Co potřebujete vědět před tím, než se podíváte na nové “Běh v bludišti”

25. ledna v Rusku bude propuštěn ve válcování “Běh v labyrintu: Lék od smrti.” Toto je třetí část fantastické anti-utopie, založené na stejném pojmenovaném bestselleru americkým spisovatelem Jamesem Dashnerem.

První dvě části byly velmi úspěšné. Pokračování dostalo fanoušky, film byl věrný kritikům. Úspěch snímku potvrzuje pokladna: s celkovým rozpočtem 95 milionů dolarů, filmy shromážděné v celosvětovém boxu více než 660 milionů.

Před tím, než půjdete do kina na téma “Běh v labyrintu: lék na smrt”, je třeba se podívat na dvě předchozí části. A to je 4 hodiny volného času. Ale nebojte se! Lifehaker mluví o všem, co potřebujete vědět, než sledujete nový film.

Pozor prosím! V textu jsou spoilery.

Kdo je kdo?

Glader. Teenager, který padl do rukou organizace POROK. a stala se její majetkem. Všechny mladiče jsou zbaveny paměti. Jediná věc, kterou si pamatují, je jejich jméno. Teenagery provádějí lékařské experimenty.

Běh v labyrintu: znaky

Imunní. Teenager, který má imunitu vůči viru, který postihl lidstvo.

Virus “Flash”. Nemoc, která přemění člověka na druh zombie. Tato nemoc se stala epidemií a ohrožuje lidstvo.

P.O.R.O.K. Společnost, která hledá očkování proti viru “Flash”. Organizace vytváří testy pro dospívající a identifikuje imunitní systém. Studie lékařů ukázaly, že protilátka proti viru je obsažena pouze v krvi dětí a dospívajících. Chcete-li vytvořit vakcínu, musíte obětovat desítky životů nevinným lidem.

Běh v labyrintu: znaky

“Pravá ruka.” Podzemní organizace, která bojuje s POROKEM. Jeho členové chtějí využívat zdroje společnosti na podporu zdravé části světové populace – těch, kteří virus nezavinili.

Kdo je dobrý a kdo je špatný. Na základě výsledků obou filmů není jasné, kdo je hlavní darebák: všude je zrada a lži. Vyberte gleyderov – bude na světlé straně, zvolte POROK. – V temnotě.

Děj

Nejprve trochu odbočte. „Bludiště Runner“ – trilogie o teenagerů, kteří se snaží přežít v post-apokalyptickém světě plném chaosu a děsivých bytostí, a zároveň pochopit, co se děje s nimi. Nemají nic pamatovat: Kde je jejich domov, rodiče, kteří sami.

Část 1

Příběh začíná v Glade – čtvercovém prostoru obklopeném obrovskými kamennými zdmi, za kterými je labyrint. Zde žijí hrdinové prvního filmu.

Běh v labyrintu: první část

Po tři roky dospívající nemohou najít cestu: návrh labyrintu se neustále mění a uvnitř živých hnutí – biomechanických tvorů, které zabíjejí kluzáky.

V Glade se objeví nový teenager – Thomas. Je to smysluplný a riskantní člověk, který od prvního dne chce zjistit, co je. Proto vezme všechno do rukou a vyjde z labyrintu. S ním jsou zachráněni další teenagery. Ale místo toho, že jsou na svobodě, padnou do rukou POROKU.

Část 2

P.O.R.O.K. vytváří vakcínu pro záchranu lidstva, a proto nemusí kvůli velkému cíli obětovat svůj život několika párům mladičů. Když se dozví o plánech společnosti, Thomas a jeho přátelé uniknou ze základny POROKU a ocitnou se v poušti. Život je tady jako peklo: všude jsou ruiny, písek a lidé infikovaní tímto virem.

Běh v labyrintu: druhá část

Jedinou nadějí spásy je podzemní organizace Right Hand. Její lidé se schovávají v horách a oponují POROKU.

Hrdinové se dostanou do povstaleckého tábora a doufají, že teď je to bezpečné. Ale oni jsou zradeni Teresou – jedním z mladičů. Camp „Right Hand“ zničení, zachycovat mnoho gleyderov včetně Minho – přítel Thomas, s kým si našel cestu ven z bludiště.

Co dělat dál? Zachraňte od lidí infikovaných tímto virem a přežijte v poušti mezi zříceninami? Nebo se stále vzdává POROKU za dobro lidstva?

Thomas se rozhodne jít třetí cestou: dát bitvu na POROK a zachránit přítele. Ačkoli to není jasné: najednou to je další test, lákající teenagery do pasti.

Kdo by měl vědět

Thomas

běží v labyrintu: Thomas

Glader. Má vůdčí schopnosti a autoritu mezi vrstevníky, často riskuje, je svázán se svými přáteli. Dříve pracoval pro POROC, ale pak tajně informoval o organizaci “Pravou rukou” a stal se kluzákem.

Theresa

běží v labyrintu:
Vlevo – Theresa, vpravo – Ava Strana

Glader, ten poslední vstoupil do labyrintu. Dříve pracovala pro POROC, ale stala se kluzákem. Po procházení labyrintem byla dívka vrácena do paměti. Vzpomněla si na utrpení své matky před smrtícím virem, zradila své přátele kvůli vytvoření vakcíny a vlastní spásy. Opět se vzala na stranu POROKU.

Značka

běží v labyrintu: značka
Vlevo – Thomas, vpravo – Brenda

Nebyla to hračka, pomohla Thomasovi uniknout z POROKU. Dívka nemá imunitu vůči viru.

Awa Paige

Zaměstnanec POROK.a hledá vakcínu proti viru.

Jenson

Běží v bludišti: Jenson
Vlevo – Jenson, centrum – Teresa, vpravo – Ava

Zaměstnanec POROK, lovec kluzáků.

“Běh v labyrintu: lék ze smrti”

Třetí část populárního pokračování vychází 25. ledna. Zde je oficiální trailer:

Poslední část “Runner in the labyrinth” měla být propuštěna před rokem, ale při natáčení filmu došlo k nehodě. Herec, který hraje hlavní postavu (Dylan O’Brien), byl zraněn, chlapík byl hospitalizován. Škoda byla tak závažná (otrava, zlomenina a roztržení), že výroba filmu byla odložena na neurčito.

Nicméně, herec zotavil, film je odstraněna, fanoušci fandit a čekat na premiéru. Jdi a vy. Pokračování je srovnáváno s “Divergentní” a “Hladové hry”. Jedná se o snadný film se zajímavým dějem a dobrým obsazením. Předchozí části trilogie zaujalo a udržuje v napětí, a to navzdory předvídatelnosti a primitivních dialogů.

Zvláštností filmu je, že po dvou částech divák neví, co se stalo s teenagery a světem, kde žijí. Zdá se, že odhalení historie bude ve třetí části a slibuje, že to bude zajímavé.

Loading...