 30 × 5 מ”מ. הסיבה העיקרית לכך היא מחברי GPIO מנותקים (יש עדיין 40 מהם), תואם באופן מלא עם גירסאות קודמות.

למרבה הצער, אצווה הראשונה של המכשירים נמכרה כמעט מיד. אספקה ​​חדשה ניתן למצוא בחנויות פי האט, פימורוני, Adafruit חנויות מקומיות Micro Center. כמו שיטה חלופית של רכישה, אתה יכול להשיג את גיליון דצמבר של מגזין MagPi, כבר על מכירת בבריטניה, אשר Raspberry פי אפס הוא יישום חינם.

Loading...