10 pravidel úspěchu od Tim Ferris

1. Mysli na ranní rituál

Ráno je těžké denní čas. Budete se probouzet (mnoho – s obtížemi) a uvědomíte si, že slunce je již vysoké, máte hodně práce a stále jste v pyžamu. V důsledku toho svůj plán neplníte, nedosáhnete cílů, ale pokuste se porazit to, co na vás hází svět.

Úspěšní lidé mají svůj ranní rituál, který pomáhá naladit na plodný den. Mělo by to být co nejjednodušší a nejjednodušší nebo cítit alespoň pětkrát. Například existuje pouze jeden vědomý dech.

Ferris sám doporučuje praktikovat meditaci.

2. Přeměňte slabost na čip

Mnoho úspěšných lidí uvedlo, že si jsou vědomi svých slabostí. Ale místo toho, aby s nimi bojoval, obrátili je do super schopností a dali nejsilnější impuls.

Zeptejte se sami sebe na otázku: “Kdyby se moje slabost stala silou, jak bych to udělala?” A pak jednat.

Úspěšní lidé chápou, že jejich nedostatky nejsou objektivně špatné. To jsou jen kvality, které jsou považovány za “nepopulární” nebo se jim nepáčí sami.

Živý příklad: slavný americký rozhlasový hostitel Dan Karlin na začátku své kariéry hovořil strašně (v každém případě mu to říkali i jiní). On jednal originálně: ve své podstatě zdůraznil svou vlastní zvláštnost a dělal to jeho firemní styl.

Možná někdo řekne, že rada, která prosazuje své nedostatky, je banální. A bude mít pravdu. To znamená následující pravidlo.

3. Nekomplikujte věci.

Carl Shay, jeden ze zakladatelů společnosti Maker Studios (společnost, která prodávala společnosti Disney téměř za miliardy dolarů), opravdu chtěla zhubnout. Nepoužíval nejnovější dietu ani pokročilou technologii. Carl si uvědomil: Abyste se dostali do dobré podoby, nemusíte ignorovat klišé, ale následovat to.

Banální rada je jíst méně a více cvičení, stále velmi efektivní.

Všichni víme, že nemohu pomoci plakat. Ale nikdy se nedomníval, proč se tato fráze změnila v řeč.

Nemůžeme dosáhnout našich cílů nikoliv kvůli nedostatku příležitostí, ale proto, že příliš mnoho komplikujeme.

4. Naučte se přemýšlet, vydržet a čekat

Mnoho lidí se zajímá o to, co chtějí číst úspěšní lidé. Nicméně Tim Ferris, s nimi komunikujícím, upřesnil, které knihy jim byly dány a jako výsledek shromáždil svůj původní seznam. Zahrnuje “Sapiens”. Stručná historie lidstva „v listopadu Yuval Harari, sbírka článků s názvem“ ročenka chudý Charlie „“ Search člověka po smyslu „Victor Frankl.

Jedna kniha byla nejčastěji zmíněna. Podle Ferrisu obsahuje lekce, které budou užitečné všem. To je Siddhartha od Hermanna Hesse.

Hlavní poučení, které je v ní popsáno, je, že se musíme naučit myslet, čekat a být trpělivý.

  • Přemýšlení umožňuje kriticky přistupovat k problémům a klást více gramotných otázek než většina lidí. A následně získat méně zřejmé odpovědi.
  • Trpělivost nás učí, abychom “hladovali” a trpěli nepohodlí. To časem pomůže odolat těžším nepříjemnostem.
  • Schopnost čekat je selektivní trpělivost. Předpovídáte-li dosažení vysokých výsledků, uvědomíte si, že cesta k hlasitému vítězství může být dlouhá.

5. Nastavte si úkoly před spaním

Zakladatel LinkedIn a spoluzakladatel PayPal, Reid Hoffman miliardář vyrovnat se s složitosti kuriózním způsobem. Před spaním, napsal ve svém deníku nevyřešeného problému podvědomí na „digest“ ho a meditovat v noci.

Možná se zdá, že tato metoda je příliš jednoduchá. Nicméně, to se uchýlil k jinému známému titanu – „Vyhledání Bobbyho Fischera“ Šachy géniů Joshua Waitzkin, nejlépe známý pro životopisném filmu Po večeři zapíše úkol a pokusí se ho vyřešit příští ráno.

Nikdy nepůjdeš spát, aniž by ses zeptal na své podvědomí.

