האם מצאת את איקוויגיי שלך?

חוקר דן בוטנר, בתמיכת נשיונל ג’יאוגרפיק, ערך במשך חמש שנים מחקר על מנת לזהות ולחקור את המקומות המיוחדים על פני כדור הארץ, וכינה אותם “אזורים כחולים”. אלה הם כמה תחומים שבהם יש ריכוז מוגבר של Centenarians. תוך כדי עבודה זו ניסו המדענים לזהות דפוסים אלה של תזונה, תרבות והתנהגות המאפשרים לתושבים המקומיים לחיות זמן רב יותר מאשר במדינות אחרות.

אחד מהמקומות הספציפיים האלה הוא על האי הקטן של אוקינאווה. ביפן, בדרך כלל אחוז גבוה למדי של centenarians, אבל הריכוז שלהם על אוקינאווה חורג מכל הגבולות. תוחלת החיים הממוצעת בגברים היא 88 שנים, לנשים 92 שנים.

כן, קבוצה של מוצרים מקומיים מורכב בעיקר של דגים, פירות ים, ירקות ופירות. כן, תרגילים פיזיים ומנהגים רוחניים אוריינטליים נפוצים מאוד כאן. אבל יש גם תופעה מיוחדת מאוד שמבדילה את האזור הזה משאר יפן וכל העולם. הם קוראים לזה ikigai (ikigai).

פעם בעיירה יפנית קטנה מתה אשה. בשלב מסוים, היא הרגישה כי נשמתה עוזב את הגוף, עולה למעלה ומופיע לפני רוחות אבות. קול רם שאל אותה: “מי אתה?”

“אני אשת ראש העיר, “ענתה.

“אני לא שואל מי זה בעלך. תענה לי, מי אתה? “

“אני אם לארבעה ילדים. אני מורה בבית הספר “.

“שאלתי כמה ילדים יש לך או איפה אתה עובד?”

וכך זה נמשך עד שהיא אמרה: “אני זה שמתעורר כל יום כדי לעזור למשפחה שלו וללמד ילדים בבית הספר”.

לאחר מכן היא חזרה לגופה והמחלה נסוגה.

היא מצאה את האיקאי שלה.

ללא שם: מהו איקאי?

הרעיון היפני של איקאי הוא די קשה לתרגם באופן חד משמעי לרוסית, אבל אפשר לפענח אותו בערך כ”מה שעושה את החיים משמעותיים, משהו שגורם לנו להתעורר כל בוקר בשמחה “. במילים אחרות, ikigai הוא בדרך המזרח הגדרה אלגנטית קומפקטית של העניין העיקרי שלך, הגורם שמביא שמחה לחיים שלך.

למרות היפנים של האי אוקינאווה הצליחו להפוך את המושג הזה חלק הפילוסופיה שלהם, זה לא יכול להיות אמר כי Ikiqi אינו ידוע לחלוטין במערב. פגשנו שוב ושוב את חסידיו, במיוחד בקרב אותם אנשים שהצליחו להשיג הרבה בחייהם.

בקושי הצלחנו לחכות לבוקר להתחיל לעבוד שוב.

 וילבר רייט, ממציא המטוס

לעשות רק מה שאתה הכי אוהב. זה בהחלט יהיה להוביל אותך להצלחה! בכל בוקר הסתכלתי על עצמי במראה ושאלתי: אם היום היה היום האחרון בחיי, האם הייתי רוצה לעשות מה שאני עושה היום? ואם התשובה היתה “לא” במשך ימים רבים ברציפות, אז אני צריך לשנות משהו.

סטיב ג’ובס, מייסד אפל

דוו -. כשאתה מתעורר בבוקר, “אמר חזרזיר לבסוף, “מה אתה אומר לעצמך דבר ראשון?” שאלתי.

“מה יש לנו לארוחת הבוקר?” אמר פו. ואתה, חזרזיר, מה אתה אומר?

– אני אומר: “מעניין כי היום יקרה מעניין?” – אמר חזרזיר.

חזרזיר, רק חזרזיר

אוקיי, חזרזיר לא יכול להיות החזיר הגדול ביותר, אבל המילים של אופי זה מכיל הגדרה טובה של ikigai.

