Jak růst vlasů: 14 jednoduchých tipů, které rozhodně pomohou

1. Neumývejte si hlavu každý den

S šamponem odstraňujeme nejen nečistoty, stylingové přípravky, ale také mazu, který hydratuje a chrání kůži a vlasy. Proto kvůli častému mytí vlasů ztrácí svůj přirozený lesk, stane se slabší a náchylnější k agresivním vnějším faktorům.

Kromě toho jsou vlasy velmi špinavě znečištěné. Koneckonců se ukázalo, že každý den umýváme naši ochrannou vrstvu a pokožka jde do stresujícího stavu. Z tohoto důvodu se začíná vytvářet nadbytečný mast. Takže se vydáváme do bludného kruhu.

Anastasie Voroshilová, stylista

Odborníci doporučují postupně zvyšovat intervaly mezi postupy. V ideálním případě budete muset umýt hlavu 2-3krát týdně, ale v žádném případě každý den.

2. Používejte nesulfátové šampony

Takový přípravek by neměl obsahovat SLS (Lauryl Sulfát sodný) a SLES (Sodium Laureth Sulfate). Namísto síranů, díky nimž se tvoří pěna, obsahuje nesulfátový šampon přírodní složky. To je důvod, proč se očišťuje mnohem opatrněji než obvykle a nevylučuje sebum.

Je pravda, že tyto šampóny mají nevýhodu. Nepenují dobře pěnu. Ale po několika aplikacích si na to zvyknete.

Bez ohledu na to, který šampon si zvolíte, nezapomeňte: měl by být aplikován pouze na kořeny. Po zbytek délky bude dostatečné množství produktu, které proudí vodou.

Jak růst vlasy: Umyjte si vlasy správně

3. Zlikvidujte horkou vodu

Minimalizujte teplotu alespoň během oplachování. Chladná voda pokrývá váhy a protože vlasy nejsou tak načechrané a vypadají zdravě a lesklé.

A nezapomeňte použít kondicionér nebo balzám. Tyto výrobky také utěsňují vločky. Balzám nejen vyhladí vlasy, ale také je plní užitečnými přísadami: oleje, bílkoviny a minerály.

4. Nervujte a zvlhčujte vlasy maskami

Masky na vlasy by měly být používány pravidelně, asi několikrát týdně. Pokud jsou špičky suché a rozštěpené, můžete provádět intenzivní obnovu a častěji používat masku.

Jak si vybrat masku pro vlasy

Vyberte masku, na jejíž obalu bude napsáno “jídlo”, “zvlhčování” nebo “oživení”. Nespoléhejte se na výrobky, které slibují “neodolatelné lesk” a “neuvěřitelné záření”.

Pokud jde o složení, měla by obsahovat co nejvíce přírodních složek, především olejů. A pořadí uvedení na štítku je velmi důležité. Pokud uvidíte olej, ale je to na samém konci seznamu, znamená to, že maska ​​této komponenty je zanedbatelná.

Aplikujte masku nejprve na špičky a poté rozdělte po délce vlasů, ustoupíte od kořenů asi o 10 cm. Netlačte masku na kořeny: nepotřebují takové silné navlhčení.

Jak růst vlasy: Pravidelně používejte vlasové masky

Maska z kosmetického obchodu by měla být obvykle uchovávána až 30 minut. Proto postupujte podle pokynů a nepokoušejte se je vypláchnout: dávejte užitečné přísady do vlasů.

Jak vyrobit domácí masky na vlasy

Masku můžete udělat sama. Je lepší používat recepty testované maminkami a babičkami. Například, pro hladkost masky kefír na vlasy bude vyhovovat. Potřebujete 1 šálek lehce zahřátého nízkotučného kefíru. Musí se třepat do kořenů a rozložit po celé délce vlasů. Chcete-li zvýšit efekt, můžete si dát klobouk. Ponechte jogurt na vaší hlavě po dobu 30-40 minut a poté jej omyjte mírně teplou vodou. Pokud chcete, můžete si umýt hlavu šamponem.

Další osvědčenou metodou je medová maska. Smíchejte vaječný žloutek, 1 lžíci medu a několik kapek citronové šťávy. Aplikujte směs na čisté vlasy a po hodině ji umyjte.

6 medových masek pro krásu a zdraví vašeho obličeje a vlasů →

5. Používejte vlasové oleje

Olej na vlasy je již dlouho uznáván jako mast-hev. Tento výrobek se aplikuje na vlhké vlasy nebo na suchý styl. Významně vyživuje hroty, zavírá váhy, dává vlasům hustotu a zdravý vzhled.

