Jak odstranit reklamy v počítači: 5 efektivních programů

Slyšeli jste o této kategorii nežádoucího softwaru, jako je Adware. Zahrnuje reklamní programy, které se dostanou do počítače bez znalosti vlastníka a mění nastavení prohlížeče (méně často jiný software), zobrazují vyskakovací reklamy a dělají spoustu dalších příjemných věcí. Takové programy jsou nejčastěji neškodné – proč mohou běžné antivirové systémy je ignorovat – ale strašně otravné.

Chcete-li odstranit reklamy, použijte speciální nástroje, které mohou fungovat společně s antivirovými programy. Spusťte jeden z nich a spusťte skenování – nástroj skenuje počítač a vyzve vás k odstranění všech zjištěných hrozeb. Pokud se nezbaví všech problémů, vyberte jiný nástroj ze seznamu. Kontrola několika nástrojů určitě dá výsledek.

1. AdwCleaner

Jak odstranit reklamy v počítači: AdwCleaner

Jednoduchý, snadný a bezplatný program. AdwCleaner odstraňuje nežádoucí objekty, jako jsou únosci prohlížečů (software, který zachycuje kontrolu prohlížeče a spontánně otevírá weby) a podezřelé panely nástrojů.

AdwCleaner byl nedávno získán známým vývojářem malwarebyware. Naštěstí to neovlivnilo náklady a zůstalo volné.

AdwCleaner pro Windows →

2. Avast Free Antivirus

Jak odebrat reklamy v počítači: Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus je populární antivirový program s vestavěným modulem pro čištění adware. Kromě standardních funkcí, jako je ochrana proti virům a útoky hackerů, tato služba pravidelně kontroluje prohlížeče pro podezřelé pluginy. Avast Free Antivirus odstraňuje rozšíření se špatnou pověstí, která může ukrást data a změnit nastavení vyhledávačů.

Nástroj je k dispozici zdarma, ale aby se navíc úroveň ochrany proti softwarové vyděrači, phishingovými weby a dalšími online hrozbami, můžete přejít na placenou verzi Avast Internet Security.

Avast Free Antivirus pro Windows →

3. Zemana AntiMalware

Jak odstranit reklamy v počítači pomocí nástroje Zemana AntiMalware

Zemana AntiMalware bojuje proti odinstalovaným rozšířením, útočníkům prohlížeče a dalším typům Adware. Navíc nástroj poskytuje ochranu v reálném čase proti škodlivému softwaru, jako jsou rootkity a programy vydírání. Během 15 dní může být Zemana AntiMalware využíván zdarma, poté program nabízí možnost předplatit za cenu 11 dolarů ročně.

Zemana AntiMalware pro Windows →

4. HitmanPro

Jak odstranit reklamy v počítači pomocí aplikace HitmanPro

Podobně jako Zemana AntiMalware poskytuje tento nástroj komplexní ochranu. Kromě vyčištění všech druhů adwaru zabraňuje phishingovým útokům, akcím programů vydírání a chrání webovou kameru před přístupem zvenčí. Navíc HitmanPro nemusí být nainstalován.

30 dní je program k dispozici zdarma, pak předplatným, který stojí 25 dolarů ročně.

HitmanPro pro systém Windows →

5. Nástroj pro odstranění adware Bitdefender

Jak odstranit reklamy v počítači pomocí nástroje pro odstranění adware Bitdefender

Tento nástroj od společnosti Bitdefender je jediný program ze seznamu, který je k dispozici na počítači Mac. Nástroj pro odstranění adware Bitdefender bojuje proti takovým známým hrozbám jako Genieo a Vsearch, které zobrazují reklamy v prohlížečích v systému MacOS. Verze Mac je k dispozici zdarma. Ale nástroj Windows bude stát 10 dolarů.

Nástroj pro odstranění adware Bitdefender pro MacOS →

Nástroj pro odstranění adware Bitdefender pro systém Windows →