30 finančních cílů, které mají být dosaženy ve věku 30 let

Hodně z našeho života se točí okolo peněz. Dobrá nebo špatná je osobní otázka každého člověka a vnucení jeho názoru zde nemá smysl. Ale jedna věc je jistá: peníze jsou nedílnou součástí našeho života a schopnost získat je nebude nikdy nadbytečná.

Ale abyste mohli vydělat peníze, musíte také znát peněžní základny. Daně, bankovní operace, pasivní příjmy – tyto finanční definice by neměly být cizí. Je skvělé, pokud máte stabilní a milovanou práci, která přináší příjmy. Ale nezapomeňte, že se vše může změnit, takže mít vždy dostupnou volbu.

V tomto článku jsme zvolili 30 finančních cílů, které musíme stanovit a dosáhnout do 30. let. Tím, že je provedete, budete mít jistotu vaší finanční budoucnosti.

1. Finanční nezávislost od rodičů

Rodiče vás vždy považují za dítě, ale musíte si připomenout, že jste dospělí a můžete se sami sebe starat.

2. Absence pohledávek

Žijte svým schopnostem a pokud si nemůžete dovolit něco koupit, nesnažte se o to půjčit peníze. Dluhy ničí nejen finanční stabilitu, ale také vztahy.

3. Zbavte se zbývajících půjček

Znovu, naše touha mít tolik věcí, jak je to možné, nás vrhá do finanční jámy. Dluhy z úvěrů mohou negativně ovlivnit nejen úvěrovou historii, ale také finanční pohodu.

4. Udržujte svou kreditní historii

Nenechte chyby mládí překonat vaše plány do budoucna. Několik nezaplacených plateb v mládí nebo překročení úvěrového limitu na kartě ovlivní vaši kreditní historii.

5. Ušetřete peníze na odchod do důchodu

Pokud si myslíte, že stáří přichází jen k jiným lidem a nikdy nepřichází k vám, pak mám špatné zprávy pro vás. Je nepravděpodobné, že jste si mysleli na tak vzdálenou budoucnost, ale udělejte to a stařec vás nepřekvapí.

6. Zkoumat investice a vytvořit investiční portfolio

Ve věku 30 let musíte mít své vlastní investiční portfolio. Bankovní investice jsou také dobré, ale diverzifikované portfolio bude schopno přinést malý, ale stabilní příjem.

7. Máte rezervní fond

Snažte se mít zásobu peněz ve výši 3-5 vašich měsíčních nákladů. Jen pro případ.

8. Pojištění

V našich zemích není pojištění tak rozvinuté jako v zahraničí, ale pojistit sebe, nemovitosti a zvláště cenné věci nebude nadbytečné.

9. Využijte maximální výhody

Pokud máte příležitost získat výhody, nezapomeňte ji použít. V opačném případě se jedná o plýtvání penězi.

10. Sledování nákladů

Jediným způsobem, jak spravovat své peníze, je sledovat vaše náklady.

S pomocí aplikací je to velmi jednoduché. Například Dollarbird pro iOS a Moneywise pro Android.

11. Odstraňte impulzivní nakupování

Čím rychleji se zbavíte zvyku nakupovat věci jen pro zábavu, tím lépe. Zastavte nákup věcí, které nepotřebujete, a naučte se to určit předem.

12. Vydělat peníze na správné věci

Už nežijete v koleji nebo v bytě rodičů. Jistě máte svůj vlastní byt a ztráta peněz za jeho uspořádání je zcela logické. Nákup záclon, nábytku nebo dokonce předplatné do posilovny jsou vynikajícími příklady správných nákupů.

13. Sledujte kreditní účty

Vynaložení peněz ostatních lidí je velmi snadné, ale banky takové odpuštění neodpouštějí. Proto nezapomeňte pravidelně kontrolovat své účty a upozorňovat a splácet své dluhy do banky včas.

14. Zaplatit za služby včas

Můžeme se nekonečně stěžovat na bydlení a komunální služby, ale stále musíme platit za služby. A můžete dokonce donutit banku, aby vám je zaplatila!

15. Utraťte peníze na velkou, ale užitečnou věc (viz odstavec 17)

Ve věku 30 let musíte zajistit alespoň jeden finanční triumf. Může to být auto nebo cesta, ale prostě musíte ušetřit peníze a utrácet je podobným způsobem. Tento nákup si užijete na dlouhou dobu!

