42 pravidel pro jednoduchý, ale plný život

Číslo „42“ pro Lifehacker.ru jakási magie, takže jsem prostě nemohl projít tímto článkem. Po přečtení jsem si uvědomil, že kniha obsahuje jednoduché a účinné tipy, které byly projednány na našem blogu více než jednou individuálně. Já jsem dokonce přemýšlel o práci pověsit 42 bodů v rámečku na nejvíce viditelném místě, aby nedošlo k zapomenout, že jsme se komplikuje život.

1. Vyzkoušejte velmi opačné věci

Například pokud jste jedli hodně masa, je čas se ho snažit alespoň minimálně vzdát. Láska argumentovat – pokuste se mlčet. Probuďte se pozdě – vstávejte brzy, atd. Proveďte tyto malé experimenty součástí vašeho každodenního života a to bude jakýmsi očkováním “vycházejícím z komfortní zóny”. Za prvé, je to zajímavé, a za druhé, v době dalšího prudkého obratu v životě, překročení komfortu nebude tak hmatatelné.

2. Probuďte se 20 minut dříve

Můžete to udělat v několika přístupech po dobu 20 minut a pak se budete moci probudit o hodinu dříve a mít čas dělat mnoho zajímavých věcí, před kterými vaše ruce nedosáhly. Nedávno jsme se dotýkali tématu brzkého stoupání, takže pokud jste ještě nezačali, máte skvělou příležitost zahrnout tuto položku do svého života v komplexu.

3. Přijďte na všechna setkání a schůze 10 minut dříve

Za prvé, v předstihu, nebudete se obávat, že budete pozdě a vaši kolegové budou čekat. Proč potřebujete další stres před důležitým setkáním? Za druhé, po příchodu o něco dříve, můžete se znovu připravit a zkontrolovat, pokud jste na něco nezapomněli.

4. Jednoduchý úkol

Náš mozek není schopen podporovat multitasking. Musíme přejít z jedné úlohy na druhou. Když pracujete pouze na jedné věce, děláte to kvalitnějším a cílenějším způsobem, aniž byste se rozptýlila.

5. Zeptejte se sami sebe: snažím se nekomplikovat věci

Analyzujte situaci. Pokud se ukáže, že ve vašem jednání komplikujete všechno ještě víc, přemýšlejte o tom, jak jej rozložit na jednodušší komponenty a vyřešit problém.

6. Zeptejte se sami sebe: bude to důležité za 5 let

Než uděláte slona z mouchy a roztrhnete si vlasy, zvažte, zda tato situace bude důležitá za 5 let? A za 5 týdnů?

7. Nakupujte pouze na základě peněz, které jste získali nebo uložili

Než si koupíte něco drahocenného, ​​pečlivě si pamatujte a nezapomeňte na pravidlo “přemýšlet o nákupu tolika dnů, kdy stovky vstupují do hodnoty (pokud je 100, pak jeden den, pokud je 200 – 2 dny atd.)”. To vám pomůže udělat rozumné nákupy a vyhnout se hloupým úvěrům.

8. Prozkoumejte několik receptů a vařte doma častěji

Takže ušetříte peníze a buďte schopni jíst zdravější jídlo (za předpokladu, že připravujete zdravé jídlo).

vařit doma častěji

Mimochodem, na našem blogu je spousta zajímavých a jednoduchých receptů.

9. Když vaříte, zkuste vařit víc, než jíte

To vám ušetří čas – příště budete muset zahřát již hotovou. A samozřejmě že mytí nádobí nebude tak často.

Upřímně řečeno, nemám rád jíst teplé jídlo. Ale během období zablokování to šetří hodně. Kromě toho se jedná o pokrmy, které se druhý den stanou chutnějšími (například polévky).

10. Záznam

Lidská paměť není nejspolehlivějším nástrojem. Proto si dejte pozor na případy, nákupy, schůzky atd. A snažte se zjistit 4 prioritní cíle pro tento rok a pravidelně je na nich ukažte ve svých příspěvcích, abyste se neodchýlili od stanoveného kurzu.

