איך למצוא את משמעות החיים

החיפוש אחר משמעות החיים או המטרה הגבוהה ביותר הוא מה שמאחד את כל האנשים. אם אדם מרגיש אומלל, הוא עדיין לא הבין למה הוא חי. המטרה הגבוהה ביותר תמיד מחכה לנו מעבר להגדרות המסורתיות של הצלחה.

אם החיים נראים משעממים ועגומים לך, אתה כנראה בעקבות המטרה של מישהו אחר, עושה מה החברה אומרת לך. וזה בהדרגה הורס את האני הפנימי שלך. אחרי הכל, אושר אמיתי הוא לא גמול, תהילה או הכרה. האושר הוא הדרך בתוכך.

מייקל ריי, האדם היצירתי ביותר בעמק הסיליקון, מציע כללים לכל יום. אלה הן עמדות פנימיות שיעזרו לכם למצוא את משמעות החיים. בצע כל אחד מהכללים האלה בתוך שבוע, והחיים שלך יהיו משמעותיים יותר ומאושרים יותר.

1. האם רק מה שאתה אוהב לעשות

זמן רב ככל האפשר להקדיש את המקרים המתאימים לקריטריונים אלה:

  • קל ונעים, לא דורש מאמץ;
  • בהתחלה חשוב לך;
  • אשר נראה טבעי;
  • האצת משך הזמן;
  • הצפויה בחוסר סבלנות;
  • גורם לך להרגיש שהחיים יפים;
  • אשר אתה מחשיב להיות הטוב ביותר בעולם;
  • זה תענוג עבור תהליך היישום עצמו, לא משום שהוא מתקרב השלמת;
  • המאפשר לך להאמין שאתה תורם להגשמת מטרת החיים שלך.

לקבוע מה בדיוק אתה אוהב לעשות, ולנסות להפוך את החיים שלך לתוך סדרה של רגעים בילה על הדברים האלה. זה יכול להיות דברים רגילים לחלוטין. אם אתה רוצה לשבת ולהביט בחלונות, לראות אנשים או לגרגר משהו מתחת לנשימה שלך – אל תתבייש, תעשה את זה. תוכלו להבחין איך בהדרגה מצב הרוח שלך משתפר.

2. אוהב את כל מה שאתה עושה

זה לא קל לבצע עסקים שנאה ומייגע עם עניין. אבל אתה יכול ללמוד את האמנות הזאת. ראשית, נסה להעריך מקרים לא מעניינים בהקשר הרחב יותר של היעדים שלך. לדוגמה, סטודנט יכול לשקול קורס מסוים כצעד הכרחי עד סוף האוניברסיטה ואת הכיבוש של המקרה שבו יש לו נשמה.

דרך נוספת להאיר דברים לא מעניינים היא ללוות את הגשמתם עם עיסוקים האהובים עליך. לדוגמה, אתה יכול לשטוף כלים או צבע קירות, האזנה למוסיקה האהובה עליך. דו”ח משעמם לכתוב בטבע, עטוף בשמיכה רכה.

אתה יכול לשחק משחק עם פעילויות לא אהוב: לנסות לבצע את המשימה הקשה ביותר, מדכא ומשעמם הראשון, ולאחר מכן ללכת הבא, פחות מייגע. מתברר כי כל המשימות הבאות – פרס על הביצועים של הקודם.

3. מודעת לתפוס את הרגשות שלך

להיות מודעים למה שקורה לך. לכתוב את הרגשות שלך וליהנות מהם, לדון איתם עם החברים שלך. תמיד שאל את עצמך מה אתה מקבל מכל סוג של פעילות. אל תעשה שום דבר כזה.

4. לפעול באופן טבעי

תסתכל על עצמך. מתי אתה מרגיש מאושר? זה כנראה קורה בכל פעם שאתה מתנהג באופן טבעי, ללא היסוס. גם אם זה קרה לך רק פעם אחת, אל תשכח את ההרגשה הזאת. אתה יכול להביא אותו למצבים אחרים. זה יעזור לך להפיג את האשליה שאתה לא יודע איך לעשות משהו, כי אתה לא מתאים לכל דבר. פעולות טבעיות יותר ספונטנית בחיים שלך, אתה מאושר יותר.

מבוסס על הספר “המטרה הגבוהה ביותר”

Loading...