סקירה של OS X El Capitan

החדש OS X אל קפיטן, הודיעה ב WWDC 2015, כבר זמין להורדה. יש לנו בעקבות הפיתוח שלה מן הבטא הראשון מאוד מוכנים לספר לך על כל השינויים והחידושים של מערכת ההפעלה כי תשתמש ב- Mac שלך בשנה הקרובה.

כרגיל בהתחלה – כמה מילים על שם השחרור. מתרחק המסורת של שמות חתולים, אפל ממשיכה מסורת חדשה, שמות מערכת ההפעלה השולחנית שלה לכבוד המקומות המדהימים של מדינת קליפורניה. בעקבות החוף הפופולרי של Mavericks ואת הפארק הלאומי יוסמיטי, החברה הנציחה את השם של ההר הגבוה ביותר בשם OS X. כאשר אתה רואה את מערכת ההפעלה הסטנדרטית OS X 10.11, אתה תבין למה: זה יפה להפליא.

עיצוב

צילום מסך של 2015-09-30 בשעה 08.42.53

אל תצפו לשינויים משמעותיים בתכנון OS X El Capitan. אפל עשתה מהפכה בעדכון הגדול הקודם, כאן זה רק “מסורק” הממשק כבר מעולה עם גופן חדש סן פרנסיסקו. מעכשיו כל אפל התקנים להשתמש בגופן מערכת אחת. האוזנייה היא כל כך טובה, כי הוא קריא באופן מושלם על התצוגה של Apple Watch קטן על המסך iMac 5K ענק.

אחרת – למעט שינויים קטנים, בקושי מורגש כמו רמת שקיפות המזח – הכל נשאר אותו הדבר. ו, ככל הנראה, זה יהיה עוד כמה שנים.

ביצועי ביצועים ומערכות

זה מה היה הפריט הראשון ברשימה של שיפורים כי מהנדסי אפל יש להתחיל לעבוד על OS X El Capitan. תשומת לב רבה מוקדש ליעילות של יישומים ומערכת ההפעלה עצמה. הפעלה מהירה של תוכניות, נוחות רבה יותר בעבודה עם חלונות מרובים, חיפוש חכם עבור מסמכים ונתונים, תגובה מיידית של המערכת, הנפשות ממשק חלקות ושימוש יעיל בתת-המערכת הגרפית ביישומים עתירי משאבים כמו משחקים.

תצוגת פיצול

שלא כמו iPad, זה תמיד היה אפשרי לעבוד עם יישומים מרובים על מק באותו זמן. אבל עכשיו זה הפך אפילו יותר נוח! OS X El Capitan מאפשר לך לתרגם את כל היישומים הפועלים על שולחן העבודה אותו לתוך פיצול View, חלוקת שטח המסך לשתי תוכניות. זה עובד כך:

splitview

לחיצה על כפתור “ירוק” – ו voila: שני חלונות בקנה מידה ימין מול העיניים שלך, ללא גירויים חיצוניים, מסיח את הדעת מהעבודה. התכונה החדשה תהיה מאוד פופולרי על מק עם מסך אלכסוני גדול – לפחות 15 אינץ ‘. על 13 אינץ ‘שלי MacBook Air, כפי שאתה יכול לראות, זה כמעט חסר תועלת.

עדכון המשימה

צילום מסך של 2015-09-30 בשעה 08.48.15

השינויים נגעו גם בממשק בקרת המשימות, הוא נעשה פשוט ונקי יותר, או משהו כזה. רשימת שולחנות העבודה בחלק העליון של המסך ירדה ועכשיו תופסת מינימום של מקום, נותן את זה תחת התמונות הממוזערות של יישומים. כאשר אתה מעביר את הסמן, מופעלת עלייה כדי שתוכל לראות את שמות המחשבים השולחניים ולהעביר אליהם יישומים. כל זה עובד בצורה חלקה מאוד גורם רק רגשות חיוביים.

זרקור חכם

צילום מסך של 2015-09-30 בשעה 08.52.34

זרקור חכם לא רק ב- iOS, אלא גם במערכת ההפעלה החדשה X. עכשיו הוא מבין את השפה “הטבעית”, ומאפשר לך להשתמש בשאילתות כמו “הודעות מאלכסנדר”, “כל התמונות לשבוע” וכן הלאה. יותר הזדמנויות, כמובן, עם השימוש בלוקליזציה אנגלית: יש מזג אוויר, מחירי מניות, תוצאות התאמה, אבל ברוסית משהו יכול להיות גם חיפש. הדבר נכון גם לגבי חיפוש דואר ו – Finder. מהדברים הקטנים – חלון הזרקור יכול להיות מועבר לכל מקום על המסך, אם כי נראה לי שזה מרגיש הכי טוב במרכז.

