REVIEW: “Spouštěče. Formujte návyky – temperujte charakter, “Marshall Goldsmith

Dospělý člověk zpravidla není snadné měnit charakter, i když je plné vědomí toho, že určitý druh rysu brání tomu, abyste dosáhli úspěchu v pracovním nebo osobním životě, a dosáhli tak nové úrovně vývoje. A existuje mnoho objektivních důvodů. Ale všimli jste si, jak mnohem jednodušší je to změnit pod vlivem vnějších okolností?

  • Jednou se budete poškrábat autem, a tím více nebudete zanedbávat pohodlí ostatních, parkování na cestě.
  • Přátelé vás přestanou volat a vy, s největší pravděpodobností, odrážíte, zda jste se takový taktný, že jste se chovali naposledy.
  • Všimněte si, že po procházce je snadnější usnout a příští večer vyjdete na čerstvý vzduch namísto sedět u počítače v noci.

Trigger může být něco, co vyvolává změny v našich myšlenkách a činnostech: lidé, události a okolnosti. Objevují se nečekaně.

Zároveň nejsme schopni změnit mnoho z nich přímo, jako v případě s smartphone, který jednoduše odstraněny z dohledu, takže to není odvrátit vás z live chatu.

Například, kolega může vás obtěžovat. Je nepravděpodobné, že otevřený konflikt ho přiměje, aby opustil další den: budete jen zkazit vaši pověst. A často nepříjemný člověk může být pro firmu velmi užitečný. Můžete potlačit své podráždění vyloučením konfliktu. Ale tohle změní i nejoblíbenější práci na tvrdou práci a vy – do pandemie.

Marshall Goldsmith doporučuje jít jiným způsobem: změňte reakci na spoušť, která vyvolává nepřátelství.

Kdo by měl číst tuto knihu?

Ti, kteří jsou připraveni na vážnou práci na sobě.

Nejedná se o sbírku krátkých tipů a cviků určených k lepšímu. Když Marshall Goldsmith pozval na pomoc úspěšné vůdce, aby správné chování s cílem dosáhnout co nejlepších výsledků, sleduje každý klientský krok, mluvit s lidmi kolem sebe a na základě toho, že pomáhá růst v osobní vztahy. Budete to muset dělat sami.

Většina knihy je věnována spouštěčům nežádoucího chování. S pomocí skutečných příkladů autor dokazuje, že životní prostředí má obrovský dopad na naše chování.

Goldsmith zdůrazňuje, že spouštěče nejsou vždy zřejmé.

Lidé, s nimiž jsou rozhovory, se téměř vždy zaměřují na dobré nebo špatné chování, které samy zažily. Respondenti jen zřídka popisují situaci, kdy k takovému chování dochází. Musím je stisknout, abych získal tyto informace.

V knize najdete také nástroj, který pomůže správně reagovat na vnější okolnosti. Jedná se o zvláštní aktivní problémy, které vedou k pozitivním změnám. Musí být pravidelně požádáni.

Radím vám, abyste nezmeškali další aspekt Goldsmithova díla:

Když se setkávám s klienty, obvykle v mé mysli vytvářím “změnu profilu”, abych zjistil, jaký druh zatížení může zákazník udržet a co by měl příště opustit.

V procesu sebevylepšení je důležité neohýbat hůl, takže frustrace vás nenechá rukama upustit.

Pokud jste připraveni pracovat tvrdě na sobě, kniha vám pomůže pochopit, které spouštěče vám brání v tom, aby se změnily k lepšímu a jak rozvíjet správné reakce na svět kolem vás.

“Spouštěče. Formujte návyky – temperujte charakter, “Marshall Goldsmith a Mark Reuters

Koupit na Litres.ru Koupit na Amazon.com

Loading...