25 skvělých her, které můžete hrát na slabém počítači

Pokud nemáte peníze na herní počítač, neznamená to, že se nemůžete bavit zajímavou hrou. Vývojáři vytvořili a pokračují v produkci projektů pro hladký provoz, což je více než dost starých počítačů. Takže házet nudí “Headscarf” a dostat dolů ke studiu skutečné drahokamy odvětví videoher.

1. Do porušení

Do porušení
store.steampowered.com

Tvůrci vesmírného simulátoru FTL: Faster Than Light vydali krok za krokem hru, kterou lze popsat jako šachy s kaizyu. V Do Porušení musíte chránit města před podzemními příšerami.

Projekt je velmi vzrušující, ale zdaleka prostý: často musíte obětovat něco, co žít další den. A díky náhodně generovaným vylepšením, zajímavým testům a schopnosti odemknout bojové roboty, hra vás brzy nebude obtěžovat.

Koupit na Steam →

2. Owlboy

Owlboy
store.steampowered.com

Farebná platformovací puzzle hra, která byla vyvinuta devět let. Problémy ve hře nemohou být příliš složité, ale jejich řešení stále přináší spoustu uspokojení. Nicméně, hlavní výhodou Owlboy – nezapomenutelné a vytvořené s láskou znaků.

Koupit na Steam →

3. Starbound

Starbound
store.steampowered.com

Dvoudimenzionální hra o zkoumání planet, ve které vytvoříte svou vlastní zábavu. Můžete sestavit složité opevnění, naučit se cizí závody, hledat poklady, bojovat s divokými nepřáteli nebo sbírat ideální tým pro svou kosmickou loď.

Starbound má možnost hrát na mnoha různých závodech, sám nebo s přítelem. Navíc, pro hru vydala mnoho úprav, které ji ještě více rozmanité.

Koupit na Steam →

4. 80 dní

80 dní
store.steampowered.com

Dobrodružství s pečlivě vypracovaným scénářem, ve kterém musíte za 80 dnů cestovat po celé planetě. Pro výzkum je k dispozici více než 150 měst s jejich charakterem, tajemstvími a pozemky. Musíte neustále sledovat výdaje peněz a položek a rozhodnout se, kam jít dál, což není tak snadné, když je celý svět u vašich nohou.

Koupit na Steam →

5. Ďábelské dýky

Ďábelské dýky
store.steampowered.com

V Devil Dýkách jsou jen vy a nekonečné hordy démonů, které musíte zabít před koncem. Projekt je poctou klasickým střílečům první osoby, v nichž je nejdůležitější zastřelit přesně a rychle.

Koupit na Steam →

6. Vazba Isaacu: znovuzrození

Vazba Isaacu: znovuzrození
store.steampowered.com

Vazba Isaac: Znovuzrození změní již skvělou hru na něco velkého, zvláště když si koupíte další obsah. Stejně jako první část, Rebirth – jakýsi střelec s náhodně vytvořenými místy, v němž se dostanete do hlubin bohoslužby. V něm žijí nejvíce tajné obavy, které musíte bojovat pomocí stovek podivných předmětů.

Projekt můžete hrát desítky hodin, ale v něm stále pravidelně najdete něco nového. Spolu s odemykatelnými postavami, zkouškami a schopností hrát v co-op, to činí The Binding of Isaac: Znovuzrození hra s jednou z nejvyšších hodnot replay.

Koupit na Steam →

7. Undertale

Undertale
store.steampowered.com

Na první pohled zcela nezajímavý, Undertale je velmi zamyšlená hra, v níž se dá předejít jakékoli bitvě s využitím daru výmluvnosti. To je důležité, protože mnoho postav jen nechce zabít – jsou příliš unikátní.

Projekt je částečně střelec, pravidelně rozbíjí neviditelnou čtvrtou stěnu mezi přehrávačem a tím, co se děje na obrazovce a způsobuje spoustu silných pocitů.

Koupit na Steam →

8. Pohraničí

Borderlands
store.steampowered.com

Střelec s otevřeným světem, ve kterém zbraně zbraně získáte ještě strmější zbraně. Můžete to udělat buď sám, nebo se třemi přáteli.

Možná, že humor v Borderlands je trochu zastaralý, ale útočí na šéfa, aby z něj zničil cenné předměty, může ještě způsobit spouštění adrenalinu.

