Jak se přestat plašit všem a všemu: 10 efektivních metod

1. Seznam problémových situací

Začněte lépe vyřešit problém s analýzou. Proto nebuďte příliš líní, abyste si zapamatovali a zapisovali všechny situace, ve kterých se cítíte omezené. Být mimořádně konkrétní. Místo toho, aby “mluvili s lidmi”, uveďte, o čem lidé mluví: cizinci, zástupci opačného pohlaví nebo ti, kteří mají moc.

Když se problém rozložíte na součásti, zdá se, že je nyní řešitelnější.

Pak se snažte uspořádat zaznamenané situace tak, aby se zvýšila vaše strach (nejpravděpodobněji je volání cizímu člověku méně úzkostné než řeč před publikem).

V budoucnu může být tento seznam použit jako plán boje proti shyness. Začínáme malým, překonáte pro vás těžší situace. A s každým novým vítězstvím bude růst pocit důvěry a shyness se sníží.

2. Opravte své silné stránky

Další seznam, který vám pomůže v boji s omezením, by se měl dotýkat vašich pozitivních vlastností. Příčina plachosti je zpravidla nízká sebeúcta. Nemilosrdný boj s ním, připomínající si vlastní krásu (to není vtip).

Pokuste se najít zadní stranu i při nedostatcích. Může být pro vás těžké vést dlouhý monolog, ale vy jste vynikající posluchač. Tato komunikativní dovednost může být také použita.

3. Rozhodněte se o účelu

Každá akce se stává mnohem účinnější, když je účelná. Je zřejmé, že neustálé rozpaky brání životu, ale musíte si vysvětlit, co přesně vás brání. Je možné, že formulovaný cíl bude impulsem k překonání starého problému.

Navzdory skutečnosti, že mluvím, píšu a provádím rozhlasovou show, v mém srdci jsem introvert. Ale jako vedoucí společnosti jsem musel mluvit o našich produktech a službách. Vyžadovalo se, abych se dostal z mé skořápky a doručil světu zprávu. Přehrál jsem plachost, uvědomil jsem si, že jen můžu zajistit správné doručení mé zprávy. Poté, co jsem si uvědomil tuto skutečnost, učinil jsem kroky, abych pro sebe usnadnil mluvení a setkání s novými lidmi.

Eric Holtzclaw (Eric Holtzclaw)

4. Praxe

Je třeba zdokonalit dovednosti a návyky, které brání životu, by měly být systematicky odstraňovány. To vše platí pro společenskou a plachost. Zde je několik nápadů, které můžete použít jako druh výcviku.

  • Přeprogramujte si sebe. Představte si, že vaše plachost je program v mozku, který je spuštěn v reakci na určité situace, a vy, jako počítačový uživatel, jste schopni ovlivnit tento proces. Snažte se jít z opačného směru a provádět akce, které jsou naproti těm, na které jste zvyklí. Chcete se posadit v rohu na večírku? Jděte na velmi husté události. Uvědomili jste si, že v rozhovoru zaujímáte postavení hluché obrany? Snažte se požádat partnera o několik otázek.
  • Promluvte s cizími lidmi. Zkuste alespoň jednou denně mluvit s jedním cizincem (nejlépe s náhodným kolemjdoucím). S největší pravděpodobností už ho nikdy nebudete vidět, a tak si statečně zdokonalit komunikační schopnosti.
  • Obecně řečeno, promluvte více. Snažte se využít všech příležitostí, abyste se dostali do kontaktu s lidmi. Říkat vtipy, přijímat projevy, pozdravit ty, které často potkáte, ale nikdy pozdravit.
  • Předdejte před důležitou konverzaci. Chcete si promluvit s nějakou konkrétní osobou na párty, ale bojíte se k němu přistupovat? Praxe pro přítomné, kteří způsobují menší rozpaky. Pokud se chcete seznámit, snažte se jim říct všechno, co máte v úmyslu říci před správnou osobou. Po takové zkoušce bude mluvit jednodušší.
  • A vždy se připravte na veřejnou řeč. Ale neopakujte pouze řeč. Představte si svůj budoucí úspěch s publikem. To poskytne důvěru.

5. Zaměřte se na ostatní

Problém stydlivých lidí spočívá v tom, že si myslí příliš mnoho o sobě a o tom, jak se na ostatních budou chovat. Snažte se přesměrovat tok myšlenek od sebe k ostatním. Mějte zájem, zeptat se, empatize. Když se soustředíte na jinou osobu, strach o vlastním chování přichází na pozadí.

6. Vyzkoušejte nový

Nechte komfortní zónu. Za prvé, tento krok pozitivně ovlivní vaše sebevědomí a za druhé diverzifikuje váš život. Můžete se přihlásit do sportovní části nebo uměleckých kurzů. Další skvělou volbou jsou mistrovské kurzy improvizace. Takové aktivity pomáhají osvobozovat se.

7. Sledujte jazyk těla

Oční kontakt, správné držení těla, hlasité a jasné řeči, stejně jako úsměv a silné podání rukou informují ostatní o vaší důvěře a otevřenosti. Navíc těmito signály trochu podvádíte mozek a skutečně se začnete cítit volněji.

8. Méně často říkají “ne”

Hodně se říká o významu slova “ne”. Ale plachtí lidé by se naopak měli vyhnout. Jejich odmítnutí (vyjádřené slovem i v jednání) je často diktováno strachem z nejistoty a nepřiměřeným strachem z hanby. Pokud se chcete přestat plašit, naučte se říkat “ano” příležitostem, které přináší život.

9. Zjistěte, jak zvládnout alarm

Některé fyziologické reakce spojené se stydlivostí, je velmi obtížné překonat. Někdo začne koktat, někdo – červenat se, aby se začervenal nebo zapomněl na nejjednodušší slova. Je téměř nemožné to zastavit jednou snahou vůle. Vypořádání se s tímto problémem napomůže k rychlému uvolnění, například pomocí hlubokého dýchání.

Zde je několik dalších článků, které zvýší vaše manažerské dovednosti na novou úroveň:

  • Jak překonat stres a uklidnit se.
  • VIDEO: Existují 3 způsoby, jak se uklidnit, když vše zděsí.
  • Jak překonat úzkost, když se nemůžete “jen uklidnit”.

10. Neinformujte svou stydlivost

Nezaměřujte své a ostatní lidi na skutečnost, že máte problémy s komunikací. Takže sám sebe visí na sobě štítek a nevědomě posílíte instalaci, je to vaše stálost.

Dokonce i když si ostatní uvědomují vaše rozpaky, předstírají, že se jedná o nehodu, mluví o tom lehce, a ne jako vážný problém. Začínáte se červenat? Řekněte mi, že je to rys vašeho těla, nikoliv reakce na stres. A nikdy se nepovažujte za cizince jako plachý člověk. Nechte je vytvořit svůj vlastní názor a všimněte si dalších, zajímavějších vlastností.

Znáte další způsoby, jak přestat být plachý? Mluvte o nich v komentářích.