5 tipů pro ty, kteří chtějí hodně číst

1. Udělejte si poznámky o tom, co čtete

Nemůžete udržet vše v hlavě a nejcennější fakta, zvědavá statistika, prohlášení nebo myšlenky vyjádřené znaky knih vám mohou být v budoucnu užitečné. Stojí to také za svůj celkový dojem z knihy, kterou jste si přečetli. Bude užitečné, pokud vás někdo požádá, abyste doporučil nebo kritizoval práci po nějaké době.

2. Napište citáty, které se vám líbí

To se týká nejen podnikání, ale i fikce. Citace mohou být zdrojem inspirace nebo jen velkou pomocí při přípravě prezentací, textů a analytických článků.

3. Nečtěte několik knih najednou

Za prvé, riskujete ztrátu v tom, co se děje v každé z nich (zejména fikce). Za druhé, je to podobné současnému jídlu několika jídel najednou.

Dejte si čas trávit a vychutnat si chuť číst, a ne urychlit jen okamžitě popadnout několik trendů.

4. Vytvořte seznamy knih, které chcete číst

Můžete zadat díla, o kterých jste si přečetli, slyšeli, které vám radili kolegové nebo přátelé. Jednou za měsíc podívejte se na tento seznam a v následujících týdnech si můžete vybrat 2-3 knihy pro čtení. A pak nutně koupit, v knihovně nebo od přátel tyto knihy a číst je. Po přečtení je smazat ze seznamu. Do konce roku budete schopni posoudit, kolik jste četli a jaké témata, autory a žánry nejvíce zajímáte.

5. Používejte čtení jako zdroj pro nové nápady a změny v životě

Obchodní literatura je způsob, jak najít nové nápady pro vaše podnikání a řešit pracovní úkoly. Literatura umění – jako zdroj určitých životních principů, motivů a priorit. Publicismus je zdrojem zajímavých skutečností.

Přečtěte si nejen pro radost a relaxaci (i když je to důležité), ale také aktivně využijte, co se z knih dozvědělo.

A jakou radu můžete dát?

Loading...