Koupit na Steam →

9. Shadowrun: Dragonfall

Shadowrun: Dračí pád
store.steampowered.com

Ideální hra pro ty, kteří chtějí dostat pryč s atmosférou, připomínající klasický RPG. Shadowrun: Dragonfall je jako Fallout nebo Divinity: Původní hřích, ale v žánru cyberpunku.

Projekt je atraktivní taktické příležitosti, které jsou otevřeny během turn-bitev. Ale nejzajímavější je to dobře promyšlené vyprávění.

Koupit na Steam →

10. Celeste

Celeste
store.steampowered.com

Technicky Celeste je hardcore plošinovka. Je navržen tak, jako u klasických 8bitových her, aby způsobil frustraci hráčů ve své složitosti. Ale Celeste, na rozdíl od jiných představitelů žánru, se stará o uživatele. Problémy v něm jsou ospravedlňovány dějem: hrdina chce být vyléčen z duchovního onemocnění, nebezpečné stoupání na horu je nezbytné jen pro obnovu.

Když hráč selže, hra mu pomáhá vstát a pokračovat v cestě. Pokud však stále chcete testovat váš nervový systém na sílu, Celeste má množinu volitelných úrovní a položek, které lze vynaložit a předávat více než jednu noc.

Koupit na Steam →

11. Flinthook

Flinthook
store.steampowered.com

Plošinovka je o vesmírném pirátovi, který se pokouší ukrást poklady. Umístění, která jsou generována náhodně, většinou překonáte uchopením háku.

Flinthook může vypadat jako sladká a nevinná hra. Ale vyhýbat se nepřátelům a nebezpečím životního prostředí a dělat jejich cestu přes matoucí úrovně, není tak snadné, jak by se mohlo zdát.

Koupit na Steam →

12. Hearthstone

Hearthstone
playhearthstone.com

Hearthstone má mnoho výhod a nevýhod, ale pro bezplatnou karetní hru, která je k dispozici na většině moderních a ne příliš platforem, je překvapivě obtížné dosáhnout zvládnutí.

Hra má skvělou animaci, spoustu taktických možností a jako bonus pro fanoušky Warcraft mnoho zajímavých postav. Dokonce i několik let po vydání, Blizzard nadále přidává nové mapy a režimy k Hearthstone.

Ke stažení →

13. Nejtmavší dungeon

Nejtmavší dungeon
store.steampowered.com

Pokud se vám líbí gothic horror a krok za krokem role-playing hry, pak Darkest Dungeon je pro vás. Ovládáte skupinu dobrodruhů, kteří prozkoumají plné monstra jeskyně.

Aby hrdinové nezbadali a nezemřeli, musíte ovládat jejich dispozice ducha. Každá postava navíc může získat nové, pozitivní i negativní charakteristické rysy, což také ovlivňuje její účinnost.

Koupit na Steam →

14. Stardew Valley

Střední údolí
store.steampowered.com

Projekt je inspirován legendární řadou japonských simulátorů farmy Harvest Moon. V údolí Stardew, vyvinutém jediným člověkem, budete se zabývat zemědělstvím, rybařením, těžbou a možná dokonce i svatbou. Jedná se o obrovský projekt, ve kterém můžete hrát nekonečně – tak široké možnosti jsou v něm.

Koupit na Steam →

15. Spelunky

Spelunky
store.steampowered.com

Hra je o muži, který se prochází přes jeskyně a mění se s každým novým spuštěním. Dungeony jsou plné nejen pokladů, ale také hady, pasti a další nebezpečí. Je dokonce i božstvo, které se snaží hrdiny zabít.

Protagonista se může bránit proti nepřátelům bičem a skákat přes překážky, ale není určen k tomu, aby se dostal do konce. Jste svobodní pouze proto, abyste se snažili co nejvíce oddálit okamžik smrti. Je to díky těmto pokusům, že s každou novou pasáží se budete pohybovat dále a dál.

Koupit na Steam →

16. Hyper Light Drifter

Hyper Light Drifter
store.steampowered.com

Půvabná, komplexní role-playing akce, připomínající The Legend of Zelda. Hra má několik zón různých barev, plných zvláštních tvorů a tajemství. Hlavní postava je trampa, která trpí záhadným onemocněním.

Mechanik Hyper Light Drifter je jednoduchý a elegantní: jedno tlačítko je zodpovědné za trhání, druhé za útok mečem. Zabíjení příšer, nabití střelné zbraně. Bitvy jsou mírně složité, díky čemuž každé vítězství přináší potěšení.