Pouze při výběru vícesložkového oleje buďte opatrní. Pečlivě si přečtěte složení a zaměřte se na přírodní ingredience. Faktem je, že u některých produktů neexistují žádné přírodní oleje. Ano, budou vaše vlasy lesklé, ale ne dlouho. Nebudete mít žádnou hlubokou hydrataci.

Pokud jde o aplikaci, hlavní věcí není přehánět. Potřebujete jen pár kapek oleje. Je lepší brousit produkt v dlaních vašich rukou a teprve pak jej rozložit ve vlasech.

Dobře vyživte a obnovte vlasy a jednosložkové chemické oleje: mandle, lopuch z hroznových nebo meruňkových jader a také kokos. Využití tohoto druhu je prokázánoVliv minerálního oleje, slunečnicového oleje a kokosového oleje na prevenci poškození vlasů vědecky. V průběhu studie bylo zjištěno, že molekuly kokosového oleje jsou tak malé, že mohou proniknout do vnitřku vlasů a zlepšit vzhled hlavy sluchu.

Je pravda, že s obvyklým olejem z lékárny bude muset drobet. Aplikujte výrobek na vlhké vlasy, hlavně na špičky, a nechte několik hodin. Pro zvýšení efektu můžete omotat hlavu ručníkem nebo dát speciální čepici. Teplo urychlí olej. Poté opláchněte vlasy šamponem a balíčkem.

6. Buďte opatrní s aktivátory růstu vlasů

Tyto prostředky lze připsat těžké dělostřelecké práci. Ale stylisté nedoporučují nákup všech výrobků, jejichž výrobci vám slibují rychlý výsledek. Zvláště skeptičtí odborníci označují šampony pro růst vlasů.

Šampony pro růst vlasů jsou obvykle jen marketingový krok. Koneckonců s tímto produktem čistíme vlasy. Na vlasy nezanecháváme lék, ale okamžitě ho vypláchneme. Proto v účinných látkách, i když tam jsou, není prostě čas na jednání. Navíc, tyto šampony jsou zaměřeny specificky na kořeny vlasů, zbývající délka zůstává bez pozornosti.

Anastasie Voroshilová, stylista

Aktivátory mohou být také ve formě peelingu, krému, spreje nebo masky. Pokud věříte recenzím stylistů a jejich zákazníkům, zahřívací masky fungují. Horké směsi zlepšují přívod krve, vyživují vlasové folikuly a vlasy rostou rychleji.

V obchodech nyní poměrně velký výběr takových masky, ale také vyrábějí značky profesionální vlasové kosmetiky. Ale i výrobky spolehlivých výrobců musí být nejprve testovány na malé části hlavy a aplikovány striktně podle pokynů.

S maskami na zahřátí buďte velmi opatrní. Pro některé lidi je kůže na hlavě tak tenká a citlivá, že dokonce i maska ​​s neškodným složením může poškodit. To nakonec může vést k opačnému účinku: vlasy začnou vypadávat. Také si pamatujte, že tyto masky jsou aplikovány pouze na kořeny, aby nedošlo k přílišnému očištění jejich délky.

Anastasie Voroshilová, stylista

Chcete-li urychlit růst vlasů pomůže a domácí masky. Nejprve – na bázi hořčičného prášku. Budete potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce suchého hořčičného prášku;
  • 2 lžíce horké vody;
  • 1 žloutek;
  • 2 lžíce olivového oleje;
  • 1 lžička cukru.

Smíchejte všechny ingredience, dokud nejsou hladké. Aplikujte směs na kořeny. K ochraně špiček před kontaktem s maskou použijte olej, například olivový olej. Uschovejte kompozici od 15 minut do hodiny: zaměřte se na pokožku hlavy. Poté omýt masku šamponem a aplikujte kondicionér.

Cibulová maska ​​ze ztráty vlasů: proč stojí za to zkoušet a jak to udělat →

7. Zlikvidujte vysoušeč vlasů a žehlení

Zní to radikálně, ale nefunguje to horší než drahé masky. Denní sušení teplým vzduchem vyčerpává vaše vlasy. A žehlení nebo curling žehlička, který ohřívá až do 200 stupňů, mění špičky na bez života.

