6 tipů, které vám pomohou rozdělit záznamy v roce 2048

Mega-populární logická hra 2048 zachytila ​​mysl mnoha hráčů iOS a nyní v mnoha přeplněných místech, zde a tam, jsou charakteristické kliknutí. Jednoduché hanobení jak v designu, tak i v pravidlech, ale tak fascinující, že jej můžete hrát celé hodiny (dobře nebo až do vyčerpání baterie). Pokud se nemůžete dočkat 2048, ale opravdu to chcete – máme k tomu užitečné tipy pro dosažení tohoto cíle.

* * *

1. Pochopte, jak se dlaždice pohybují

2048_tips_guide_screens_1Ve hře existují pouze čtyři možnosti akce – přesune dlaždice doleva, doprava, nahoru nebo dolů. Při jízdě se absolutně všechny dlaždice na poli posunou co nejvíce na stranu pohybu. V takovém případě se dlaždice přidávají, pokud jsou stejná čísla v průběhu cesty. Předtím, než je přesunete, přemýšlejte, zda se skutečně stane tak, abyste předpokládali, že teprve poté budete jednat.

2. Nevyhánějte velká čísla

2048_tips_guide_screens_2Nepokládejte dlaždice na pole po dlouhých hodinách. Místo toho je lepší zaměřit se na skládání menších dlaždic, protože dřív nebo později bude dost na to, aby šli na “novou úroveň”. Často, potřebné dlaždice, dokonce i sami, jsou blízko.

3. Do rohů přemisťujte velké dlaždice

2048_tips_guide_screens_3Snažte se v rozích udržovat velké dlaždice, tam se pohybují méně a na ně je snazší přivést nové partičky do fúze. Obvykle začínám od levého dolního rohu, ale pokud vidím nějaké dobré kombinace, mohu přesunout “konstrukci” nahoru nebo na stranu. Také tím, že koncentrace velkých dlaždic v rohu, uvolníte místo pro manévrování ve středu desky, což je také velmi užitečné.

4. Počítat pohyby předem

2048_tips_guide_screens_4Tato rada odráží první, ale věřte mi, je velmi důležité naplánovat nejen další krok, ale alespoň jeden před námi. Toto je zvláště důležité, když je deska zcela naplněna a na ní nejsou žádné kombinace. V tomto případě může být každá zatáčka poslední, takže se pokuste mít několik “náhradních” pohybů.

5. Zastavte a přemýšlejte

2048_tips_guide_screens_5Někdy, obzvláště v obtížných situacích, je lepší přestat a přemýšlet, než se dlaždice přesunou na desku. Můžete vynechat jen jeden efektivní krok, ale to bude stačit, aby se věci vytratily. Máte-li několik prázdných buněk a máte možnost volby, nemusíte spěchat k tomu, abyste klikli na první dvě “dvychki”, nebo – myslíte, možná je lepší být jiný?

6. Kombo se pohybuje

2048_tips_guide_screens_6Vždy se snažte upřednostňovat ty pohyby, ve kterých bude několik dlaždic, nikoli jen pár. To maximalizuje vyčištění hracího pole, což vám poskytne další výhodu v manévrech a přitažlivosti nových dlaždic přesně tam, kde chcete. Pokud přidáte pouze dvě dlaždice, na poli se objeví další. Totéž se stává při sloučení několika dlaždic, pouze místa jsou vyčištěna mnohem víc. A to je vždy užitečné.

* * *

A co ty, milí čtenáři? Jsem si jistý, že máte také tajemství vlastní značky. Možná je sdílíte v komentářích? Tam se můžete chlubit vašimi úspěchy;)