Magisto – nejjednodušší způsob úpravy videa (+ prémiové účty pro čtenáře)

Každý, kdo se setkal s úpravou videa, ví, kolik je to náročný úkol. Je třeba pečlivě zkontrolovat záběr materiálu, zvýraznit jeho klíčové scény, provést jejich řezání, zředit příběh přechodem a efekty, přidat vhodný soundtrack. Jedním slovem je spousta práce a vyžaduje speciální software a příslušné dovednosti.

Proto mnoho uživatelů, kteří se při editaci videa potýkají s problémy, právě tuto věc nechali a nechali své bláznivé zkreslené videa v původní podobě. To jen diváci nepřinášejí potěšení. Magisto nabízí originální cestu z této situace. Vývojáři této služby vytvořili speciální software, který může analyzovat sled videa a automaticky vybrat nejzajímavější momenty a scény.

Magisto technologie

Za tímto účelem se používá speciální technologie s názvem Emotion Sense Technology. Je schopna analyzovat rychlost pohybujících se objektů, přítomnost dialogů, blízké tváře a další znaky, které vyzdvihují klíčové scény. Na základě výsledků této analýzy vytvoří umělá inteligence skript pro konečnou úpravu filmu. Současně je Magisto schopen porozumět, kdo jsou hlavními postavami videa, jaký je její téma a hlavní nálada. V souladu s tím jsou vybrány vhodné efekty, staging a zvuk. V důsledku toho se profesionální videoklip vyrábí z obvyklého domácího videa. Například takové.

Jak to funguje v praxi?

Na zařízení, které používáte, budete muset nainstalovat program Magisto. Může to být mobilní gadget se systémem Android nebo iPhone, pracovní plocha v systému Windows nebo webové rozhraní v prohlížeči. Poté musíte zadat aplikaci pro materiály, ze kterých plánujete vytvořit nový klip. Můžete použít video nebo obrázky, v druhém případě budete mít krásnou prezentaci. Vezměte prosím na vědomí, že vytvoření klipu probíhá na firemním serveru, takže budete potřebovat připojení k internetu. Poté, co byly do cloudu nahrány potřebné materiály, budete si muset zvolit pouze jednu z navržených témat Magisto a zvolit, pokud chcete, zvukovou stopu. Takhle to vypadá v systému Android.

Dokončené video se objeví v programu po nějaké době, o tom, co budete upozorněni dopisem na vaši e-mailovou adresu. Jsem si jistý, že výsledek vás nezklame, protože Magisto vytváří dynamické a velkolepé klipy, které vypadají jedním dechem. Inteligentní algoritmy se téměř vždy podaří vyslovit samotnou podstatu vašeho příběhu a v kondenzované podobě, aby to přinesl divákům.

Magisto sbírky

Všechna vytvořená videa jsou uložena v galerii zdrojů. Odtud můžete sdílet je v sociálních sítích, publikovat na YouTube nebo nahrát do svého zařízení. Upozorňujeme, že při volném použití není poslední možnost k dispozici, stejně jako některé další možnosti jsou zkráceny: například počet dostupných motivů a délka posledního klipu.

Zejména pro čtenáře společnosti Lifhhaker, vývojáři Magisto provádějí akci, v rámci které 500 osob obdržíte zdarma prémiové účty po dobu jednoho měsíce. Tento termín je malý, ale postačující pro posouzení možností Magisto a současně pro zpracování videí nahromaděných na vašich zařízeních se systémem Android, iOS a Windows.

Chcete-li získat volný přístup ke všem funkcím programu, musíte jít na toto spojení a zadat speciální pole propagačního kódu lifehacker. Nezapomeňte sdílet tento článek se svými přáteli a nezapomeňte, že kód je platný po dobu jednoho roku ode dne jeho zveřejnění.