BucketList: רשימה של מה שאתה צריך לעשות בזמן שאתה חי בעולם

1939 ג’ון 15. הוא רוצה הרפתקה. אפילו עשה רשימה מיוחדת: לחקור את הנילוס, למצוא שבטים לא ידועים, לכבוש את הפסגות הקשות ביותר, ללמוד לנגן בכלי נגינה … בסך הכל 127 נקודות. 127 מטרות. הוא חייב להגיע אליהם בזמן שהוא חי.

זה היה הראשון BucketList בעולם.

לרכוב על הפיל.

מה זה BucketList?

באנגלית, “דלי” הוא “דלי”, ו”רשימה “היא” רשימה “. רשימת דליים, רשימת דליים? כמובן שלא.

הביטוי BucketList בא מהביטוי האידיומי “בועט את הדלי”, כלומר למות, למתוח את הרגליים, לכסות את עצמך עם אגן נחושת.

לכן, BucketList הוא רשימה של מה שאתה צריך לעשות בזמן שאתה חי.

ליתר דיוק, זוהי רשימה של מה שאתה צריך לראות, מה ללמוד, מה לנסות, לעשות ולהרגיש בעולם הזה. ובשביל מה יש רק סיכוי אחד – החיים שלך.

רבים ראו וזכרו את הסרט היפה של רוב ריינר “עדיין לא שיחק בתיבה” (רשימת הדלי, 2007). הוא מבוסס על הרעיון של רשימת הדלי. על פי העלילה, גיבורי מורגן פרימן וג’ק ניקולסון בצוואה של הגורל מוצאים את עצמם במחלקה אחת בבית החולים. אין להם שום דבר במשותף. האחד הוא מכונאי רגיל שפוגע בחייו והוא “רשימת תיקים”, ועוד הוא מיליארדר שלא הופתע במשך זמן רב.

הם מאוחדים רק על ידי אחד – סרטן. כשהם לומדים שלא היה להם זמן רב לחיות, החליטו החבר’ה “לרדת סוף סוף”.

ראה את פריחת הדובדבן.

לאחר הסרט שוחרר, הרעיון של BucketList היה פופולרי מאוד. כיום, ביל קלינטון, ג ‘יין פונדה, קמרון דיאז וסלבריטאים אחרים יש רשימות כאלה.

מה עושה BucketList שונה מ ToDo ו Wish’a?

BucketList – לא רק רשימה של משימות או “רשימת השמעה”.

למעשה – זוהי רשימת משאלה. רק חשוב באמת, כדאי, מימוש אשר עושה לנו טוב יותר ומאושר יותר. זהו ההבדל העיקרי בין רשימת הדלי לבין רשימת המשאלות. אולי קניית מכונית חדשה, אשר אתה כל כך רוצה זמן, יעשה אותך מאושר יותר, אבל זה יעשה אותך טוב יותר, חכם, מנוסה יותר?

BucketList הוא תמיד קצת להתגבר על עצמך. זוהי דרך לוודא שאתה מבלה את המשאבים שלך (זמן, בריאות, כישרון) על מה שחשוב, על מה שאתה באמת רוצה.

באשר לרשימות המטלות, אנחנו מכינים תוכנית פעולה להשגת המטרות, ובדקטליסט – אנחנו מכניסים אותן. הכנת רשימה של מה שאתה צריך לעשות בזמן שאתה חי בעולם היא הבחירה של מדריכי החיים.

זה חשוב במיוחד כאשר נראה כי החיים הגיעו קיפאון. מנקודת המבט של הפסיכולוגיה, המטרה אינה מספיקה כדי לרמוז (להיות מאוחסנים אי שם בתת-המודע התת-מודע) – יש לנסח זאת. לבוש תשוקות בצורה כתובה, אנו, אם כן, לתת להם פרטים.

דבר בקרקס.

עוד רגע פסיכולוגי חשוב – BucketList עוזר להבין כמה חיים קצרים. נסו לכתוב רשימה כזו של 50, 100 או יותר נקודות, את המחשבה “איך לעשות את הכל!” ויל מיד להתחיל לפעום בראשי.

BucketList הוא מניע גדול. לפעול. לפעול עכשיו!

איך לקמפל דלי?

