20 důvodů, proč se nevzdáváte cesty k vašemu cíli ani v nejobtížnějších chvílích

Jsou chvíle, v našem životě, kdy se zdá, že se svět změnil od nás: dílo není přilepen, možnost úniku z rukou jednoho průšvihu následuje další, je zaděláno na touhu zastavit všechno jít pryč a nikdy se nevrátí.

Uvedl jsem seznam 20 důvodů, které, jak doufám, obviní vás z motivace a inspirace, abyste se i přes všechny potíže pokračovali vpřed. Koneckonců se často stává, že lidé přestanou bojovat a vzdát se, protože jsou jen o krok daleko od ceněného cíle.

1. Pamatujte, že když jste naživu, je vše možné

Existuje jen jeden dobrý důvod, proč jste přestali bojovat za své cíle a sny – smrt. Zatímco jste naživu, zdraví a svobodně, máte každou příležitost pokračovat v plnění vašich cílů. A to dokud se k nim nedostanete.

2. Zůstaňte realistickí

Šance zvládnout něco od prvního okamžiku je zanedbatelná. Trvá určitý čas (někdy hodně času), jak se něco naučit, získat správné dovednosti a pochopit, jak je správně aplikovat.

Nechte se chybět a učit se z vašich chyb.

3. Být tak vytrvalý jako Michael Jordan

Michael – je to snad nejlepším sportovcem v historii basketbalu. On sám říká, že jeho cesta k výšině slávy spočívá v neustálých neúspěších. A celé jeho tajemství bylo, že se nikdy nevzdal a nevzdával se. Neopustil se ani poté, co si uvědomil, že chyběl více než 300 výstřelů a mnohokrát se nezdařil poslední rozhodující výstřel, který mu byl pověřen. Kdykoli padl Michael, našel sílu, aby znovu zvedl.

4. Naučte se žít s Lancem Armstrongem

Řidič motocyklu Lance Armstrong diagnostikován s “rakovinou” a jeho nemoc postupně zabila. Nicméně Lance našla sílu a víru v něho, aby ji porazili. Navíc se po zotavení stal jediným sportovcem, který skončil nejprve v celkovém pořadí Tour de France šestkrát za sebou.

5. Zapamatujte si příběh člověka, jehož akt šel na myšlenku maratonu

Ve starověku, když Peršané přistáli na pobřeží Řecka, byl poslán do Sparty posel, aby požádal o pomoc v boji proti Peršanům. Tento velvyslanec byl pověřen veškerou nadějí, protože prostě neexistoval žádný jiný způsob komunikace a pomoci.

Legenda říká, že tento muž na svých nohou během pouhých dvou dní se pohyboval ve vzdálenosti 240 kilometrů. A o něco později běžel dalších 40 kilometrů, aby informoval o vítězství Řeků nad Peršany. Po tom, co zemřel na místě.

Po skončení testů klesly ke svému pozemku, se zdá být příliš obtížné a já chci vzdát, nezapomeňte tento příběh a přemýšlet o tom, co nadlidské úsilí musel udělat první maratónský běžec, překonat takovou vzdálenost v tak krátkém čase. Nesnažte se opakovat jeho skutky, ale tento příběh použijte jako inspiraci.

6. Vytáhněte ze spodku, jako Chris Gardner

Sledování filmu “V úsilí o štěstí”? Je založen na skutečných událostech ze života Chrisa Gardnera. Jedná se o člověka, který se mohl vytrhnout ze samého dna životného života, když nebyla žádná práce, žádný přístřešek, žádné jídlo. A přesto Chris našel sílu, aby se nevzdal, kde by se mnoho jiných lidí ustoupilo a dosáhlo svého cíle. Stal se milionářem.

Pokud ve své hlavě plazí myšlenky, že se všechno vzdáváte, doporučuji sledovat film “V úsilí o štěstí” s Will Smithem v hlavní roli.

7. Buďte silní, jako Kanye West

Jistě jste slyšeli o tomto slavném rapu. Přečtěte si jeho životopis, jsem si jist, že vás bude inspirovat. Jedná se o příběh o tom, jak přežít, mít minimální existenci a stát se jedním z nejslavnějších a respektovaných lidí na světě.