16. Pochopení daňového systému

Musíte se naučit porozumět tomu, jak funguje daňový systém a jak ho můžete ušetřit. Například, jak vrátit daně zaplacené v jiných zemích, s výjimkou daně z prodeje nebo koupě bytu.

17. Ušetřete peníze na velký nákup

Vytvořte dlouhodobý plán a důvěřujte mu, aby jeho implementace. Každý z nás má sen, pro který je takový plán prostě nezbytný.

18. Zamyslete se nad kariérou

Vaše práce je hlavním zdrojem příjmu. Pokud se vám líbí vaše práce, nezapomeňte na zlepšení svých profesních schopností a kariéry. Účast na seminářích, přednáškách, učení se od úspěšných kolegů.

19. Pasivní příjem

Nechte to být malý, ale měli byste mít další příjmy na straně. Pokud jste ani nezačali hledat v tomto směru, je čas začít. Další informace o investicích, akcích a diverzifikovaných portfoliích.

20. Váš kapitál musí růst

Vzorec aktiv – pasiva = kladná částka je velmi relevantní. A tato částka by měla růst. Vaše aktiva by se měly každoročně zvyšovat. Kolik? Závisí na vaší touze a činnostech.

aktiv – pasiva = kladná částka

21. SCC nebo superkroucený cíl

Měli byste mít tento cíl. Mějte šest číslic plat nebo bankovní účet pro několik milionů – nastavíte si cíl sám. A poté, co jste to dali, snažte se to dosáhnout pomocí menších cílů. Jakmile dosáhnete tohoto cíle (prostě to musíte dosáhnout), dal se další.

22. Život podle prostředků

A nemluvím o tom, co musíte ušetřit. Ne, to není. Ale musíte pochopit, že musíte vydělat spoustu k nákupu skvělých věcí. Pokud chcete koupit venkovský dům, počítat, kolik stojí a kolik musíte za takový nákup vydělat. Pokud to není pro vás cenově dostupné, udělejte si to vlastní SKC!

23. Srovnejte se s ostatními

Řekli jsme mnohokrát, že život, který lidé ukazují v sociálních sítích a v reálném životě, jsou dvě různé věci. Takže nekritizujte sebe a nezáleží na příteli, který si koupil nové auto. Možná ji zachránil posledních 10 let.

24. Ztraťte věci.

To je velmi obtížné, protože žijeme ve světě spotřeby a neustále chceme něco prodat. Ale nemusíte měřit svůj úspěch materiálními věcmi.

25. Zdravé vztahy s kreditními kartami

Snažte se nevyužít bankovní peníze na zbytečné nákupy. A nikdy nezmeškáte termíny splácení dluhů.

26. Charita

Utraťte malou částku na charitu. 10-15 dolarů měsíčně nebude váš rozpočet narazit, ale přinese vám spokojenost a pomůže vám ostatním.

27. Zdravé finanční vztahy v rodině

Pokud jste ve vztahu, vytvoření určitého finančního systému bude prospěšné pro vás a vašeho partnera. Peníze příliš často vedou k přerušení vztahů a rozvodu a prostě to nechcete.

28. Použité – neznamená to špatné

Hluboko v našich myslích je myšlenka, že použitý druh zboží je špatný, odložena. S touto interpunkci musíte bojovat. A stránky jako Ebay jsou v tom skvělé.

29. Zastavte vyplácení zbytečných plateb

Vybírání peněz prostřednictvím bankomatu cizí banky nebo náhodně spojeného tarifu na telefonu, což není skutečně zapotřebí, ale vy jste příliš líní, abyste ho vypnuli. Takové situace jsou spotřebovány penězi a je to zcela chyba. Toto je odpuštěno za 20 let, ale ve věku 30 let se musíte naučit sledovat své peníze.

30. Peníze jsou prostředek výměny a nemají za to být posedlí

Být finančně stabilní je skvělý, ale nezapojujte ho do celého svého života.

Studium financí, finanční rozvíjení, ale nezískávání peněz jako cíl číslo jedna v životě. Trite, ale nebude tě šťastný.

Máte rady, které pomohou ostatním řádně spravovat osobní finance a dosahovat měnových cílů? Sdílejte je v komentářích!

Loading...