יש שירותים מיוחדים עבור זה. לדוגמה, Bucketlist.net ו- Bucketlist.org. כמו כן ישנם יישומים ניידים רבים (offtopic: אני לא יכול למצוא כל באמת נוח ויפה, אם אתה יודע את זה, אז בבקשה לכתוב את ההערות).

הפצה משכורת פעם אחת עבור צדקה.

העיקרון של השירותים של הידור רשימות של מה שאתה צריך לעשות בזמן שאתה חי בעולם דומה. אתה יכול להוביל את BucketList בכל מקום בעולם, לקרוא את החלומות של אנשים אחרים, ולשתף עם העולם שלך.

אבל כדי לחבר את BucketList, אין צורך להשתמש בשירות מיוחד. רבים עושים את זה על הבלוג שלהם או על גיליון רגיל של נייר.

למד לרכוב.

אם אתה מפוטר למעלה כדי לכתוב את BucketList, ולאחר מכן שקול היטב את ההמלצות הבאות.

6 שלבים לרשימה מושלמת דלי:

  1. לפנטז. כאשר אתה יושב לכתוב BucketList, הראשון 15-20 נקודות, בוודאות, תהיה קשורה לנסיעה (אנשים תמיד חולמים ללכת לאן שהם לא), ואז יהיה לבוא קהות חושים. זה נורמלי. רק תזכור שאתה עושה רשימה של מה שאתה צריך לעשות בחיים, והחיים לא רק נסיעה. לפנטז. אולי, תמיד רצית לשנות את צבע השיער שלך, להתחיל חיית מחמד או ללמוד את שפת המחוות? אם הגירעון של הרעיונות נשמר, לקרוא BucketList’y של אנשים אחרים – זה מעורר השראה.
  2. קבוצה. כדי לפנטז קל יותר, הדגש 5-7 תחומי חיים מעניינים עבורך – נסיעות, יצירתיות, חינוך, אוכל, ספורט, התגברות על פחדים וכו ‘. לאחר מכן, כתוב 10-20 משאלות בכל תת קבוצה. אז מלית רשימת דלי היא הרבה יותר קל.
  3. לא להחליף. BucketList הוא סוג של תוכנית לשיפור החיים. אל תכתוב שם משהו כמו “לבצע תיקונים”. זכור את ההבדל בין הרשימה של מה שאתה צריך לעשות בזמן שאתה גר בעולם, ו todo ו Wish’om.
  4. להיות מציאותי. BucketList הוא הזדמנות מצוינת לחלום. אבל אם אתה לא רוצה מופשט, אבל כלי עבודה, אתה צריך להיות מציאותי. אין זה סביר כי הרצון “לטוס למאדים” יהיה יום אחד להיות מציאות, פשוט כי האנושות עדיין לא הבנתי איך לעשות את זה.
  5. שדרג. מדי פעם מחדש לקרוא מחדש את רשימת Bucket. החיים משתנים, אתה משתנה. אם ב 18 שנים אתה חולם לקפוץ עם מצנח, אז זה לא עובדה כי ב -30 אתה רוצה את זה יותר מדי. זה נורמלי.
  6. פרסם את BucketList. זהו צעד נועז, אך חשוב. אם אתה חולק את רשימת הדליים שלך באמצעות רשתות חברתיות, פרסם אותה בדפי הבלוג שלך או פשוט תן לחברים שלך לקרוא את זה, אתה, ולכן, מתחייב לעקוב אחר זה. אחריות חברתית, הרצון לא ליפול בעיני אחרים יעזור לך לקחת את עצמך יותר ברצינות ליישום רשימת הדלי.

לראות את האורות הצפוניים.

הרפתקן

2013 שנה. ג’ון מת. הוא היה בן 88. הוא ביקר 120 מדינות, למד את חייהם של 260 שבטים פרימיטיביים, כבש את 12 ההרים הגבוהים ביותר, חצה את 15 הנהרות המסוכנים ביותר …

הוא הוציא 114 פריטים מרשימתו.

ג ‘ון גודארד הוא נוסע ומדען אמריקאי, בעל מספר שיא של ספר השיאים של גינס. חייו הם סיפור על סרט הרפתקאות. שמו הוא שם נרדף עם חתירה למטרה והשראה לאלפי אנשים ברחבי העולם.

תהפוך לעד של נס.

כתוב את ההערות כי אתה רוצה להיות זמן, בעוד החיים בעולם.