Velmi jednoduchý způsob instalace ovladačů v systému Windows

Ovladače jsou speciální zprostředkovací programy, které vytvářejí interakci mezi operačním systémem a hardwarovými částmi počítače. Pokud je ovladač zastaralý nebo chybí, může hardwarová část počítače, pro kterou odpovídá, nefunguje správně nebo vůbec nefunguje. To vysvětluje, proč by měl počítač mít vždy aktuální ovladače.

DriverPack automatizuje proces instalace a aktualizace ovladačů pro Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 a 10. Může ušetřit čas a nervy: celý proces instalace a konfigurace je zabalen v několika jednoduchých krocích.

DriverPack nabízí různé možnosti stahování ovladačů. Která volba závisí na tom, zda funguje internet nebo ne.

Jak nainstalovat ovladače v systému Windows s aktivním připojením k webu

Pokud je počítač, na kterém chcete nainstalovat ovladače, připojen k Internetu, bude postup velmi jednoduchý.

Otevřete webovou stránku DriverPack Solution a stáhněte nástroj DriverPack Online. Nalezne potřebné ovladače na webu, stáhne je a nainstaluje do počítače.

Dočasně deaktivujte antivirový program tak, aby nezasahoval, a spusťte stažený soubor. V běžném programu klikněte na “Expert Mode” – nápis v dolní části okna.

Jak nainstalovat ovladače v systému Windows: DriverPack Online

Otevřete kartu “Software” a odstraňte chyby před nepotřebnými aplikacemi. Pokud tak neučiníte, program DriverPack Online nainstaluje programy Yandex.Browser, Opera a další programy spolu s ovladači, které pravděpodobně nepotřebujete.

Jak nainstalovat ovladače v systému Windows: Otevřete kartu

Klikněte na kartu “Ovladače” a klikněte na “Instalovat vše”.

Jak nainstalovat ovladače v systému Windows: klikněte na

Počkejte, než dokončí instalaci a restartuje počítač. Po restartování musí být nainstalovány všechny potřebné ovladače.

Jak nainstalovat ovladače v případě problémů s internetem

Pokud počítač, na který je třeba instalovat ovladače, nemůže být připojen k síti (což se často stává po přeinstalaci systému Windows), pravděpodobně je problém s ovladači síťového zařízení. V takovém případě si je můžete stáhnout samostatně pomocí náhradního PC, který chcete zkopírovat a nainstalovat na hlavní PC. Poté musí internet v počítači získat, abyste mohli nainstalovat zbývající ovladače online.

Takže přejděte na webovou stránku DriverPack Solution pomocí libovolného vhodného zařízení a stáhněte si archiv ovladače Network DriverPack. Obsahuje ovladače nezbytné pro provoz síťových zařízení a program pro jejich automatickou instalaci.

Zkopírujte archiv do počítače, kde chcete nainstalovat nové ovladače, a rozbalte jej. Deaktivujte antivirový program a spusťte soubor DriverPack.exe, který byl v archivu.

V okně spuštěného programu klikněte na “Expertní režim”.

Jak nainstalovat ovladače v systému Windows: DriverPack Network

Jakmile jste na kartě Ovladače, klikněte na “Instalovat vše”.

Jak nainstalovat ovladače v systému Windows: klikněte na

Počkejte, než dokončí instalaci a restartuje počítač. Po restartování by měl internet získat, a můžete nainstalovat zbytek ovladačů podle pokynů z prvního odstavce článku.

Řešení DriverPack →