18 zajímavých internetových rozhlasových stanic z celého světa

 • BBC Radio. rádio skupiny, která zahrnuje desítky stanic z BBC Radio 1 s tradiční hudbou v rotaci na BBC Radio Music 6, založený na alternativní žánry.
 • SomaFM. Stanice amerického rádiového amatéra Rusty Hodge má více než tři desítky kanálů různých žánrů pro každý vkus. Zvláště zajímavé jsou experimentální Mission Control a SF 10-33, kombinující ambientní hudbu, nahrávat rozhovory s astronauty NASA a zpráv vysílaných rozhlasem policie v San Francisku.
 • RTÉ rádio. Skupina deseti seriózních rozhlasových kanálů z Irska: zde najdete spoustu zajímavé hudby a praktikujte své chápání anglického projevu. K dispozici jsou také dva kanály, které nepřetržitě vysílají: noc RTÉ Chill a denní RTÉ Junior s zábavnými dětskými programy.
 • Radio Newtown. Jedna z největších amerických stanic “volné formy”, na které neexistuje pojem “formát” a neexistují žádné specializované hudební knihovny: pro hudební obsah jsou zodpovědní pouze autoři programů. Pokud jste zoufalý při hledání nové dobré hudby, rádio Newtown vám pomůže najít něco zajímavého, kde jste ani nemysleli podívat.
 • KEXP. Veřejné rozhlasové stanice v Seattlu, v rámci střídání, který je ovládán alternativního rocku, ale také představí převodovku věnovaný hip-hop, elektronický, blues, etnické hudby a jiných žánrů.
 • Dublab. Další nezisková multižánrová stanice z Los Angeles, která věnuje pozornost novým trendům, ale nezapomíná na historii hudby, o čemž svědčí slogan Budoucnost. Kořeny. Rádio. Dvakrát ročně Dublab hostí živé hudební maratony s pozvánkou významných hostů: například Flying Lotus nebo Animal Collective.
 • Nové rádio nového světa. Rozhlas NNW sídlí v Moskvě, ale autory programů jsou lidé z celého světa. Formát stanice vylučuje existenci žánrových rámců, takže můžete slyšet cokoli, včetně radikálního šumu a čínské popové hudby.
 • KXRY (XRAY.fm). To se otevřelo v důsledku úspěšných odvodů na americkou stanici Kickstarter ve vzduchu, kde můžete najít hudební programy nejrůznějších žánrů, stejně jako celou řadu konverzačních programů se zajímavými komici, novinářů a hudebníky.
 • Rádio NTS. Rozhlasová stanice, která může porazit všechny záznamy na straně všestrannost a multižánrový: v rotaci NTS Radio vysílá více než 150 autorů, kteří dát hudbu různých stylů až do japonské populární hudby nebo rock ‚n‘ roll 1950.
 • Radarové rádio. Londýnské rádio, na kterém převažuje vliv nové britské hudby různých žánrů, často od mladých a neznámých umělců.
 • MJoy Radio. Ukrajinské rádio, které zahrnuje osm zastávkových stanic. Zvláštním zájmem je kanál Greatest Songs Radio, ve kterém můžete slyšet populární písně z posledních desetiletí.
 • Rozhlasové stanice DKFM Shoegaze. Stanice, která se vždycky hraje ve vzduchu, je styl alternativní horniny, která vznikla koncem osmdesátých let. Tato hudba se vyznačuje melancholií a zasněním, pozorností kytarových efektů a často rozostřenými vokálními částmi.
 • Opláchněte FM. Londýnská rozhlasová stanice, na které převládá britská taneční hudba. Často známí umělci Foggy Albion představí své skladby na Rinse FM před oficiálním propuštěním.
 • RBMA rádio. Stanice hudební akademie Red Bull je vhodná pro ty, kteří se zajímají o novou elektronickou hudbu. RBMA Radio navíc vysílá mnoho exkluzivních představení, které lze nalézt v archivu stanice.
 • Ralph Radio. Moskovská stanice je pro ty, kteří nemají dostatek vysílání s ruskou hudbou a projevy rodilých mluvčích. V některých programech se alba hrají úplně a živé vystoupení hudebníků je také možné slyšet ve vzduchu.
 • Pedro Basement Broadcast. Rozhlasová stanice, na které hrají výhradně pouze stopy z osobní knihovny francouzského DJu a techno-hudebníka Lauren Garniera. Hudba je jiný žánr, ale většina éteru je stále obsazena různou elektronikou.
 • KUTX. Rozhlasová stanice pracující z Austinu v Texasu. Ve vzduchu můžete slyšet nové indie a pop hity, časově testované disko hity a dokonce i latinskoamerickou hudbu.
 • FIP. Francouzská veřejná rozhlasová stanice, založená v roce 1971. Poslechněte si Francie Inter Paris, je to snadné si představit ve Francii: odpovídající hudbu nahrazují hodinové zprávy bez reklam. Hlavní žánry: jazz, chanson, etnická hudba. Chcete-li se zaměřit na určitý styl, můžete si vybrat jednu ze šesti žánrových rozvoden.

Jak poslouchat rádio na internetu

Prohlížeč

Většina kanálů (alespoň všech výše uvedených kompilací) podporuje přehrávání rádia přímo na stránce stanice. Pro přehrání hudby stačí stisknout tlačítko Přehrát nebo Poslouchat.

Seznamy skladeb

Použití prohlížeče není vždy výhodné. Přehrávání rádia z vašeho oblíbeného přehrávače vás ušetří z nepotřebných karet a umožní vám rychle se pohybovat mezi stanicemi. Mnoho rádiových kanálů poskytuje seznamy skladeb ve formátu M3U nebo PLS pro stahování: při otevření souboru se rádio přehraje v obvyklém zvukovém programu. Kromě toho můžete vytvářet další seznamy skladeb a vytvářet jednotlivé výběry rozhlasových stanic.

Někdy se na stránkách rozhlasových stanic nacházejí odkazy na stahování playlistů, v ostatních případech se musí uchýlit k podvodům.

Speciální služby a aplikace

Nehledě na skutečnost, že mnoho vážných stanice mají své aplikace v App Store a Google Play jsou k dispozici speciální agregátory, včetně odkazů na desítky a stovky rozhlasových stanic: například, nebo TuneIn Radionomy. Takové služby pomáhají vyhledávat nové stanice a poslouchat je v mobilních zařízeních.

Loading...