11. Nezapomeňte, že život je mnohem širší, než si myslíte.

Nevíte všechno a někdy se mýlíte. To vám pomůže s větší trpělivostí poslouchat názor někoho jiného a přijmout, změnit sebe a vždy zůstávat otevřený novým znalostem a příležitostem.

12. Riziko, nebojte se dělat chyby

A pak se naučit od nich, naučit se poučení, které život přináší, a díky znalostem a zkušenostem, které získáte, neváhejte vzít nové nápady.

13. Udělejte to, co se vám opravdu líbí

Nežijte sny a touhy jiných lidí.

14. Pokuste se zakoupit výrobky okamžitě po dobu jednoho týdne

Tím ušetříte nejen peníze, ale i čas.

15. Jděte nakupovat, když jste plní

Nejbezpečnější způsob, jak jít do obchodu a koupit jen to, co potřebujete, je jít tam hladové. Nebude žádné pokušení koupit něco jiného a stojící v krabičce by se ruce nedotýkalo čokolády a sušenky, takže na posledním odboji byly povinně rozloženy 🙂

16. Užijte si malé radost

Krásný západ slunce, kvetoucí stromy mimo okno po dlouhé zimě, poslední nejkrásnější kus dortu. Naučte se ochutnat život malými kousky a najít příjemné chvíle ve světě kolem vás.

17. Pít vodu

Místo toho, jíst, když nudit, lepší vypít sklenici vody – zbavit hladu a zároveň re-hydrát tělo.

18. Jíte pomaleji

Nepoužívejte létání, jako kdybyste pozdě na poslední vlak ve vašem životě do jasné a šťastné budoucnosti. Potraviny byste měli užívat v dobré náladě a pomalu, užívat si všechno. Za prvé, tak se rychle dostanete dost, přestože budete jíst méně, než kdybyste si vyrazili potravu na cestovní rychlost. A za druhé, bude to další příjemný okamžik, který doplní vaši mozaiku radosti z života.

19. Buďte laskaví

Buďte laskaví k lidem kolem sebe a hlavně k sobě.

Buďte laskaví

20. Napište krátké písmena

Obvykle stačí 1-5 vět.

21. Odpovědět na dopisy jednou denně

Vyberte si nejvhodnější čas pro kontrolu pošty a odpověď na příchozí zprávy. Kontrola poštovní schránky každých 5 minut vyžaduje čas a zvyšuje nervozitu.

22. Prozkoumejte nové způsoby, jak se vypořádat se stresem a vyzkoušet je.

Meditace, jóga, klasická hudba, pár kruhů kolem stadionu po práci – můžete těmito způsoby pomoci zmírnit napětí.

23. Udržujte dům a své pracoviště v pořádku

Pak můžete rychle najít ty správné věci a ušetřit tak čas a nervy.

24. Žijte “tady a teď”

Užijte si život, zachyťte každou chvíli. Realizujte každý den, místo toho, abyste se prohnali, a neustále přemýšlejte o tom, co se stane zítra.

25. Utraťte více času s lidmi, kteří ulehčí život

A snažte se vyhnout společnosti, které komplikují vše bez důvodu.

26. Vezměte si sporty každý den.

Ať je alespoň oběd nebo pěšky během oběda. Tím se zbavíte stresu, přidáte energii, napomůžete tomu, aby tělo bylo v pořádku a odhánělo negativní myšlenky.

27. Zbavte se nevyžádané pošty

Zbavte se nepotřebných věcí v domě, od projektů, které brání vašemu rozvoji, od špatných myšlenek ve vaší hlavě a od lidí, kteří jsou překážkou vašich cílů a zabírají příliš mnoho času a energie s neustálými stížnostmi na život.

28. Zeptejte se na otázky

Nebojte se požádat o radu od lidí, kteří se nacházejí ve stejné situaci jako vy, a byli schopni najít řešení.

29. Zastavte se, prosím, všem.

Jen proto, že je to zbytečné. To je nemožné, protože tam budou vždy lidé, kteří vás z nějakého důvodu nemají rádi. A mohou existovat tisíce takových důvodů.

