מקומות ייחודיים ברוסיה בקושי שמעתם על: Ruskeala

שיש מזווה

אמצע המאה ה- XVIII. הבירה החדשה של המדינה הרוסית מתפתחת במהירות. הם בונים ארמונות, מעיפים גשר, שוברים פארקים. סנט פטרבורג צריך שיש. דחוף והרבה. רצוי המקומי, כדי זול וסגור.

הזמנות קתרין II לבצע “מחקר גיאוגרפי ברחבי רוסיה”. עד מהרה נמצאו פקדונים עשירים של עשן לבן, כמו בלילות הקיץ של סנט פטרבורג.

Ruskeala (מ Karleian reskea – “חום, חום”) הוא כפר קטן באזור Ladoga צפון. זה יהיה בקלות ללכת לאיבוד על המפה, אם לא על אופי ייחודי ההיסטוריה המפוארת.

במשך מאות שנים, אדמות אלה היו נושא הסכסוכים הצבאיים בין שלוש המדינות והעבירו לשוודים, אחר כך לפינים, ואחר כך לרוסים. לכן, היזמים הראשונים של מחצבות השיש הרוסי היו השוודים. המחצבות הראשונות שבנו שם בסוף המאה ה -17.

לאחר תום מלחמת-הצפון נותרה אגם לדוגה מאחורי רוסיה, וקניוני רוסקאלה השתלטו על ידי פילדמרשל בוורלין. השיש ננטש זמנית.

אבל בשנת 1768, עם הצגתו של הכומר המקומי Alopus ב Ruskeala, העבודה החלה להרתיח שוב. מכל עבר התכנסו אדונים של עסקי אבן, אדריכלים ומהנדסי מכרות. כפר גבול בולט בתוך שנים ספורות הפך למרכז תעשייתי. במהלך 50 השנים הבאות, יותר מ 200 אלף טון של שיש כרתו. סלעי אבן הועמסו על מזחלת, רתומים על ידי 80 סוסים, ונסעו אל המזח. שם הם הועברו לספינות מפרש קטנות וצפו לאורך אגם לאדוגה לסנט פטרבורג.

במחצית השנייה של XVIII ואת תחילת המאה ה XIX ניתן לקרוא ללא הגזמה עידן של שיש Ruskeala. האבן האצילית האצילית הזאת עיטרו את הפנים של חפצים מטרופוליניים רבים:

  • שער אוראל (Tsarskoe Selo);
  • מזרקות רומיות (Peterhof);
  • עמודות של ארמון גאטצ’ינה;
  • Chesme Obelisk (Gatchina);
  • חזית טירת מיכאילובסקי ועוד.

אבל הבניין המפורסם ביותר, המעוטר בשיש רוסקאל, הוא קתדרלת סנט אייזק. האדריכל אוגוסט מונטפרנד הגיע באופן אישי לרוסקאלה כדי לשלוט על שבירת האבן. כתוצאה מכך, הקירות של קתדרלת סנט יצחק הם מרוצפים שיש לבן אפור יפה עם עובי של כ 50 ס”מ.

במחצית השנייה של המאה ה XIX, השיש התחיל לצאת מהאופנה (אדריכלים מטרופולין עבר גרניט). מיצוי השיש הפעיל ברוסקאלה נפסק. בשנת 1896, המכרה שכרה פינים: בנה של צמח שיש ואבן סיד לייצר שבבי שיש, והיא, בתורה, מטויח קירות ורצפות מוצפות.

הייצור נסגר עם תחילת המלחמה הסובייטית-פינית בשנים 1939-1940. מחצבות השיש הוצפו. על פי גרסה אחת – על ידי הפינים, מצד שני – על ידי התעופה הסובייטית.

צילום: טטיאנה Dorokhova / Shutterstock.com, Anton_Ivanov / Shutterstock.com, 3

לאחר המלחמה הפטריוטית הגדולה, מפעל הרוסקאילה חידש את עבודתו. מוצריה (סיד, פירור, אבן כתוש) סופקו ל -10 רפובליקות ו -17 אזורים של ברית המועצות. כל השיש לא היה ממוקש. אלה הם שיקרו “Ladoga” ו “חוף הים” תחנת המטרו סנט פטרסבורג.

בשנת 1998, מחצבת השיש Ruskeala נכלל ברשימת המורשת התרבותית וההיסטורית של רוסיה כמו אנדרטה של ​​כריית המאות XVIII-XX. מחצבות מוצפות הפכו לאגמי אזמרגד יפים. בשנת 2005 נפתח שם פארק תיירותי.