Thomas Edison, americký vynálezce

6. Pomozte lidem

Mnoho lidí dosáhlo úspěchu a zjednodušilo život svých nadřízených. Neomezovali se na úkoly, které jim byly přiděleny, ale vyčistili cestu vedoucímu, převzaly další povinnosti a nezávisle řešily různé problémy. Díky tomu získali důvěru a změnili šéfa na mentora.

To není lízání, ale pomáhá vidět, že jiní se mohou dokázat. Vyčistěte cestu lidem nad vámi a nakonec vytvoříte cestu pro sebe.

Tento princip fungoval v dobách Michelangelo a Leonardo da Vinci, stále funguje.

Miliardář Chris Sack, který začal na Googlu, dobrovolně dobrovolně dobrovolně přijímal poznámky pro vedoucí pracovníky na obchodních schůzkách. A tak jsem se seznámil se světem podnikání.

7. Nemyslete na lidi špatně

Často si myslíme, že jiní jako „složité“, zlo, i když ve skutečnosti oni byli jen unavený, zažívá kvůli některým problémům, unavený nebo zklamaný sebe. Ve většině případů vás lidé nechtějí ublížit. Nemyslete si, ale jenom pozorujte: možná se někdo hádal s manželem nebo jeho dům rozbil potrubí. Možná je prostě nekompetentní nebo hladový.

Je lepší vnímat lidi jako velké děti. Když budeme komunikovat s rozmarným nebo unaveným dítětem, nikdy neřekneme, že nám o nás myslel něco špatného.

Alain De Botton, autor knihy Jak Proust může změnit váš život

8. Zvolte své prostředí moudře

Naval Ravikant, CEO a spoluzakladatel AngelList, jeden z prvních investorů v řadě začínajících podniků, mezi něž patří Twitter, Uber, nabízí teorii pěti šimpanzů. Jeho podstatou je jednoduchá: okolní lidé nás ovlivňují bez ohledu na to, zda si to uvědomujeme, nebo ne.

Pokud tento faktor nezohledňujete, nikdy nebudete tak úspěšní a šťastní, jak chcete.

Zoologové mohou předpovědět náladu a chování šimpanzů, pokud znají pět dalších zvířat, s nimiž komunikuje. Zvolte si “pět šimpanzů” velmi pečlivě.

Svět se mění podle vašeho příkladu, a ne podle vašeho názoru.

Paulo Coelho, spisovatel

Emocionálně, fyzicky a finančně reprezentujete průměr pěti lidí, s nimiž strávíte co nejvíce času. Podívejte se na ty, kteří jsou blízko vás. Jsou to, čím chcete být? Máte-li děti nebo podřízené, pak je ovlivňujete. A ne slova a činy.

9. Poslouchejte nejprve osobu a pak vyvodte závěry

Spoluautor bestselleru “Freakonomika” Steven Dabner věří, že morální kompas může být někdy ignorován. Otázka spočívá v tom, že nemusíte spěchat, abyste se o svém člověku rozhodli předtím, než ho budete poslouchat.

Pokud jste vedeni výhradně vaší morální kvalitou, riskujete, že nebudete slyšet a nerozumíte správně tomu, co vám bylo řečeno.

Demonstrace člověka na samém začátku rozhovoru vede k ničemu dobrému.

Pokud chcete spolupracovat a řešit problémy, obzvláště když lidé mají jiné názory, může se vaše morální postavení stát velkou překážkou.

Když jste ve fázi generování nápadů, spíše než kontrolovat je, morální kompas by měl být dočasně odložen. Nezačínej konverzace s viny a vinou. Zvláště pokud potřebujete pomoc této osoby při hledání řešení.

10. Ocenujte své úspěchy

Vychutnává si dobré časy, těžko dosažitelné úspěchy je neuvěřitelně výkonná technika, která umožňuje cítit radost. Ferris říká, že se mu podařilo dosáhnout mnoha gólů dříve, ale nevěděl, co dělá. Poté, co zabil jednoho požáru-dýchání draka, on se okamžitě staral o druhý cíl.

Proto, když věci nebyly tak dobré, jak bychom rádi, Timothy cítil depresi.

Opravit to pomohlo “břehu hrdosti”, ve kterém Ferris denně složil listy, na kterém napsal, co se pro dnešek stalo dobrým. V těžkých časech vytáhl džbán a vzpomněl si na jeho úspěchy.

Pokud se nemůžete těšit z toho, co již bylo dosaženo, nemůžete v budoucnu být šťastní.