מתכת

הטכנולוגיה המובטחת מתכת עדיין הגיע OS X בהצלחה עובד לטובת המשתמשים. הודות לכך, יישומים ומערכות הפעלה יכולים להשתמש ביתר יעילות בתת-המערכת הגרפית של Mac. זה משפיע על עיבוד, את העבודה של יישומים עתירי משאבים, משחקים, וכמובן, על ציור של הממשק. הפעלת יישומים, מעבר ביניהם, פתיחת מסמכים – כל זה קורה מהר יותר.

אפליקציות מעודכנות

לא פחות מעניין לנו את התכונות החדשות של יישומים משובצים. גם כאן, הרבה חידושים שימושיים שהופכים את העבודה היומיומית לקלה יותר.

ספארי

ספארי יש את התכונות החדשות ביותר, וזה לא יכול לשמוח, כי עובד על מק, אנחנו מבלים את רוב הזמן בדפדפן. החשוב ביותר של החידושים הוא, אולי, כרטיסיות קבוע. כן, הם היו ב- Chrome ובדפדפנים אחרים במשך זמן רב, אבל אפל, כרגיל, המציאה אותם מחדש. כרטיסיות יכול להיות מאובטח ו unfastened עם מחווה פשוטה (svayp שלוש אצבעות), והם עובדים ברקע מוצגים על כל החלונות – לא משנה אם כבר פתוח או חדש. זה נורא נוח!

pinnedtabs

אם יש לך Apple TV, אז אתה בהחלט מעריך את התכונה החדשה המאפשרת לך להזרים וידאו מאתרי אינטרנט. גולת הכותרת היא כי התוכן עצמו נשלח, לא את כל שולחן העבודה.

אלה שאין להם Apple TV יהיה גם משהו ליהנות. ב OS X אל Capitan ספארי למד כיצד לחשב את הכרטיסיות שבו אודיו הוא שיחק להשתיק אותם. זה עובד עבור כרטיסיות הן עבור כרטיסיות מסוימות. אין צורך לחפש באופן ידני אילו מבין שניים או שלושה תריסר כרטיסיות פתוחות הן משחקות משהו.

צילום מסך של 2015-09-30 בתאריך 09/05/28

מדברים קטנים אתה יכול להזכיר שורת מצב חכם, אשר כאשר אתה מרחף מעל הקישור מראה אותו בסרגל קופץ בחלק התחתון של החלון. מוקדם יותר, אם אתה זוכר, היה קו מוצק תלויים כל הזמן לאכול את שטח המסך.

צילום מסך של 2015-09-30 ב 09/06/19999

אני לא יכול לשתוק על שינוי “מפתחות חמים” של הסימניות. לעתים קרובות השתמשתי בקיצורי דרך ⌘1-⌘9 כדי לפתוח אתרים מועדפים, עכשיו עלי להוסיף מפתח ⌥ לשילוב. כשלעצמי אני אומר שזה קל לזכור, אבל כאן זיכרון השריר יהיה צריך להיות מאומן.

דואר

צילום מסך של 2015-09-30 בשעה 09.10.37

עם כל עדכון הדואר הופך יפה יותר ויפה. הפעם, הכרנו את בקרת מחוות ה- iOS: באמצעות svayp, תוכל למחוק במהירות או לסמן הודעות דוא”ל. בנוסף, היישום למד לקבוע את ההקשר במסרים. פועל, כמו ב- iOS 9: אם למכתב יש תאריכים או אנשי קשר, תתבקש להוסיף את האירוע ליומן.

צילום מסך של 2015-09-30 בתאריך 09.10.04

במצב מסך מלא, ניתן לגלול טיוטה או מכתב פתוח כדי לראות את תיבת הדואר הנכנס או לגרור קבצים מהודעה אחרת. כמו כן הופיעו כרטיסיות: לאחר קיפול המכתב כל הטיוטות החדשות ייפתחו בכרטיסיות.

הערות

צילום מסך של 2015-09-30 בשעה 09.23.59

ההערות שלך אינן מוגבלות לטקסט: תוכל להוסיף תמונות, סרטונים, קישורים או מפות לכל רשומה. כל הקבצים המצורפים ממוינים בדפדפן, שם הם קל למצוא. תודה על ההרחבה, ב “הערות” אתה יכול במהירות ובנוחות לשלוח כל תוכן מיישומים אחרים. אפשרויות עיצוב נוספות הופיעו, והרשימות האינטראקטיביות מאפשרות לך לסמן משימות, לשמור על רשימות מטלות פשוטות וכן הלאה.