מה לראות ברוסקאלה?

ב 4 ק”מ מהכפר Ruskeala יש מקום שאתה לא יכול לעבור על ידי הולך לקריירה שיש. זהו מפל הרוסקאל – שרשרת של ארבעה מפלים קטנים אך ציוריים.

נהר Tohmajoki (“נהר מטורף”) זורם לתוך אגם Ladoga ויש לו רבים המפלים ואת המפלים, הגדול שבהם יוצרים מפלים. הגדול ביותר נקרא Akhvenkoski, אשר בפינית פירושו “סף perch”. לומר שהמקום יפה, זה לא אומר כלום. מה זה שווה רק את העובדה כי אחד הקלעים של הסרט “A Dawns כאן שקט” צולם שם.

מפל זה נראה בבירור מן הכביש המהיר המוביל Ruskeala. לידו יש מגרש חניה, ביתן וחנות מזכרות. מפלי Ruskeal הם מקום נהדר להירגע על הדרך לפארק ההר Ruskeala ולקחת כמה תמונות.

צילום: Sergey_S / Shutterstock.com, 2, 3

אבל הפנינה של רוסקאלה היא, כמובן, קניון השיש. זהו חלק של פארק ההר “Ruskeala” (עוד על זה מאוחר יותר) והוא קערה אבן ענקית מלא מים כחלחל האמרלד.

אורך קניון השיש הוא 460 מטר, הרוחב הוא עד 100 מטר, עומק במקומות מגיע 50 מטר. זהו המקום שממנו נלקח השיש לקתדרלת סנט אייזק ולמוזיאונים ארכיטקטוניים אחרים בסנט פטרבורג.

קניון עושה רושם עצום! סלעי שיש כסופים Sheer, עוזב עמוק לתוך המים הצלולים, מערות והמנהרות – כל זה יוצר תחושה שאתה בארץ חלומות, והוא עומד להיראות מתוך הגמד שלי במכוש בהיכון.

תמונה: מסלוב דמיטרי / Shutterstock.com, Anton_Ivanov / Shutterstock.com, Anton_Ivanov / Shutterstock.com, Anton_Ivanov / Shutterstock.com, Shchipkova אלנה / Shutterstock.com, ורוניקה גלקינה / Shutterstock.com

המים בולטים במיוחד. המחצבה מזינה על מי תהום נקיים, אין אצות בתחתית. לכן, השקיפות שלה מגיע 15-18 מטר, פה ושם אתה יכול אפילו לראות את הטכניקה שנותרה בתחתית הבור.

קניון השיש הוצף לאופק התחתון של המחתרת (היו שבעה בסך הכל: שלושה תת-קרקעיים וארבעה מעליהם).

אופק – שכבה שהוקצתה בתוך הסלע.

רוב הפרסומות נמצאות מתחת למים. רק אחד מהם, בחלק הצפוני-מערבי של פארק ההר, נשאר מעל מפלס המים והוא פתוח לביקור. הוא האמין כי זה פגע הפינים בשנת 1930 להובלת משאיות עמוסות שיש מהמספר שלי 2. המכרה עצמו מוצף על ידי שליש, על התחתונה שלו אתה יכול לראות את הקרח, וזה אפילו לא ב להמס הקיץ.

מודעה היא שלי אופקית או משופע עם מוצא לשטח של כדור הארץ.

אטרקציה נוספת של פארק ההר “Ruskeala” – Ruskealsky לטבול. זוהי קשת מכווצת של פעילות מחתרתית. על פי זיכרונות התושבים המקומיים, היא הוקמה בשנות ה -60 לאחר פיצוץ אלים בקריירה. כתוצאה מכך, בור ענק על 30 מטר רחב נוצר על פני כדור הארץ.

הייחוד של הכישלון הוא מיקרו אקלים. בחלקים הרחוקים של הקרח, הקרח אף פעם לא נמס, שם תלויים הקרחונים המהודרים על הקירות. אבל ישירות במקום של כישלון בעונה החמה אגם קטן נוצר. לכן, כדי להיכנס לעומק של פיתוח, תחילה עליך לרדת לסירה על החבל, ולאחר מכן על מנת להגיע אל הקרח “הרצפה”. בחורף הכל קל יותר: ברגע שאתה יורד אל הקרח הקשה.

