10 způsobů, jak přijít s průlomovými myšlenkami

Buďte kreativní

Začněme s jedním zajímavým příběhem. Jakmile ředitel seriózního vydavatele požádal o nedostatek kreativity u zaměstnanců v redakčních a marketingových odděleních. Pozval významné psychology a předal jim úkol identifikovat rozdíly mezi tvůrčí a průměrnou osobností.

Celý rok tým psychologů spolupracoval se zaměstnanci a to se nám podařilo zjistit. Ukazuje se, že mezi členy obou skupin existuje pouze jeden rozdíl. Kreativní lidé vyjádřili neomezenou jistotu, že jsou kreativní. Zatímco průměrní zaměstnanci byli naprosto jisti, že neměli kreativní začátek.

Nezapomeňte: prvním krokem na cestě k dobrému nápadu je přiznat, že s ním můžete přijít. Jste-li si jisti, že nejste kreativní osoba, nikdy se nebudete myslet na nic.

Otevřete nový

Nejrůznější informace se točí okolo nás a pomůže nám vytvořit něco nového. Podívejte se na další reklamní nabídky, zaznamenávají trendy v marketingu, v nových produktech na trhu. Přečtěte si noviny a dokonce i letáky distribuované na ulicích.

V důsledku zobrazení všech těchto informací, jaké závěry můžete vyvodit z ekonomiky, obchodu a kultury? Které hvězdy jsou dnes na vrcholu popularity? Proč oni, a ne někdo jiný? Kdo jsou hrdinové naší doby? A jakou výhodu získáte z tohoto informačního odpadu?

Ideologický termín

Představte si, že po celý život neměl Thomas Thomas Edison patentovaný až 1 093 vynálezů! Denně si myslel a byl otevřen všemu novému. Každých deset dní vynalezl něco malého a každých šest měsíců – něco výjimečného.

Můžete také nastavit určitou kvótu pro nápady. Například každý den vygenerovat dva nové nápady. Samozřejmě, některé z těchto myšlenek se ukáží jako hloupé nebo již existující, ale jen si představte, kolik nových myšlenek můžete vzít do provozu!

Dokonce i když nad prvními nápady budete mít na hlavu po týden, pak se myšlenky samy o sobě budou otáčet ve vaší hlavě, čímž se vytvoří stále více nových myšlenek.

Nebojte se experimentovat se všemi, co přichází k ruce

Pokud se nejprve toto cvičení zdá být hloupé, pak později pochopíte celou jeho podstatu. Když přicházíte s nestandardními způsoby používání obvyklých věcí, trénujete svou mysl a zpříjemníte ji.

Zkuste vzít maziva WD-40 a přijít s dalšími pěti nestandardními způsoby používání. Samozřejmě, nejsou považovány mazivo velotsepey a klíčové dírky. Koneckonců, pro tento účel byla vynalezena. Například, můžete použít nástroj pro namazat tyč pro ptačí budky (ne vylezl na kočku), pro mazání struny pro hudební nástroje, a tak dále. Začínáme trénovat svůj mozek každý den, budete velmi brzy vidět první výsledky.

Hledejte smysl i v nesmyslných věcech

Průkopník kreativity a psycholog Guildford věřil, že k rozvoji tvořivosti musí člověk vidět smysl i v nesmyslných věcech. Zde je další cvičení: náhodně vyfoťte 10 slov, která se vám objeví, a snažte se z nich sestavit jasný návrh. Můžete trénovat tolik, kolik chcete.

Získejte časopis pro nápady

A každý den zapište vznikající myšlenky. Po nějaké době budete nutně vidět spojení mezi generovanými nápady a každodenními problémy lidí.

Můžete například žvýkat žvýkačku a najednou navštívíte myšlenku vytvoření žvýkačky pro měření úrovně stresu. A po chvíli vám přijde na mysl, abyste změřili úroveň pH stejnou žvýkací gumou. Jen si představte žvýkání žvýkačky. Pokud po 5 minutách zmizela, pak je vše v pořádku, pokud je propláchnuta – musíte jít domů a jít do postele.

Hrajte se slovy a obrázky

Pokud chcete přijít s něčím novým, můžete začít tím, že změníte slova. Jak? Zde je příklad: manažer výroby francouzské společnosti OV’Action se vydal za účelem vytvoření jedinečného potravinářského produktu. Ale jak to lze udělat, pokud jsou všechny známé výrobky již na trhu?

On prošel druhou cestou a nahradil slova “jedinečný” a “rozvinout” slovy “úžasné” a “transformace”. Nakonec vznikl úkol novým způsobem: namísto toho, aby vytvořil něco nového, si vytvořil cíl přeměnit něco normálního na něco úžasného. Zpočátku si myslel, že ho nejvíc překvapí. A nakonec přišel s čtvercovými vařenými vejci se žloutkem a trvanlivostí téměř měsíc. A vejce jsou vhodná k ohřevu v mikrovlnné troubě.

Protahujte úkol

Zeptejte se sami sebe: “Proč?”. To vám pomůže pochopit hlavní cíl a pochopit předpoklady vedoucí k přehodnocení úkolu. Představte si, že máte za úkol prodat co nejvíce počítačů. Takže, jaké jsou vaše činy?

Krok 1: zeptejte se sami sebe na otázku “Proč chci prodat více počítačů?” – “Protože prodej klesá.”

Krok 2: “Proč chci prodat více počítačů?” – “Takže zvýším prodej.”

Krok 3: “Proč chci zvýšit prodej?” “Protože v tom případě dostanu velký plat.”

Obecně platí, že fráze typu “Jak mohu být bohatá” pomáhají pokrývat nejrůznější způsoby a způsoby vydělávání peněz. Můžete požádat o zvýšení platu, otevírat vlastní podnik, investovat a tak dále. Lidské schopnosti jsou někdy neomezené.

Stlačte úlohu

Poté, co pochopíte, co potřebujete hledat a získat obecnou představu o úkolu, komprimujte ji a přeměňte jej na soukromý a konkrétní nápad. V takovém případě vám pomůže formulovat správné otázky. Ukažme příklad.

Jedna firma navrhla navrhnout kreativní a funkční kontejner na odpadky. Komprimovat vedení myšlenky stanovila správné otázky: „Kdo bude moci vytvořit kontejner“, „Kde mohu získat materiály?“, „Jaký tvar by mohl být originální?“ A podobně. V důsledku toho cíle myšlence plastového zásobníku, který je uložen ve složeném stavu.

Použijte hádanky a hádanky

Stojí za to vědět, že různé hádanky, hádanky a hádanky velmi dobře rozvíjejí náš mozek a pomáhají si myslet mimo krabici. To je důvod, proč častěji řešíte hádanky a různé druhy šarád. A my vám s tím pomůžeme.

Podívejte se na aritmetický výraz s římskými číslicemi. To je úplně špatné. Otázka: lze jej opravit bez dotyku zápasů bez jejich přidání nebo odebrání?

6.

A teď je odpověď: Chcete-li vyřešit problém, musíte opustit standardní pohled na věci. Když se držíte jedné perspektivy, pak se dostanete do určitých mezí. Zkuste se podívat na řešení příkladu novým způsobem a uspějete.

Nakonec vám doporučujeme, abyste se nikdy nevzdali a neodchýlili se od zamýšleného cíle.

Mimochodem, kolik minut potřebujete k vyřešení poslední hádanky?

Na základě materiálů knihy “Rice Storm a 21 dalších způsobů, jak přemýšlet mimo krabici”

Loading...