30. Rozdělit složité úkoly na malé

Pokud se úkol zdá komplikovaný, přetáhněte ho do několika malých úkolů a postupně postupujte jeden po druhém.

31. Přestaňte se snažit udělat vše perfektně

To neznamená, že vše musí být provedeno přes rukávy. Jen místo bydlení na nejmenších detailech jen udělejte svou práci dobře. U vedlejších efektů perfekcionismu jsme také opakovaně psali – ztrátu času, energie a nervů a rostoucí nespokojenost s vámi a ostatními kvůli nafukovanému pruhu.

zhluboka se nadechněte

32. Zastavte se na minutu a zhluboka se nadechněte

A pak pomalu vydechujte. Hluboké dýchání se dobře uvolňuje a kyslíkem nasycuje krev. A také pomáhá zaměřit se na důležitá témata.

33. Utraťte 20% času myslet na řešení problému a 80% – vyřešit to

A nikoliv naopak.

34. Zaměřte se na několik důležitých věcí a na všechny zbytečné a sekundární odříznutí

Namísto toho, abyste byli současně stříkali do 10 projektů, nasměrujte veškerou svou energii k řešení dvou nebo tří základních úkolů.

35. Udržujte časopis

Zaznamenávání vašich myšlenek a akcí každý den budete schopni snadno sledovat, co vám pomohlo najít správné řešení. Také přečtení záznamů vám pomůže jasně vidět váš pokrok a vyhnout se stejným chybám.

36. Pokud vaše lekce přestala potěšit, najděte něco jiného

Svět kolem nás se mění a my se s ním měníme. To, co jsme dnes včera scházeli, už dnes nemá pro nás žádný zájem. Pokud máte pocit, že dříve oblíbená věc už vám nepřináší uspokojení, je na čase přemýšlet o změnách.

37. Používejte minimalistické pracoviště

Neměli byste zasahovat do nic. Na pracovní ploše by měla být objednávka a pouze ty věci, které jsou nezbytné pro práci. Porucha rozptýlí a produktivita práce klesá. Myslím, že objednávka by měla být nejen na ploše, ale také na pracovní ploše vašeho počítače.

38. Každou neděli udělejte 15 minut na plánování nadcházejícího pracovního týdne

To vám pomůže uvést věci do pořádku v hlavě, rozdělit priority a pořadí dělat věci, stanovit cíle, naladit se na práci vpřed a snížit stres.

39. Odstraňte zbytečné předplatné

Ať už je to odpojení od kabelové televize s velkým množstvím kanálů, nebo vyčištění vašeho toku RSS z odpadků, které nadále vypadáte zvykem. Zde můžete přidat některé časopisy a noviny.

40. Zeptejte se místo hádat

Zatímco nejsme schopni číst myšlenky ostatních lidí, je možné vědět, o čem si člověk myslí, jen tím, že se jich zeptá na přímou otázku. Zastavte přemýšlení – stačí se zeptat, co vás zajímá. A špatná interpretace a odhady mohou vést k velmi smutným důsledkům. Nebojte se zeptat – nemáte peníze na poptávku.

Zeptejte se nás

41. Proveďte jednu změnu najednou

Chcete-li se zbavit starých návyků (zejména pokud jsou škodlivé) a zavést něco nového do vašeho života, je velmi obtížné. Postupujte postupně. Například začněte od prvního bodu tohoto seznamu a postupně si upevněte jeden bod za druhým, změňte svůj život k lepšímu.

42. Někdy se jen nechte být příliš líní

Pokud dokážete dát svůj život do pořádku, zbavit se negativity a nadbytečných záležitostí, budete mít čas na malou a příjemnou lenost. Někdy je lenivost překážkou, která nám brání v dosažení požadovaných cílů, ale někdy je to lék. Dovolte, abyste byli alespoň jednou týdně líní. Nemyslete na práci, nepřemýšlejte o cílech, ale prostě si užívejte ticho, knihu, procházku nebo osamělost. Tato malá lenost vám umožní mít dobrý odpočinek a začít pracovat s novou silou a inspirací.

Víš, když hlavu není v ničem obsazeno, tak tam vypadají velmi zajímavé myšlenky;)

Contents

Loading...