Jednotlivé cesty: co je třeba vzít

V předchozích číslech této série článků jsme podrobně popsali, co potřebujete vědět a máte možnost jít, a co je nejdůležitější, úspěšně se vrátit z osamělého výletu. A dnes se budeme zabývat stejně důležitým tématem a budeme diskutovat (doufám, že za svou účast) bude otázka vybavení. Takže, co potřebujete k přípravě a vzít s sebou na solitérním treku?

Při diskusi o výběru vybavení pro cestovní ruch existují často dva nezpochybnitelné názory. Přívrženci prvních preferují nejmodernější specializované věci, pro které jsou připraveni vyplatit velké částky peněz. Jsou pravidelnými obchodníky v oblasti cestovního ruchu, jsou dobře orientovaní v nových technologických tkaninách a materiálech, vždy jsou si vědomi nejnovějších katalogů oblíbených turistických značek.

Tito lidé se zpravidla neobtěžují se svým zařízením a jsou schopni dělat vše, co potřebují, nezávisle na improvizovaných materiálech. Pevně ​​si uvědomují, že “to není oblečení, které barví turisty, ale cesty, které udělal”. Zpravidla se jedná o zástupce “staré školy”, která našla a začala mít zájem o cestovní ruch v letech všeobecného deficitu. Nejzajímavější je, že opravdu dokážou dělat vlastní stany a spací pytle, dělat výlety do kategorií ve starých teniskách a větrovcích, které viděly tento druh.

Takže kdo z představitelů těchto dvou trendů je správný?

Jak je tomu obvykle, ani nemají pravdu, ale pravda leží někde uprostřed. Každý, kdo si myslí, že chladnost turistů je závislá na množství peněz vynaložených na vybavení, samozřejmě není správná, stejně jako ti, kteří tvrdí, že všechny tyto moderní technologie nikdo nepotřebuje. Ve skutečnosti je moderní zařízení žádoucí, ale vůbec není pro kampaň vůbec důležité, pokud se samozřejmě netýká expediční nebo extrémní turistiky.

Pokud máte příležitost a touhu kupovat moderní moderní vybavení – skvělé, koupit. Pokud taková možnost neexistuje, nemůže to v žádném případě sloužit jako důvod odmítnutí kampaně jako takové. Vždy můžete udělat s improvizovanými nebo nízkorozpočtovými řešeními, zejména pokud máte již nějakou zkušenost s tím, že jste v přírodě.

Složitost jediné cesty je také to, že musíte nést vše sami, zatímco ve skupině je náklad rovnoměrně rozdělen mezi všechny účastníky. Kromě toho je nutné stanovit i těch nejmenších detailů, jako v jediné kampani nebudou moci požádat o svetr od přítele v případě nachlazení nebo si půjčit jehlu na opravu oblečení. Co oni vzali, měli a nesouhlasili, a v případě toho, co bude mít jen pro sebe.

co si vzít v treku
Moje dobré snímky / Shutterstock

Takže se pokusme učinit alespoň nejobecnější seznam věcí, které určitě oceníte v osamělém túru. Za základ se budeme věnovat pěší turistice, jelikož seznam inventářů pro cyklisty, motory nebo vodáky se může výrazně lišit.

  • Batoh. V závislosti na stylu a trvání vašich cest můžete mít různé velikosti a vzhled. Je žádoucí stále nakupovat specializované turistické batohy populárních firem nebo domácí výrobky od osvědčených mistrů v této oblasti.
  • Stan. Pro jediný výlet budete potřebovat malý stan pro jednu osobu, klíčové kritérium při výběru hmotnosti. Ačkoli mnoho z nich je dobře s jednoduchým stanem nebo dokonce kusem polyethylenu, zejména v teplé sezóně.
  • Spací pytel a karemat. Tyto dvě věci vám poskytnou pohodlí a klid nočního odpočinku. V létě čistě symbolické jejich přítomnost může být dávkován v jižních zeměpisných šířkách, ale chladnější, než se očekávalo v noci, takže je třeba vážně přistupovat k tomuto problému.
  • Stolní nádobí. Standardní sada: hrnek, lžíce, nůž, hrnce. Samozřejmě, všechno je kovové a nejlépe lehké. Nemusíte s sebou vzít obrovské meče, neboť sotva budete muset obhájit nebo napadnout někoho, ale mají spoustu váhy. Ve stejné sekci klasifikujeme nádrž na vodu, která je obvykle jednoduchá plastová láhev.
  • Vybavení zavazadel. Pokud půjdete na krátkou cestu, můžete vařit na plyn nebo benzin, je to opravdu velmi výhodné. Pokud je trasa dlouhá, budete se muset naučit zapalovat ohniště a postarat se o malou sekeru nebo pila. Nebo získat malou kachlová kamna.
  • Potraviny. Výživa v treku je velmi důležitá. Záleží na vašem fyzickém a psychickém blahu. Nejlepší je, abyste se postarali o maximální nabídku vaší nabídky předem a s sebou si kromě obilovin a konzerv, ještě sušenou zeleninu, sušené ovoce, ořechy a sladkosti.
  • Navigace. Mapy, turistické GPS, kompas, telefon pro nouzovou komunikaci.
  • Oděvy. Jedna z nejobtížnějších položek při sběru kempování. Jak si s sebou vzít menší věci a současně nemrznout? Co se má nosit v případě deště a spáleného tepla? Jak se táhnout příliš mnoho a zároveň mít soubor slušných oblečení pro osady? Odpovědi na všechny tyto otázky přicházejí s časem a zkušenostmi.
  • Sada první pomoci. Povinný bod v solitérním výletu. Musí obsahovat vše potřebné pro co nejvíce možných zdravotních problémů: léčba ran a modřin, prostředky otravy, srdce, bolest, antipyretika a tak dále.
  • Různé důležité. V této kategorii bych vzal ty důležité věci, které nemůžu udělat bez, ale které nespadají do předchozích částí. Dokumenty musí být zabaleny do vodotěsného vaku. Svítilna a snažte se nezajímat nejjasnější, ale naopak, doslova svítící metr dopředu. Je to docela dost pro parkování a vaření zařízení, ale nebude vám přitahovat zbytečnou pozornost. Fotoaparát s dodatečnými bateriemi. Sada baterií. Opravy příslušenství (lepicí páska, jehla, nit, lepidlo, motouz).

Jak můžete vidět, seznam není malý, ačkoli je možné, že mi něco chybí a čtenáři mě budou moci doplnit v komentářích. A to vše musíte zabalit do jednoho batohu a pokračovat po týden nebo déle.

Jste si opravdu jist, že to potřebujete?