Koupit na Steam →

17. Sid Meierova civilizace V

Sid Meier's Civilization V
store.steampowered.com

Pátá část “Civilizace” je tak dobrá, že mnozí fanoušci série stále preferují její šestý. Strategii můžete spustit na starém počítači. Ale buďte připraveni na skutečnost, že čím více vaše karty roste, tím více se hra zpomalí.

Koupit na Steam →

18. SUPERHOT

SUPERHOT
store.steampowered.com

Koncept SUPERHOTu je jednoduchý: čas jde dopředu pouze tehdy, když se vaše postava pohybuje. Tato myšlenka dovolila vývojářům vytvořit zdánlivě minimalistickou střílečku podobnou “matrix” a Max Payne a filmům Johna Woo.

Ve hře není jen pozemek, který je možná příliš závažný, ale také další testy. Díky nim můžete po dlouhou dobu potěšit z projektu.

Koupit na Steam →

19. západně od Loathing

Západ opovržení
store.steampowered.com

Komiksová kovbojská hra, v níž především přitahuje svou roli, ale všudypřítomný humor. Mnoho míst může být předáno několika způsoby, každý z nich nese svůj vlastní jedinečný vtip. Na Západě Loathingu nemůžete bez angličtiny, ale tyto znalosti budou odměněny.

Koupit na Steam →

20. Invisible, Inc.

Invisible, Inc.
store.steampowered.com

Pokud většina taktických kroků krok-za-krokem musí někoho zabít, pak vývojáři společnosti Invisible, Inc. šlo trochu jinak. Hra se zaměřuje na krádež, utajení a potřebu řádně zkontrolovat polohu předtím, než se na ní začnete procházet. Všechno je jako v klasicích, jako Commandos, místo vojáků – velkou kybernetickou válku.

Koupit na Steam →

21. NEO Scavenger

NEO Scavenger
store.steampowered.com

NEO Scavenger – hra přežití, ve které cestujete skrze post-apokalyptický Michigan a pokuste se nepadnout do spojů mutantů. Projekt má jednoduchou grafiku, ale složité systémy inventarizace a tvorby položek: budete mít značnou část věcí ve vašich rukou. Bitvy ve hře jsou uvedeny v textu, ale stále způsobují napětí.

Koupit na Steam →

22. Gunpoint

Gunpoint
store.steampowered.com

Hlavním cílem v Gunpoint je ukrást data, snaží se odhalit sám sebe. Hrdina je schopen přeměnit elektroniku budov a dálkově řídit dveře, osvětlení a poplachy a použít je proti nepříteli.

Někdy se budete cítit jako nejchytřejší stratég a někdy budete zklamáni, jak můžete v hlavě získat takový idiotský plán.

Koupit na Steam →

23. Procházení

Procházení
store.steampowered.com

Pohádkový, ale okouzlující projekt pro hraní v jedné místnosti, ve kterém se monstra musí střídat, aby porazil jednoho jediného člověka. Pokud jste udeřili poslední ranu, pak jste se stali oběťmi.

V Procházení můžete vybrat a pumpovat příšery. Můžete například hrát na kostru nebo bahnitý kal. Pokud jste neměli čas být mužem, dostanete body hněvu, které můžete vynaložit na posilování své postavy.

Koupit na Steam →

24. Legenda o hrdinů: Trasy na obloze

Legenda hrdinů: Trasy na obloze
store.steampowered.com

Pokud hledáte rozsáhlou japonskou hru na hraní rolí, která bude důkladně tažena a dlouhá doba, pak Legenda hrdinů: Trails in the Sky je jednou z nejlepších možností. Každá postava je zde jedinečná a zajímavá a okolní svět odměňuje nejvíce opatrné. Díky tomuto projektu přináší velké potěšení.

Trails in the Sky – první hra v rozsáhlé sérii, skoro každá část je k dispozici na PC.

Koupit na Steam →

25. Terraria

Terraria
store.steampowered.com

Minecraft brzdy, ale touha stavět, zničit a zkoumat je neodolatelná? Vyzkoušejte Terraria – dvojrozměrový klon populární hry od Mojangu, který není zbaven osobnosti.

Můžete prozkoumat hluboké jeskyně, bojovat proti nepřátelům a stavět celé města. To je jen malá část herních možností, jejichž působení se odvíjí v náhodně vytvořeném barevném světě.

Koupit na Steam →