צילום: ולדימיר קיריצ’נקו

על זה מקומות מעניינים בפארק ההר “Ruskeala” לא נגמר. על שטחה יש גם מה שנקרא המחצבה האיטלקית. עד 1970, שיש בלוק הופק שם באמצעות הטכנולוגיה האיטלקית (ומכאן שמו) באמצעות מכונות זרות. כאן, צבע ומרקם השיש נראים בבירור ואת הדרך של החילוץ שלה הוא לייחס. הוא, כמו לחם, היה לחתוך לשכבות גדולות באמצעות מסורים כבל, שכבה אחר שכבה.

מחצבה איטלקית
וולגה / Shutterstock.com

אתרי רוסקאל הם סימביוזה נדירה של חפץ טבעי ומוזיאון תעשייתי באוויר הפתוח. כאשר מסתכלים על כל היופי הזה, אתה חושב שלא מרצון: “כמה עשיר הוא כוכב הלכת שלנו, כמה הוא יכול לתת לנו”.

מה לעשות ברוסקאלה?

כאמור, בשנת 2005 הפך את קניון השיש, כמו גם את כישלון Ruskeal ואת המחצבה האיטלקית, חלק מפארק ההר Ruskeala.

תוכנית של פארק ההר
תוכנית של פארק ההר “Ruskeala”

הפארק נוצר על ידי כוחות של חברות פרטיות, אשר איחד, הקצתה כסף והביאה את החפצים האלה כדי. הם הוציאו פסולת וגרוטאות מתכת, הניחו מסלולים נוחים, בנו פלטפורמות תצפית. מוארת לאורך הקניון – עכשיו בלילה זורקים סלעי השיש עם גלים ססגוניים. חבל שהתאורה האמנותית פועלת רק בחודשי החורף (נובמבר עד מרס) ורק בימי שישי ושבת.

נוצר ותשתית. יש בנוי חניה עבור מכוניות, בתי קפה, שירותים, מזכרות חנויות מזח שבו אתה יכול לשכור סירה. טיול במים דרך קניון השיש נחשב למרגש ביותר: ניתן לשחות במערות, לשחות לגלריות ולהאכיל את הברווזים.

צילום: ויטלי אליאסוב / Shutterstock.com, ויטלי Ilyasov / Shutterstock.com

הפארק פתוח כל ימות השנה, רק המשטר משתנה מעונה לעונה. לאחר האטרקציות של רוסקאל היו מנומנמות, הכניסה לפארק, כמובן, קיבל תשלום – 150 רובל לאדם. השכרת סירה, מדריך טיולים ושירותים אחרים גם עלות כסף (מחירון מפורט כאן).

אבל הפארק מציע למבקריו הרבה בידור. אוהדים שמדגדגים את עצביהם יעריכו אותם:

  1. קפיצה מן המצוק 24 מטר של קניון השיש. כמובן, עם ביטוח. גובה הנפילה החופשית הוא 8 מטרים.
  2. המעבר על גשר החבלים: דרך הקניון בגובה של 24 מטר שלושה חבלים מתוחים – אחד הולך, אחד מחזיק לשניים.
  3. טרול הוא ירידה במהירות גבוהה על גליל על חבל מתוח באלכסון ישירות על פני אגם השיש.

דרך נוספת פופולרי של ההוצאות בפארק הוא צלילה. כזכור לכם, בקניון השיש של רוסקאל יש שלושה אופקי צוללות. מכרות מוצפים, מחוברים בגלריות, כמו מבוך מסתורי. אוהדי צלילה יכולים להרגיש כמו חוקרים אמיתיים ולראות מה מסתתר במחצבות העתיקות.

צלילה ברוסקאלה
אילוצסקו / Shutterstock.com

אבל, אולי, ההרפתקה הכי מרגש בפארק ההר הוא ירידה לכישלון. כדי לעשות זאת, אתה צריך ציוד מיוחד ואישור של הנהלת המוסד. בנוסף, ירידה על חבל לעומק 16 מטר – הכיבוש הוא מסוכן מאוד, כך לעשות את זה בנוכחות אנשי מקצוע. יש בחורים שמארגנים את הירידה לכישלון של רוסקלסקי. גם אם אתה לא אוהד של ספורט אתגרי, הסוגים הנפתחים בתוך הפער שווה את זה כדי להתגבר על הפחדים שלך. בחורף זה כמו ביתו של מלכת השלג! תסתכל על סיור וירטואלי זה ואתה תבין הכל בעצמך.