זהו העניין בחיים, הרצון להגיע מיד לעסקים ולבצע את זה בצורה הטובה ביותר, נותן לאנשים תחושה של הערך שלהם, תחושה של שביעות רצון ומשמעות החיים.

אותם אנשים שמכירים את האייקאי שלהם אינם מכירים דיכאון, הם נותרים אופטימיים לגבי החיים ואינם כפופים להרגלים הרסניים. לכן, עבור כל אדם שרוצה לחיות חיים ארוכים ומשמעותיים, חשוב כל כך למצוא סיבה לקום בבוקר.

איך למצוא את Ikiqi שלך?

פתיחת העסק העיקרי שלך ידרוש ממך, אולי, השקעה משמעותית של זמן ואנרגיה. יהיה עליך לקבל החלטה משמעותית וחשובה, וזה מצער כי אנשים רבים מבינים את הצורך שלה מאוחר מדי.

מוקדם יותר אתה מתחיל לחפש את ikigai, במוקדם תתחיל להרגיש רגוע מרוצה עם החיים שלך. הנה כמה שאלות, התשובות אשר יעזרו לך בחיפוש שלך.

  • הישגים. מה ההישגים בחיים שלך אתה רואה את היקר ביותר? קחו דף נייר ורשמו 2-3 של ענייניכם, שאתם באמת גאים בהם. זה יכול לשמש נקודת התחלה טובה למציאת ikigay שלך.
  • ידע. מה הם הידע המיוחד שלך ואת הכישורים? מה אתה מחשיב את עצמך מומחה? על מה את מדברת על איזה נושא אתה קורא ספרות? באילו אתרים אתה מבקר לעתים קרובות ביותר בזמנך החופשי?
  • תחושות. עבודה בתחום שבו אתה מבין, הוא המפתח להצלחה בקריירה. אבל אם אתה רוצה למצוא אושר, אז אתה צריך לעשות מה שאתה אוהב. איקאי שלך לא מודאג יותר על ההצלחות העסקיות שלך, אם הם לא מגובים על ידי שמחה בלב שלך. זה הדבר הראשון לשים לב אליו.
  • הערכה עצמית. מי אתה רואה את עצמך בחלומותיך? את מורה, עורך דין, אם, מדען, מו”ל ספרים, חקלאי? אולי, זה ההערכה שלך על העתיד שלך, כי יכול להיות כי העדשה כי יסייע להתמקד כל המאמצים שלך.
  • אישיות. בעולם אין אנשים זהים, וסוגי עבודה שונים מתאימים לאישים שונים. לדעת את סוג האישיות שלך, תוכל להבין מדוע כמה פעילויות להביא לך הנאה רבה, ואחרים לא לגעת מחרוזת אחת של הנשמה שלך.

אתה יכול להשתמש בו כדי לחפש ikigai ו כרטיס מיוחד המציג כי העסק העיקרי שלך ממוקם בצומת של מה שאתה הכי רוצה ומה מתקבל הטוב ביותר.

20125830-graph1-520x520

ואני רוצה לסיים את המאמר הזה עם עוד ציטוט של גבר על מי אתה יכול בהחלט לומר שהוא לא רק מצא את הקריאה שלו, אבל גם אחריו כל חייו.

אתה צריך למצוא את מה שאתה אוהב. ומציאת העבודה האהובה עליך היא הכרחית כמו אהוב שלך. העבודה תתפוס חלק גדול מאוד מהחיים שלך, והדרך היחידה לקבל סיפוק אמיתי מהעבודה היא לעשות את זה בצורה מעוררת כבוד, להבין את זה.

והדרך היחידה לעשות את העבודה שלך היא לאהוב אותה. אם עדיין לא מצאת את הדבר האהוב עליך, תמשיך לחפש. אל תפסיק להסתכל עד שתמצא אותו.

כמו בכל דבר אחר, למה שהלב שוכב, תבינו מיד שמצאתם את מה שחיפשתם. וכמו בכל מערכת יחסים מעולה, התשוקה שלך לעבודה רק יגדל עם הזמן. אז, לחפש ולא לנוח עד שתמצא.

סטיב

כבר מצאת את ikigay שלך?