Jak v App Store vrátit peníze za aplikaci nebo vestavěný nákup

Možnost zrušení plateb v Google Play je jedním z hlavních argumentů, které používají fanoušci Android ve věčných sporech s fanoušky iOS. Málokdo to ví, ale v App Store můžete vrátit peníze za digitální nákupy. Vrácení finančních prostředků je možné v situacích, kdy je nákup uskutečněn omylem nebo bez vašeho souhlasu, jakož i v případě, že aplikace neodpovídá popisu nebo neslučitelnosti se zařízením.

Vrácení peněz za nákup je snadné, ale procedura má některé nuance, ve kterých Lifehacker porozumí tomuto článku. Existují dva způsoby návratu.

Metoda jedna: vraťte peníze přes iTunes

Chcete-li získat zpět své peníze, potřebujete počítač s iTunes. V systému MacOS je ve výchozím nastavení nainstalován, majitelé PC s Windows pravděpodobně musí stáhnout tento program z webových stránek společnosti Apple prostřednictvím tohoto odkazu.

Apple je přesvědčivý o jakémkoli druhu hlášení, takže historie vašich nákupů je zaznamenána podrobně. Chcete-li zobrazit tyto informace, musíme se přihlásit do svého účtu a zvolit “Účet” → “Zobrazit” v nabídce iTunes.

Zde naleznete podsekciu “Historie nákupů” a klikněte na “Zobrazit vše”.

Podrobný popis všech dokončených nákupů se zobrazí jako seznam s daty a částkami, včetně vestavěných nákupů v aplikacích a hrách. Ve výchozím nastavení služba iTunes zobrazuje posledních deset transakcí a pro přechod na předchozí záznamy je třeba použít navigační tlačítka Předchozí (Další). Vyberte aplikaci v seznamu, pro který chcete vrátit peníze, a klikněte na malou šipku nalevo od data.

Bude otevřen podrobnější příkaz pro zadaný den. Pokud jste v tento den stáhli několik aplikací, budou všichni tady. Chcete-li požádat o vrácení peněz, klikněte na odkaz Nahlásit problém.

V okně prohlížeče, které se otevře, je třeba popsat důvod návratnosti výběrem problému ze seznamu a ponechat krátkou zprávu o podpoře. Dělejte to v angličtině, ale nebojte se, vše je velmi jednoduché.

Vyberte pouze první nebo druhý bod (nákup probíhá bez mého souhlasu nebo byl proveden omylem). V těchto případech můžete získat peníze zpět, zatímco ostatní budou požádáni, aby kontaktovali vývojáře, aby vyřešili problémy nebo pomohli stáhnout aplikaci.

Pokud nejste silný v angličtině, pak k popisu problému můžete využít pomoc tlumočníka. Stačí pouze objasnit podstatu: například hru byla koupena dítětem nebo omylem.

Po zadání popisu a kliknutí na tlačítko Odeslat se zobrazí standardní zpráva, že peníze budou vráceny na účet, z něhož byl nákup uskutečněn. To může trvat až pět dní, i když častěji se to stává rychlejším.

Pokud nejste odmítnuti, pak po vrácení peněz obdržíte oznámení na poště. Do historie nákupů bude přidána odpovídající značka.

Druhý způsob: vrácení peněz prostřednictvím společnosti Apple.com

Druhý způsob vrácení finančních prostředků je ve skutečnosti stejný jako první, ale mírně zjednodušený. Pokud znáte odkaz na část Problémy s hlášeními na webu společnosti Apple, můžete se okamžitě dostat tam obejmout manipulace s iTunes. Další výhodou této metody je, že peníze mohou být vráceny přímo z iPhone nebo iPadu, protože je potřeba pouze prohlížeč.

Algoritmus je stejný. Předáme odkaz a jsou autorizováni, pak najdeme aplikaci, peníze, které je třeba vrátit, a klikněte na Report Problem, který popisuje podstatu problému.

Šance na vymáhání odepsaných finančních prostředků jsou poměrně vysoké, obzvláště pokud poprvé podáváte žádost nebo děláte to velmi zřídka. Úspěch také závisí na době, která uplynula od nákupu: čím dříve žádáte o podporu, tím lépe.

Nezapomeňte, že vrácení peněz je spíše výjimkou než pravidlem, takže byste ji neměli zneužívat. Každá žádost je zpracována ručně a druhý nebo třikrát můžete jednoduše odmítnout.
Loading...