מפות, תמונה

תמונת מסך של 2015-09-30 בשעה 09.28.41

עדכונים נעימים מחכים לאלו שכבר העבירו את ארכיון התמונות שלהם ליישום הסטנדרטי “תמונות”. עכשיו, בנוסף פונקציות ניהול ומיון חדש המאפשרים הוספת גיאוקונטים וחתימה אנשים, כלי עיבוד חדשים הופיעו. אם עורכי תמונה מותקן על התמיכה שלך MAC תוספים, מסננים, מרקמים וכלים אחרים מהם יהיה זמין הזכות “תמונה”.

חידושים “מפות”, לצערי, לא בבקשה. שירות מפות משלו של אפל גם לאט לאט גדל פונקציונלי ועכשיו יש נתיבי תחבורה ציבורית, עם זאת, רק עבור 20 הערים הגדולות בעולם, ביניהם, כפי שאתה מבין, אין אחד הילידים לנו. מסלולים ניתן הידור על מק, ולאחר מכן נשלח ל- iPhone רק כמה קליקים.

עוד דבר אחד …

גרסה_large

בפרטים שקרים את כל הקסם של אפל, ב OS X El Capitan, החברה האהובה שלנו הכין כמה אלה. שניהם שייכים לסמן. ראשית, את האנימציה של הטעינה השתנה – כדור החוף כבר לא כמו ממתק ו במבט שטוח זה נראה פשוט מקסים. שנית, עכשיו אם אתה מאבד את הסמן בין חלונות פתוחים ויישומים, אתה יכול למצוא את זה בשני חשבונות, פשוט להזיז את האצבע על משטח העקיבה – מ “לנער” כזה יגדל בגודל ואתה תבחין בו במדויק.

הופעות של שימוש, יציבות, באגים

התקנתי OS X El Capitan על MacBook Air 2015 שלי ברגע גירסת הבטא הראשונה עבור מפתחים שוחרר. זה היה רחוק מן האידיאל במונחים של יציבות, אבל עם כל עדכון מצטבר המערכת היתה משתפרת וטובה יותר. גרסת ה- pre-release GM פועלת במהירות רבה, סובייקטיבית מעט מהר יותר מיוסמיטי, למרות שאני יכולה לומר שגם היא האטה אותי.

חדש בקרת המשימות, פיצול View ואת ממשק המערכת בכלל נמשכים בצורה חלקה, אני לא צופה twitches ו “plugs” עצמי. כל היישומים הרגילים, כמו גם יישומים של צד שלישי, גם אלה שעדיין לא עברו אופטימיזציה עבור OS X 10.11, לעבוד ביציבות, לא לקרוס. Photoshop, Pixelmator, CleanMyMac, תפריטים iStat, Bartender וכמעט כל התוכניות שבהן אני משתמש בעבודה היומיומית, מושלם “חברים” עם מערכת ההפעלה החדשה X.

באשר לאוטונומיה, אז הנה הסדר המלא. על יוסמיטי, האוויר שלי עבד בשקט במשך 10-15 שעות, בהתאם לעומס. “קפטן” מראה על אותה תוצאה: עם עומס עבודה דומה, אני מובטח מספיק תשלום עבור כל היום. אם במספרים, אז איפשהו בין 10 ל 13 שעות.

מהאי-מעשה ומרגיז אני יכול רק לזכור את טיסת-האוויר המטומטמת, אבל הוא, למען האמת, לא היה שונה ביוסמיטי (אף שהיו רגעים של הארה). עכשיו אני צריך לשלוח צילומי מסך בדואר או דרך Dropbox – על AirDrop 5S iPhone שלי לא רוצה להתחבר. נכון, יש לה גרסת בטא של iOS 9.1, אבל, סביר להניח, היא לא נמצאת בה.

תוצאות

השנה התברר אפל להיות רק עדכון מצוין OS X. המערכת היתה יפה יותר, “כובע” שיפורים היו גלויים, ואת החברה עדיין עשה עבודה המיוחל על הבאגים. אני יכול להמליץ ​​על OS X El Capitan כדי להתקין את המערכת העיקרית עבור כל מי שיש לו פחות או יותר מודרנית Mac. ההבדל ביוסמיטי הוא, וזה ניכר!