8. Dodržujte své zásady, jako je Nelson Mandela

Nelson Mandela je jedním z nejslavnějších aktivistů v boji za lidská práva v Jižní Africe. Jeho životní příběh je impozantní, protože strávil 27 let ve vězení kvůli svým politickým názorům, z čehož se radši nevzdává ani za výměnu za svobodu.

9. Uvědomte si, že jste silní

Jsi silnější, než si myslíš. Jedna malá překážka nemůže a neměla by vás zastavit na cestě k dosažení vašich cílů, stejně jako dalších 10, 20 nebo dokonce 100 překážek.

10. Prokázat, že můžete

Je nepravděpodobné, že byste chtěli být zapamatováni jako slabý člověk a ne schopni si uvědomit sebe sama. Jděte, dokažte sebe a celému světu, že můžete, že jste hodni a určitě dosáhnete svých cílů, bez ohledu na to, co. Jediným způsobem, jak prohrát, je ruce sami.

11. Udělali jste to předtím?

Pokud vám někdo již udělal to, co plánujete, můžete to udělat. Dokonce i když je na světě jen jedna osoba, která to může udělat, je to již silný důkaz toho, že to také dokážete.

12. Věřte ve snu

Neprodávejte se levně! V životě bude spousta lidí, kteří vás chtějí udržet, kde jste teď. Budou vás přesvědčit, že jste si vymysleli nemožné a musíte hledat pravdu v očích. Moje rada k vám je: nenechte nikoho zničit váš sen.

13. Potřebujete rodinu a přátele

Nechte své blízké i lidi, kteří se k vám blíží, zdrojem inspirace a motivace pro vás, abyste se přinutili k dalšímu pohybu. Zkuste a nevzdávejte se jim, pokud nenajdete omluvu, abyste to udělali sami.

14. Nevzdávej se, protože se o to ptám

Nejsem pro vás guru nebo nějaká autorita, a přesto, když uvažujete o tom, že se vše vzdáváte a odvrátíte se od cesty, nedělejte to. Jen proto, že jsem vás požádal, abyste to udělal.

15. Existují lidé v horší situaci

Právě teď je spousta lidí, kteří jsou v mnohem obtížnější situaci než vy. Proto se probouzí s myšlenkou zrušit ranní jogging, přemýšlet o tom, kolik lidí na světě nemůže ani chodit a kolik jsou ochotni zaplatit, aby byly schopny provozovat každé ráno.

Takže využijte úžasnou příležitost žít plný život, který máte.

16. “Udělejte štěstí nebo zemřete”

Tato fráze patří Curtisovi Jacksonovi (50 Cent). 50 Cent je bohatý a všechno sám dosáhl. A fakt, že byl devětkrát zastřelen, nezastavil. Seznamte se s obavami tváří v tvář a nevybírejte jednoduchou cestu, která obvykle znamená jen jednu věc – vzdát se.

17. Nechť vás nepřátelé nenávidí.

Tam budou vždy ti, kdo budou nenávidět. Tam bude vždy spousta skeptiků a lidí, kteří se s vámi pokusí přetáhnout. Nedělejte jim pozornost a neberte na srdce to, co říkají. Nechte skeptiky pochybovat, ale nadále věříte v sebe.

18. Zasloužíš si štěstí

Nikdy nedovolte, aby vás někdo přesvědčil jinak. Zasloužíš si být šťastný a úspěšný. Držte se na této pozici a nikdy nepochybujte o tom, dokud nedosáhnete svého cíle.

19. Inspirujte ostatní

Staňte se příkladem pro ostatní, jako člověk, který nikdy a za žádných okolností nevzdává. Kdo ví, co může někdo jiný dosáhnout tím, že se na vás jednou jen podívá a rozhodne se, že se nikdy nevzdá.

20. Nikdy nevíte, jak blízko k úspěchu

Spousta lidí upustila ruce, a ani nepochybovala, že jsou jen o krok daleko od úspěchu. Nikdo neví jistě, kdy přijde úspěch. Možná se to stane už zítra a možná za rok nebo dva. Ale pokud se zastavíte, přestanete se snažit a vzdát se, nedosáhnete to za deset let, nebo dokonce ke konci života.

Příště, když chcete přestat, přemýšlejte o tom, může být velmi dobře, že úspěch vás čeká již v dalším kole.

Vše, co se od vás vyžaduje, není vzdát se!