Pokuste se proto přirozeně vyschnout vlasy: probudit se hodinu déle, umyjte si hlavu, vlasy umyjte ručníkem a provádějte domácí práce.

Pokud nemůžete úplně opustit stylingové nástroje, alespoň několikrát týdně, nechte z nich odpočívat.

8. Používejte prostředky pro tepelnou ochranu vlasů

Je-li třeba položit práci nebo příležitost k položení vlasů, můžete použít výjimku jako vysoušeč vlasů, žehličku nebo žehlení. Ale nezapomeňte před sebou použít prostředky pro tepelnou ochranu vlasů. Nečekejte na hydrataci a hojení. Produkt jednoduše vytvoří film na vlasy, který je ochrání.

Pouze opatrně si přečtěte pokyny: obvykle výrobci zaznamenávají maximální teplotu, při které produkt pracuje.

9. Nebalte vlasy do ručníku

Dokonce i přirozené sušení může poškodit vaše vlasy. Proto je důležité vybrat vhodný ručník: měl by být měkký a krátký.

Netříkejte vlasy a nepoužívejte je. Jen jemné pohyby, pokládejte vlasy ručníkem.

Jak růst dlouhé vlasy: Správně suché vlasy

Odborníci nedoporučují balení hlavy do těsného turbanu. Pamatujte si, že vlhké vlasy jsou obzvláště zranitelné, lze je snadno poškodit.

10. Nechoď do postele s mokrou hlavou

Nikdy neumývejte hlavu před spaním, pokud víte, že nebude čas a energie uschnout. Spánek s mokrými vlasy je pohroma.

Za prvé, přes noc kvůli tření proti polštáři vaše vlhké tipy se zranit. Za druhé, ráno se probudíte s zmatenými, vystupujícími vlasy v různých směrech. A pak je vaše ruka přesně přitahována k fénu nebo k žehlení.

11. Vyměňte obalovou plochu

Rozbití a řezání vlasů může být i díky tvrdému ložnímu prádlu. Proto si nechte hedvábné polštáře. Nemají tolik bolestí vlasů a ušetří vám to potíže s česanými klouby ráno.

12. Kartáč si vlasy úhledně

Mokré vlasy je lepší nerušit. Počkejte, až uschne. Nebo použijte prostředek pro snadné česání: spreje dodatečně zvlhčí vlasy a uvolní je pro vás.

Chcete-li začít hřeben, není nutné od kořenů, ale od konců postupně se pohybovat nahoru. Takže nebudete vlasy oddělovat.

Odborníci také doporučují pravidelné česání vlasů před spaním. Za prvé, dnes ráno bude méně obojků. Za druhé, tímto způsobem distribuujete mazu skrz vlasy, což znamená, že je zvlhčí.

Jak správně česat vlasy →

13. Pravidelně jděte do kadeřnictví

Touha zachránit každý milimetr je pochopitelná a přirozená. Ale stále se naučí pravidelně chodit do kadeřnictví. Nezáleží na tom, jak se staráte o své vlasy, jsou včas vyčerpány: rozdělí se, odlomí a ztratíte délku. A obecně, jakýkoli účes bude zkazit nehybné, neuspořádané tipy. Masteři doporučují stříhání vlasů alespoň jednou za tři měsíce.

Nejoblíbenější účesy žen v roce 2018: 13 chladné a praktické nápady →

14. Jezte více ryb, ovoce a zeleniny

Výhody budou z mastných ryb, jako je losos, tuňák, makrela nebo pstruh. Tyto potraviny jsou bohaté na bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny.

Jezte více ovoce a zeleniny obsahující železo. Například jablka, zelí, dýně. A samozřejmě pít více vody, aby dehydratace nevedla k suchu a křehkým vlasům.

Co se týče vitaminů lékáren, před použitím je lepší poradit se s lékařem.

Nedoporučuji vitamínům svým klientům. Než začnete s recepcí, musíte vyšetřit své tělo, abyste zjistili, co přesně chybí, proč vlasy nevyrůstají tak rychle, jak by se vám to líbilo. Pokud slepě pijete například vitamíny E a A, které jsou důrazně doporučovány na fórech pro ženy, můžete situaci jen zhoršit.

Anastasie Voroshilová, stylista


Zázračný šampon lidstvo, bohužel ještě nenastal. Dlouhé a lesklé vlasy – to jsou buď geny, nebo drahé salonní procedury, nebo správná nezávislá péče. Třetí možnost je k dispozici všem.