של בידור חורף שקט יותר – רכיבה על האסקי (אלה milaha מאוד fluffy) ו לצלם איתם. גם בפארק ובסביבתו נערכים מעת לעת אירועי בידור שונים: קונצרטים, פסטיבלים לפולקלור, מתקנים היסטוריים, תחרויות ועוד.

צילום: אנדריי קירנוב

מוטב לבוא לרוסקאל לכמה ימים. במיוחד עם המיקום של בעיות לא יהיה. ליד הפארק ישנם שני מרכזי בילוי ומתחם תיירותי. בנוסף, בקיץ רבים מעדיפים לפרק את המחנה ולנוח על המחנה.

אבל במרכזי התיירות לא רק יש מיטות נוחות, ברביקיו אמבטיות מאובזר, אלא גם בידור נוסף. אז, אתה יכול לשכור אופניים מרובע וללכת לכונן סביב השכונה, אתה יכול לקנות סיור בג ‘יפ או ללכת על רפטינג.

רפטינג הוא רפטינג ספורט על נהר ההר על סירות מתנפחות שש, ארבע או שתי סירות.

רפטינג מתרחש לאורך נהר Tohmajoki – אחד לא יכול רק לראות את המפלים Ruskeal, אלא גם להרגיש את כוחם.

במילה אחת, אתה לא צריך לפספס רוסקאלה. מהמקום הזה אתה לוקח הרבה תמונות ציוריות לא פחות הופעות בהירות.

כיצד להגיע Ruskeala?

הכפר רוסקאלה (Ruskeala) ממוקם ברובע סורטאבאלה (Sortavala) של הרפובליקה של קרליה (Karelia), במרחק של 37 ק”מ ממרכז המחוז ובמרחק של 20 ק”מ מהגבול הרוסי-פיני. ניתן להגיע אל קניון השיש ואל אתרים אחרים בשלוש דרכים.

ברכב פרטי

מסנט פטרסבורג, המסלול פועל לאורך כביש A129, דרך הערים פריוז’רסק ו Sortavala. לאחר שהגיע האחרון, אתה צריך לפנות אל הכביש המהיר A130. המרחק בין פיטר ל Ruskeala הוא כ 300 ק”מ.

מ Petrozavodsk ל Ruskeale מוביל המסלול הראשון M18 (שם אחר – P-21), אשר באזור העיר של חוט צריך להיות פנה לכפרים Lyaskel והלולי (כביש M130).

מפת מיקום
מפת מיקום

באוטובוס

מ Petrozavodsk כדי Sortavala, אוטובוסים בינעירוניים לרוץ כל יום. את לוח הזמנים ניתן למצוא כאן. בתורו, מן Sortavala ל Ruskeala ניתן להגיע באמצעות אוטובוס הסעות. גם מ Sortavala כדי קניון שיש ניתן להגיע במונית במשך כמה מאות רובלים. עם נהג מונית, אתה יכול להסכים על היום והשעה שבה הוא יחזור בשבילך.

ברכבת

רכבת 350A “סנט פטרבורג – Kostomuksha” פועל מסנט פטרסבורג לעיר Sortavala. 23 שעות – ואתה שם. חבל שהרכבת לא הולכת כל יום. ללמוד את לוח הזמנים. איך להגיע מ Sortavala ל Ruskeala – ראה לעיל.

כמו כן יש הזדמנות לעלות על הרכבת, אבל תצטרך לעשות כמה השתלות.

המסלול הרכבת נחשב הכי נוח זמן רב.

למה כדאי לראות את רוסקאלה?

כי Ruskeala הוא פארק ההר יפה עם מערכת של מערות תת קרקעי, קניון שיש, מפלים ומרכזי בילוי. זהו מתחם תיירותי, שבו בכל עת אתה יכול לבלות סוף שבוע פעיל עם כל המשפחה.

קניון השיש כה יפה עד שאפילו הפיורדים הנורבגים מתפוגגים. הקירות כסף טהור לחבק את האגם אמרלד שקוף, מערות הגלריות ניתן לראות. זה נראה כאילו הוא היה באגדה וכל דבר בסביבה יש תכונות קסום מיוחד.

אבל הכי חשוב, Ruskeala היא אנדרטה תעשייתית, שבה תוכל לעקוב אחר ההיסטוריה של הכרייה מן XVIII עד המאה XX. במשך מאות שנים, העובדים עבדו קשה עם העבודה הקשה של שיש, אשר מעוטר הארמונות המפוארים של פטרבורג.